Šarūnas Datenis – apie šaltakraujišką Bakso personažą ir darbą su Ramūnu Rudoku

Serialas „Gaujų karai. Klampios pėdos“  / Stop kadras
Serialas „Gaujų karai. Klampios pėdos“ / Stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-30 12:05
AA

Aktorius Šarūnas Datenis neslepia – kad ir koks mažas vaidmuo bebūtų, kiekvienas savo srities profesionalas svajoja jį atlikti kokybiškai. Tačiau tais atvejais, kai kur nors tenka vaidinti pagrindinę rolę, įtampos neabejotinai yra daugiau. Ir vis dėlto, anot Šarūno, svarbu nepamiršti, kad aktorystė – amatas, kurį tam tikru momentu reikia mokėti įjungti ir išjungti.

Nuo kovo 30-osios vakaro Š.Datenį ir šaltakraujišką jo kuriamą personažą bus galima išvysti naujame, kultiniame serialo „Gaujų karai. Klampios pėdos“ sezone.

Š.Datenio veidas akylesniems žiūrovams jau pažįstamas – aktorius vaidina ir kitame kriminaliniame seriale „Prakeikti“.

Šarūnas Datenis / Stop kadras

Tiesa, nors abu serialai ir yra kriminaliniai, Šarūno vaidmuo juose gerokai skiriasi. „Serialas „Gaujų karai. Klampios pėdos“ daugiausiai remiasi tikrais faktais, to laikmečio istorija, o ir patį personažą būtų galima priskirti prie žiaurių, kraštutinių. „Prakeiktuose“ mano vaidinamas žmogus – gerokai švelnesnis padaras“, – šypsosi Š.Datenis.

Naujo sezono veiksmas seriale rutuliosis padidintos kriminalinės rizikos zonoje – Lietuvos uostamiestyje. Gudrus ir kerštingas Baksas (akt. Š.Datenis) yra šio kriminalinio pasakojimo ašis, aplink kurią sukasi ir klimpsta tiek kriminalinio pasaulio atstovai, tiek ir teisėsauga. Jis – neprognozuojamas, linkęs į psichozę, net beprotybę, visada pateisinantis savo kraupiausius sprendimus ir veiksmus, manipuliuojantis visais žmonėmis ir dėl to neturintis draugų.

Serialo anonsas:

Ar svarbu siekti tikslų, kai neturi su kuo dėl jų džiaugtis? Ar atneš palaimą nusikalstamais būdais įgyti prabanga ir turtai? O gal išdavystės ir melas sugrįš pražūtingu bumerangu?

Aktorius įsitikinęs – visi, net ir mažiausi vaidmenys, reikalauja kruopštaus, kokybiško darbo. O gavus pagrindinį vaidmenį, kaip šiame seriale, atsakomybė tampa ir dar didesnė.

Šarūnas Datenis ir Ineta Stasiulytė / Stop kadras

„Žinoma, fiziškai šiam vaidmeniui ruoštis nereikėjo, tačiau skaičiau apie tą laikmetį, jo žmones, jų gyvenimą. Pats su tokiomis gaujomis iš arti susidūręs nesu, tačiau visi žinojo, kad yra tokie „berniukai“, kurie gali bet kada paprašyti pinigų (šypsosi). Vyresni žmonės su tuo susidūrę – buvo daug betvarkės, chaoso... Manau, kad niekam nesinorėtų, jog tokie laikai grįžtu ir vėl“, – įsitikinęs Š.Datenis.

Tačiau nepaisant to, kad serialas vyksta gana niūriais visai šaliai laikais, visai kitokia atmosfera vyravo kas kartą su komanda susitikus filmavimo aikštelėje.

„Dirbant su Ramūnu Rudoku, nuotaika visuomet yra gera – susikalbame, jis nekelia įtampos. Mes užsiimame vaidyba – kuriame istorijas. Ir pats laikausi principo, kad net jei vaidini žudiką, nebūtina visą laiką iki filmavimo ir po jo turi vaikščioti užsiraukęs. Tai – amatas, kurį reikia mokėti įjunti ir išjungti“, – teigia aktorius.

Žinoma, jis neslepia, kad pasitaiko visko – jei filmavimas ilgas, o ir scenos pasitaiko sudėtingesnės, natūralu, kad ir vėliau nuotaika jau nebe ta. Vis dėlto Š.Datenis tikina, kad tai galiotų ne tik aktoriams, bet ir kitų profesijų atstovams.

Tačiau yra kai kas, kas iš kuriamo personažo vėliau persiduoda ir į kasdienį gyvenimą. Anot Š.Datenio, tai – vaidinamų personažų manieros. Būtent taip jam nutiko ir šįkart, kuriant kerštingojo Bakso vaidmenį.

Serialas „Gaujų karai. Klampios pėdos“ / Stop kadras

„Pavyzdžiui, jei ilgai vaidinį žmogų, kuris daug keikiasi, kartais net ir išsijungus kameroms, tai lieka kaip tikas – tenka save pristabdyti“, – šypteli jis.

Naujas serialo „Gaujų karai. Klampios pėdos“ sezonas – pirmadieniais-ketvirtadieniais, nuo 20 val. per TV6.

Fotogalerija:

Serialas „Gaujų karai. Klampios pėdos“ (13 nuotr.)
+7