„Salsamanuose“ – netikėtumas: paaiškėjo dviejų mažiausiai balų surinkusių porų likimas

„Salsamanai“ / TV3 nuotr.
„Salsamanai“ / TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-08 10:46
AA

Šokių ir pažinimo projektas „Salsamanai“ sekmadienį pateikė ne vieną staigmeną. Ir nors įtampos čia buvo su kaupu, vakaras buvo toks, kokia yra ir pati Kuba – spalvinga, jaudinanti ir nepaliekanti jokių abejonių.

Praėjusioje laidoje visos projekto poros pasirodė vienoje įspūdingiausių Havanos gatvių. Ji ne tik yra itin pamilta vietinių gyventojų, bet svarbi ir salsos šokėjams – visai netoli šios gatvės yra įsikūrusi vieno iš projekto mokytojų Santiago Alfonso šokių mokykla, rašoma TV3 televizijos pranešime spaudai.

Šįkart komisiją sudarė ir vėl kiti keturi Kubos gyventojai: menininkė, dailininkas, mechanikas ir viena mergina iš minios. O vakaro tema tapo kultūrų bučinys: Lietuva ir Kuba susiliejo!

Visi projekto dalyviai buvo šventai įsitikinę, kad vienai porai vakaro pabaigoje su Havana jau teks atsisveikinti. Tačiau kadangi net dvi poros – Simas Buterlevičius ir Indira bei Tadas Gryn ir Cher – surinko identišką balų skaičių, jie išgirdo neįtikėtiną žinią. Neiškrito nė viena pora – visi jie ir toliau galės mėgautis nuostabiuoju salsos nuotykiu!

Būtent Simas ir Indira sekmadienio vakarą pasirodė pirmieji. Savo šokiu jie abu norėjo atskleisti savo vaikystę. O Indirai buvo svarbu pasidalinti ir dar viena žinute. Empatiškoji kubietė jau kurį laiką vadovauja specialiam salsos projektui, kurio tikslas – per šokį kovoti su vidiniu rasizmu. Mat, anot šokėjos, Kuboje patys juodaodžiai yra nusiteikę priešiškai savo rasės atžvilgiu.

„Kuboje tarp pačių juodaodžių vyrauja požiūris, kad jie visuomet turi žemą mentalitetą, kad juodaodžiai nežino, ką daro, ir kad dauguma žmonių, kurie nieko nepasiekė profesinėje srityje, yra būtent juodaodžiai. Pradėjau salsos projektą su jaunais žmonėmis tam, kad jie bent trumpam išeitų iš tos kenksmingos aplinkos, kurioje auga ir bręsta“, – pasakojo šokėja.

Tai sužavėjo ir komisiją – Indiros ir Simo šokis buvo įvertintas 17 balų.

„Mergina yra visiška profesionalė. O jis, žinant, kad yra krepšininkas, išsikėlė sau labai didelį iššūkį. Tačiau jam tikrai pasisekė su juo susitvarkyti. Galbūt jam taip ir neatrodo, bet jis puikiai jaučia kubietišką kultūrą. Man kelia pasididžiavimą žinoti, kad salsa pasiekė Lietuvą, ir kad jūs dalijatės mūsų kultūra“, – sakė komisijos narė iš minios.

Simas Buterlevičius / TV3 nuotr.

Repeticijose pagaliau suartėjo ir Ugnė Zavistauskaitė bei jos partneris Alfredo. Šokėjas nusprendė įsileisti Ugnę į savo vidinį pasaulį, o kartu – parodyti brangiausias sau vietas Kuboje.

„Po to mes labai gražiai pakalbėjome. Alfredo pasakė, kad darydamas mums choreografijas, jis nori atskleisti mane iš mano geriausio rakurso. Pradėjau tikėti ir pasitikėti, kad jis mane veda geriausiai, kaip tik gali“, – pasakojo Ugnė.

Jų suartėjimas atsiskleidė ir šokių aikštelėje – pora pirmąkart surinko 20 balų!

Ugnė Zavistauskaitė / TV3 nuotr.

„Šokyje įvyko įsimylėjimas ir jūs šį įsimylėjimo jausmą mums perdavėte. Šį vakarą esame po atviru dangumi – nukrito dvi žvaigždės, ir jos esate jūs. Tai buvo maksimaliai gerai“, – po jų šokio sakė dailininkas.

Visai kitaip pastaruoju metu ėmė sektis Norbertui Liatkovskiui ir jo partnerei Raquel. Nors vaikinas vis labiau pamilsta salsą, jo partnerė, atrodo, nustojo stengtis ir dėti bet kokias pastangas į tai, kad jiems gimtų puikus šokis. Porai pradėjo trukdyti ne tik kalbos barjeras, bet ir kultūriniai skirtumai.

„Matyti Norberto situaciją yra truputį liūdna, nes jis yra išskirtinai talentingas šokėjas. Tačiau jo partnerė – kažkas unikalaus. Tokį atvejį per visą savo šokių karjerą matau pirmą kartą – kad partnerė būtų tiek gera šokėja, ir tiek visiškai neatsidavusi tam, kas vyksta“, – poros situaciją komentavo choreografė Sandra Saikauskaitė.

Norbertas Liatkovskis / TV3 nuotr.

Vis dėlto pora sugebėjo įveikti kilusius sunkumus ir scenoje kaip reikiant sublizgėjo – komisija juos įvertino 18 balų.

„Jis – labai drąsus, o mergina – labai seksuali. Pora puikiai vienas kitą papildo, o garso takelių miksas labai jiems padėjo. Čia buvo ne tik sceninė ekspresija, bet, regis, tarp jūsų yra ir tikras romantiškas jausmas“, – sakė dailininkas.

O štai Jurgitai Jurkutei ir jos partneriui Adrianui nuolat tenka kovoti ir su jauduliu. Tik įdomiausia tai, kad jį jaučia ne salsos paslapčių tik besimokanti Jurgita, o jos partneris – profesionalus šokėjas! Vis dėlto Jurgita rado būdų, kaip partnerį nuraminti.

„Galbūt man yra skirta tokia misija, nes aš žmones turiu raminti dažnai. Gyvenime taip jau yra, kad žmonės dažnai man sako, jog šalia manęs jie nurimsta“, – sakė Jurgita.

Tiesa, šokių aikštelėje jie pirmąkart sulaukė ir pastabų – poros šokis buvo įvertintas 17 balų.

„Turiu pripažinti, kad tai buvo labiau teatras negu šokis. Tačiau man patiko graži idėja: laiškai, susitikimas, apsikeitimas dovanomis… Tai mane sujaudino. Judesiai, sukinukai – viskas buvo teisinga ir dailiai atlikta“, – sakė komisijos narė menininkė.

O štai Monika Liu ir jos partneris Manuelis – tarsi veidrodinis vienas kito atspindys. Tarp jų niekuomet nekyla konfliktai. Priešingai – laikui bėgant, jie darosi vis artimesni. O kadangi abu domisi tais pačiais dalykais, Manuelis savo partnerę nusivedė ir pas būrėją. Iš pastarosios Monika sulaukė ir dovanos – ypatingos sėklos, kuri reiškia meilę.

„Dabar aš ją visur vešiuosi“, – pripažino Monika.

Atėjus metui pasirodyti, pora šoko ne tik pagal pačios Monikos kūrinį, bet ir pagal tą, kurį labiausiai mėgsta Manuelis. Kaip visuomet, ši pora buvo apipilta daugybe komplimentų, o jų šokis įvertintas 19 balų.

Monika Liu / TV3 nuotr.

„Esu įsimylėjęs – turiu tai prieš visus pripažinti. Bendravote su publika ir mums perteikėte visus jausmus. Jūsų abiejų ritmo pajautimas buvo nepriekaištingas. Merginos lygis labai aukštas – puikus atlikimas. Labai jumis didžiuojuosi“, – sakė sužavėtas dailininkas.

Dar viena pora, kas kartą sugebanti nustebinti, yra Tadas ir jo partnerė Cher. Tiesa, visa tai jiems pavyksta natūraliai, kadangi jie kartu ne tik šoka, bet ir leidžia laisvalaikį – nuo nesibaigiančių pasikalbėjimų iki apsilankymų restoranuose. Galbūt todėl mintį apie grįžimą į Lietuvą, Tadas vis stengiasi atitolinti…

Tadas Gryn / TV3 nuotr.

„Nenoriu namo. Visai nenoriu namo. Absoliučiai. Nejuokauju. Visi čia esantys nepatogumai, arba tai, kas mums tik atrodo nepatogumai, nes mes esame pratę prie kitų sąlygų, visa tai absoliučiai išnyko. Yra, kaip yra, ir tu prie to prisitaikai. Aš čia esu laimingas“, – sakė Tadas.

Įspūdingas poros pasirodymas buvo įvertintas 18 balų.

„Tai buvo tikrai labai gražus dviejų kultūrų dialogas. O vaikinas, nors pats to dar ir nežino, turi labai daug potencialo. Jis gali išmokti daug daugiau. Pakėlimas buvo rizikingas, bet jam pavyko. O svarbiausia, kad buvo daug meilės“, – sakė komisijos narė iš minios.

Paskutinieji sekmadienio vakarą pasirodė Gailė Butvilaitė ir jos partneris Oddebi. Savo šokiu jie abu nusprendė pakeliauti laiku ir grįžti prie savo šaknų. O tą padarę suprato, kad iš tiesų yra labai arti vienas kito. Jis – Havanoje, o ji – Venesueloje, kurioje praleido daugybę savo gyvenimo metų.

Gailė Butvilaitė / TV3 nuotr.

Gailės ir Oddebi šokis sužavėjo komisiją – paskutinė vakaro pora pelnė 20 balų!

„Labai stipri pabaiga, kaip ir jų apranga, įvaizdis, žvilgsniai… Matosi, kad ji turi karšto kraujo. Ačiū, kad esi čia ir parodei mums savo talentą“, – po pasirodymo sakė menininkė.

„Salsamanai“ – sekmadieniais, 19.30 val. per TV3.

Šou „Salsamanai“ 6 laida (32 nuotr.)
+26