Sąmoningų santykių meistrė atskleidžia 3 auksines darnių santykių taisykles

Laiminga pora / „Fotolia“ nuotr.
Laiminga pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-10-13 18:30
AA

„Meilė mus padaro nuoširdžiais ir gerais, o gilus ryšys su partneriu mus pripildo palaimos“, – sako Lietuvoje spalio pabaigoje viešėsianti sąmoningų santykių meistrė Anasuya Koopmans. Europoje žymios mokytojos teigimu, trys pagrindiniai santykių ramsčiai – ištikimybė, priėmimas bei atlaidumas.

„Partnerystės grožis slypi nuoširdume ir sąmoningume. Kai tampame sąmoningais, atsiranda daugiau meilės. Tai – dovana porai. Meilės slėpti negalima, privalome ją išreikšti. Partnerius turi sieti gilus ryšys, kuris jų gyvenimą pripildo palaimos ir meilės.

Santykiai su artimu žmogumi mums padeda geriau suvokti realybę, mes tampame jautresni, geriau suprantame pasaulį, kuriame gyvename. Tai, savo ruožtu, į mūsų gyvenimą įneša daugiau laimės ir sėkmės“, – pasakoja sąmoningų santykių mokytoja Anasuya Koopmans.

Partnerystės menas slypi sąmoningumo siekime žaismingai būnant kartu. 

Jos teigimu, kiekvienuose santykiuose žmogus intensyviai mokosi pažinti kitą ir per kitą pažinti save, mat kitas žmogus yra tavo veidrodis.

Toliau svarbu išsiaiškinti, kaip abiem pusėms ne kovoti, o palaikyti vienai kitą ir tuo būdu tapti kaip vienas, o ne priešingybėmis.

Trys harmoningų santykių sąlygos

Vis dėlto, pasak A. Koopmans, kiekvienam ne paslaptis, kad ne visada pavyksta išlaikyti harmoningus ir sklandžius poros santykius. Poros dažnai susiduria su iššūkiais. Saugant partnerystę, pasakoja mokytoja, vienas svarbiausių dalykų – ištikimybė.

„Pasitikėkite vienas kitu ir būkite vienas kitam atsidavę. Jei bent vienas poroje yra neištikimas, tai ima kenkti santykiams. Neištikimybė sukuria santykius griaunančią paslaptį“, – sako A. Koopmans.

Olandė taip pat rekomenduoja poroms būti atviroms, vienas kitą išklausyti, kartu leisti laiką. Pasak jos, svarbu būti atlaidiems bei priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra, duoti jam erdvės ieškant savęs. Neverta bandyti paversti savo partnerio idealiu pagal savo įsivaizdavimą ar tiesiog stengtis jį pakeisti.

„Mano santuoka yra puiki. Aš taip pat matau vis daugiau ir daugiau žmonių, kurie patenkinti savo partneryste. Tačiau partnerystė yra labai pavojinga. Gyvenant poroje, labai lengva sustabarėti ir iškristi iš nuolat kintančio santykio dinamikos. Verta nuolat jaustis dėkingais už tai, ką turite. Nuolat priimant partnerį tokį, koks jis yra besikeisdamas, bei leisti sau jausti buvimo su juo laimę, tuomet jūsų antra pusė jausis priimta. Neviltis ateina ten, kur nėra pasikeitimų“, – teigia moteris.

Pateikiame tris A. Koopmans taisykles, kaip kurti vaisingus santykius ir padėti meilei augti:

1. Svarbiausia yra ištikimybė. Visiškai pasitikėkite vienas kitu ir atsiduokite vienas kitam. Jeigu vienas iš poros yra neištikimas, nelojalus, šiuose santykiuose glūdi problema, kurią reikės išspręsti. Seksualinė neištikimybė, esant santykiuose su partneriu, sukuria paslaptį.

  • Jeigu duodate, dovanokite save visa širdimi. Kitas priims jus visą ir atiduos atitinkamai. Jeigu jūs savo partnerį laikysite karaliumi, jis su jumis elgsis kaip su karaliene. 
  • Niekada neverskite kito kažko daryti ar kažkuo būti! Duokite tai, ko jūs labai laukiate, be jokių lūkesčių. Energetiškai tokiu būdu jūs padarote vietos priimti. Jūsų partneris gali tapti tokiu laimingu ir pasisemti tiek įkvėpimo, kad jums tai grįš, tik jo asmeniniu būdu.
  • Santykiuose būtina disciplina ir atsidavimas! Turėkite bent vieną bendrą interesą: vaiką, hobį, sportą, bendrą misiją. 
  • Visada gerbkite žmones, kurie yra brangūs jūsų partneriui. Atstūmimas to, ką jis myli ar kas jam rūpi, yra dalies jo atstūmimas. 
  • Būkite nuoširdūs, tikri ir atviri. Klausymasis yra ypač svarbus jums ir kitam. Kiek atviri esate? Už jūsų „bet“ slypi tai, ką iš tikrųjų jaučiate! Be „bet“ jūs tikrai girdite kitą žmogų. Leiskite laiką kartu!

2. Būkite atlaidūs partneriui, kad jis ar ji galėtų lengvai sau leisti save ugdyti. Nebandykite jo pakeisti pagal savo idealą. Atleiskite, paleiskite, džiaukitės. Kai patirsite per daug iššūkių, pasidalinkite apie savo išgyvenimus be žodžio „tu“ ir paprašykite palaikymo. Galbūt su gera drauge iš pradžių, o po to – ir partneriu. Neliežuvaukite!

3. Susierzinimas, kurį tik pradedate jausti bei buvimas susierzinusiu skiriasi. Buvimas susierzinusiu jus padaro nenuoširdžiu žmogumi. Tai jūsų atsakomybė bei prašosi atleidimo. Jeigu jūs turite atleisti:

  • Atleiskite viską kiekvienam! Ko gero, bus lengviau tai padaryti, jeigu įžvelgsite kitų skausmą, kuris yra didesnis už jūsų. 
  • Tarnaukite kitam nelaukdami grąžos ir būkite dėkingi už kiekvieną dalyką, kurį gaunate.
  • Jeigu tai nepadeda, susiraskite tarpininką ir pažadėkite vienas kitam be išlygų priimti tarpininkavimo rezultatą.
  • Galų gale, būkite kuklūs ir užgesinkite konfliktą savo meile.
  • Būkite dėkingi už tai, ką turite ir gaunate, ir jūsų širdis atsigaus. 
  • Nežiūrėkite į praeitį, nes taip ją aktyvuosite, geriausia dar laukia ateityje!

Partnerystės menas slypi sąmoningumo siekime žaismingai būnant kartu. Jūs negalite sučiupti ar išlaikyti meilės, ji neturi nei pradžios, nei pabaigos. Santykiai su partneriu – milžiniškas iššūkis meilei. Kitas jūsų žingsnis į buvimą kartu visada dar labiau jus atveria meilei.

Anasuya Koopmans – Europoje žymi sąmoningų santykių bei moteriškumo mokytoja iš Olandijos. Ji dėsto šias rutinas jau daugiau nei 10 metų seminaruose Europoje. Praėjusią savaitę Olandijoje buvo išleista autobiografinė A. Koopmans knyga „Kelionė su dievais“. Spalio 20–25 d. A. Koopmans atvyks į Lietuvą ir ves seminarą moteriškumo tema „Autentiška moteris“.