Santykių pradžioje depresiją išgyvenusi Erika Vitulskienė: „Anytos, būkit geros, priimkit marčias“

Merūnas Vitulskis ir Erika Vitulskienė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Merūnas Vitulskis ir Erika Vitulskienė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-09 16:01
AA

Kuo arčiau pavasaris, tuo labiau norisi kalbėti apie meilę. Tačiau kas žmonėms yra santuoka – kelerių metų projektas ar aiškus žinojimas, kad nori kartu nugyventi gyvenimą per visas likimo atneštas audras? 19 metų kartu jau esantys Merūnas ir Erika Vitulskiai sako atvirai – nors juos išskirti bandė visi, kas tik galėjo, tačiau juos išgelbėjo stiprus žinojimas, kad jie nori būti kartu.

Bet ar santuoka vis dar apsimoka? Savo skaudžiomis istorijomis ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Bučiuoju, Rūta“ atvirai dalinosi būrys pašnekovų. Štai Merūnas Vitulskis prisiminė artimiausių šeimos moterų auksinį patarimą – žmona turi būti geriausia draugė, nuodėmių išklausytoja, bet jokiu būdu ne meilužė. Nors žinomas atlikėjas neslepia – artimi santykiai santuokoje yra labai svarbūs.

„Neslėpkime, kad meilės reikalai poroje yra svarbus pagrindas. Kai kurie ezoterikai sako, kad net pats svarbiausias aspektas, o aš su tuo negaliu nesutikti. Tačiau, taip, tavo antroji pusė turi būti visų pirma draugė, kad grįžus namo išsikalbėtum, papasakotum, kaip praėjo tavo diena, dėl ko pyksti. Ji turi išklausyti ir patarti“, – laidoje dalinosi atlikėjas.

Merūnas Vitulskis, Erika Vitulskienė / Deimantas Čeplinskas nuotr.

Žinoma pora neslepia – santykių pradžioje juos stengėsi išskirti visi. Ir aplinka, ir Merūno šeima.

„Tuo metu aš formavausi kaip žmogus, tik baigiau vidurinę, tai buvo mano gyvenimo startas. Ir iš visų pusių, net nekalbu apie Merūno šeimą, visi mus bandė išskirti – tiek mokykla, tiek žmonės gatvėje, tiek žiniasklaida. Kartojo, kad aš negraži, stora, netinku Merūnui“, – dramatišką santykių pradžią prisimena Erika Vitulskienė.

Laidos vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės paklausta, kaip tuo metu ji išgyveno šį laikotarpį, Erika Vitulskienė atvira: „Pradžia buvo labai sunki, nes visi primindavo, kad aš Merūnui netinku. Jaučiausi labai blogai, nes visur patyriau spaudimą. Visiems viską reikėjo patarti, nes gi Merūnas labai fainas, o aš va visiškai prasta. Ir būdama 19-os metų palūžau, susirgau depresija“.

Erika Vitulskienė / „LAUBER Photography“ nuotr.

Laidoje „Bučiuoju, Rūta“ Merūnas Vitulskis pripažįsta, kad jis buvo priverstas rinktis – arba šeima, arba Erika. „Ir aš padariau pasirinkimą“, – atvirai sako jis.

Tad kokį patarimą dabar abu sakytų kitoms poroms? Anot žinomo dainininko, pora turi išsiaiškinti, ar jiedu išties eis ilgu santuokos keliu kartu. O Erika turi patarimą uošvienėms. „Aš patarsiu uošvienėms, būkit geros, priimkite marčias. Ypač, kad to spaudimo ir taip daug. Priimkite, bandykite įžvelgti gerąją pusę“, – sako Erika Vitulskienė.

Kita laidos pašnekovė neslepia, kad už išsaugotą santuoką yra dėkinga meilužei. Ir sako: jei vyras per pirmą pasimatymą nemoka už kavą, su juo – ne pakeliui.

„Aš irgi norėjau nurauti plaukus, kai sužinojau, kad vyras turi kitą moterį. Visko buvo – suveikė natūralūs pirminiai instinktai. Bet tas visas procesas davė man labai daug. Santuokoje nebuvau visiškai laiminga, pavargusi nuo darbų, šeimos. Tada pagalvojau, kad reikia skirtis, bet šitoje situacijoje nenorėjau likti kalta, pasvajodavau, kad vyras susirastų meilužę. Žinote, kiek moterų to nori? Labai daug. Ir mano noras išsipildė“, – dalinasi koučerė Milda Sabienė. Dabar moteris meilužei yra dėkinga už išsaugotą santuoką.

Psichologas Tomas Lagūnavičius laidoje „Bučiuoju, Rūta“ negailėjo kritikos tiek jauniems, tiek vyresniems. Ir sako, kad santuoka šiais laikais iš viso nebeapsimoka. „Jaunos merginos nuo 16 metų turi tiek pasiūlymų, kad jos gali rinktis bet ką. Paskui populiarumas pradeda kristi, tada pradeda tik apie 50-metį galvoti, kad nori šeimos. O vyrai gali pasireikšti žymiai vėliau, nes jie ir taip viską gauna kone už dyką. Ir tai radikaliai keičia nuotakų rinką – nebėra norinčių tuoktis, nei moterų, nei vyrų. Jaunoms moterims nereikia tuoktis, nes jos turi viską, o vyresni vyrai irgi nenori vesti, nes jie visas gauna ir taip“, – sako psichologas.

Erika ir Merūnas Vitulskiai / Monte Melli nuotr.

Anot jo, poros šiais laikais skiriasi, nes turi ne tik labai skirtingas jaunystės patirtis, išsilavinimą, darbus, bet ir galvoja, kad atėję į šeimą visada viskas bus gražu.

„Poros tiki, kad visada namai švytės, niekas negadins oro, visi bus kvepiantys visą dieną. Ir tada keliam sau tragiškus lūkesčius, kai visi privalo būti tobuli, o jei tik kažkas ne taip, metam lauk“, – dalijasi Tomas Lagūnavičius.

Apie griuvusią santuoką kalbės ir atlikėja Vasha. Nuo greitų sprendimų jos neišgelbėjo net ir aplinkos gąsdinimai, kad jos antroji pusė nėra jai tinkama. Taip pat – dramatiška fotografės Annos Moon istorija – kartu su egiptiečiu gyvenimą kurti pradėjusi ir vaiko susilaukusi moteris patyrė smurtą, agresiją ir ilgą laiką per prievartą buvo laikoma uždaryta.

Dramatiškų santykių istorijos – šį ketvirtadienio vakarą, 20 valandą, laidoje „Bučiuoju, Rūta“ per LNK.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba