S.Urbonavičiaus-Samas įvertino „X faktoriaus“ finalo dalyvius: patarė, kur leisti 15 tūkst. eurų

Pirmoji jubiliejinio „X faktoriaus“ laida / TV3 nuotr.
Pirmoji jubiliejinio „X faktoriaus“ laida / TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-23 10:09
AA

Artėja ilgai lauktas muzikinio projekto „X faktorius“ superfinalas! Pirmąją Kalėdų dieną paaiškės, kuris dalyvis taps jubiliejinio, 10-ojo sezono nugalėtoju. Sekmadienį dėl nugalėtojo titulo, žiūrovų meilės ir pagrindinio prizo – 15 tūkst. eurų – varžysis net 5 geriausieji. Tai – grupė „Spurr“, Jausmė Elena Stonkutė, Demianas Shyianas, Vytautė Gaižauskaitė ir Domantas Rolis.

O kol iki superfinalo liko kelios akimirkos, šou teisėjas Saulius Urbonavičius-Samas atskleidžia, ko gali tikėtis žiūrovai...

Teisėjas prabilo ir apie tai, kuo šiais metais jį džiugino projektas, ką mano apie dalyvius bei kas, jo manymu, taps nugalėtoju.

Jubiliejinis „X faktoriaus“ sezonas žiūrovams pateikė ne vieną staigmeną. Kuo projektas šiemet nustebino jus?

Kiekvienas projekto sezonas stebina ir džiugina – toks yra šio šou tikslas. „X faktorius“ yra unikalus ir nepakartojamas projektas. Kiekvienais metais atrandame skirtingų talentų, kurie sugeba nustebinti ir visko mačiusius teisėjus. Scenoje sužiba išskirtinės, unikalios ir savitos asmenybės. Teisėjams ir kūrybinei komandai šis sezonas buvo labai svarbus. Dešimtmetį būti tarp populiariausių TV projektų – didelis įvertinimas. Norėčiau paminėti du man labiausiai įsiminusius dalyvius – su kanklėmis į projektą atėjusią Jausmę Eleną Stonkutę ir savo pasauliu užbūrusį Arną Pelakauską.

Superfinale kovos penki stipriausi dalyviai. Apibūdinkite kiekvieną iš jų, įvardinkite jų stipriausias puses ir tai, kuo jie žavi žiūrovus.

Vytautė – tikra kovotoja. Nesvarbu, kas nutiktų, Vytautė atsities ir parodys savo jėgą. Nors vos neiškrito pirmosios tiesioginės laidos metu, Vytautė pademonstravo ryžtą ir užsispyrimą bei troškimą nugalėti. Žiūrėti į tokius žmones scenoje yra labai gera. Taip pat, ši dalyvė yra labai darbšti, turi puikų vokalą, be to, jai – tik 16 metų!

Jausmė yra išskirtinė asmenybė, atėjusi į projektą su savo bagažu – kanklėmis. Prieš „X faktorių“ Jausmė jau buvo susikūrusi savo pasaulį, tačiau jai puikiai prilipo ir šiuolaikinė pop muzikos scena. Ji nebijo eksperimentuoti, o tas yra labai gražu ir gerbtina.

Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas / TV3 nuotr.

Domantas – šių metų atradimas. Iš rimto, vyriškos išvaizdos valstybės pareigūno, niekas nesitikėjo tokio balso – fantastiško falceto.

Ukrainietis Damianas yra ne tik puikus atlikėjas, bet ir perspektyvus aktorius. Juokaujame, kad Damianas tapo geriausiu „X faktoriaus“ lietuviškų dainų atlikėju. Niekada nepamiršime jo atlikto kūrinio „Brolužis“. Ši prasminga, gili ir puikiai atlikta daina be jokių abejonių įeis į projekto istoriją.

Ko gero, sunkiausia projekte būna rasti grupių. „Spurr“ pavergė daugybę širdžių, šie vaikinai stebina tiek teisėjus, tiek žiūrovus... Tokio pozityvo ir gerų emocijų mūsų lietuviškai scenoje labai reikia!

Ką dalyviams davė šis jubiliejinis sezonas?

Juokaujame, kad „X faktorius“ yra greitasis pop scenos universitetas, turintis neįkainojamą reikšmę ir prasmę. Kiekvienas gauna žvaigždės aptarnavimo lygį – su dalyviais dirba žinomiausi prodiuseriai, geriausi vokalo mokytojai, choreografai, stilistai… Visa komanda turi didžiulę patirtį, kuria dalinasi su svajojančiais apie muzikos pasaulį. Per trumpą laiką dalyviai sužinojo svarbiausias pramogų pasaulio taisykles ir gudrybes. Ši patirtis neabejotinai padės tęsiant muzikos kelią.

Marijonas Mikutavičius, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Saulius Prūsaitis, Saulius Urbonavičius-Samas / TV3 nuotr.

Kaip manote, kas šį sezoną taps projekto nugalėtoju?

Šiemet sezonas labai įdomus tuo, kad nugalėtoją nuspėti yra sunku. Visi penki superfinale esantys dalyviai yra verti nugalėti, nėra ryškaus lyderio, kaip kad būdavo ankstesniais metais. Nugalės tas, kas geriausiai pasirodys superfinale. Dabar svarbiausia yra gerai pasiruošti ir įtikinti žiūrovą.

Kur patartumėte būsimam nugalėtojui išleisti laimėtus pinigus? Juk 15 tūkst. yra išties nemaža suma...

Dalį sumos aš pasiūlyčiau paaukoti Ukrainai, o kitus investuoti į muzikos karjerą. Iššvaistyti pinigus telefonams ar kitiems dalykams galima labai greitai… Žinoma, šiek tiek pinigų pasilikite šventei. Tai – gyvenimo pergalė, šį įvykį prisiminsite visa gyvenimą. Pergalė tokiame projekte labai geras startas, būtinai tuo pasinaudokite!

„X faktoriaus“ superfinalas – sekmadienį, pirmąją Kalėdų dieną, 19.30 val. per TV3.

Ketvirtoji tiesioginė „X faktoriaus“ transliacija (58 nuotr.)