Saugirdas Vaitulionis: „Kvailių medžioklės sezonas – atidarytas“

Saugirdas Vaitulionis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Saugirdas Vaitulionis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-04-08 20:42
AA

„Turi pas mane ateiti į mokymus, aš tave išmokysiu, kaip būti sėkmingam“, – prišokusi kavinėje puola aiškinti iš matymo pažįstama žvali moterytė. Kiek pasimetu. Pirmiausia dėl to, kad nepasakyčiau, jog aš save laikau labai jau nesėkmingu, kuriam reikėtų pas kažkokią tetulę eiti mokytis (!!!) sėkmės, antra, mane labiau sudomino faktas, kas gi toji tetulė, kuri yra tokia sėkminga, kad net kitus gali to mokyti.

„O ką tu gyvenime dabar darai?“ – klausiu, norėdamas sužinoti sėkmės istoriją. „Mokau. Turiu sėkmės mokyklą. Koučerė aš“, – atsako.

„Ne, ne, aš klausiu, koks tavo tikras darbas? Juk sėkmės mokai iš patirties, taip?“ – šaunu klausimą. „Tai ir yra mano tikras darbas – aš koučerė“, – akivaizdžiai įsižeidžia.

Na ir dabar, mieli mano, jūs man pasakykit, kaip žmogus, realiame, o ne tame išsigalvotame, gyvenime nepasiekęs jokių karjeros aukštumų, neparagavęs tikros sėkmės gali jos mokyti kitus? Aš manau, sėkmės gali mokyti tokie žmonės kaip Ilja Laursas, Vladas Lašas ar Jazzu, bet ne moterėlė, kuri, kiek pamenu, prieš koučerės karjerą dirbo vieno viešbučio registratūroje.

Tądien nusprendžiau pasidomėti ir kitais gyvenimo mokytojais. „Kaip uždirbti pirmąjį milijoną?!“ – šaukia reklama internete. Dievaži, nepamaišytų tas pirmasis milijonas, pagalvoju, tad lendu domėtis. Paaiškėja, kad per 4 valandų praktinį (???) seminarą aš to lengvai išmoksiu vos už 499 eurus. Na, investicija ne tokia jau ir didelė, palyginti su būsimu milijoniniu pelnu, tad domiuosi, kas gi mane to mokys. O mokys ponas Tomas, apie kurį pavyko sužinoti tik tiek, kad kažkada dirbo vadybininku vienoje baldų įmonėje, o dabar yra sertifikuotas (!!!) būsimų milijonierių mokytojas. Trumpai – fotelių ir sekcijų pardavėjas per kelias valandas išmoko, kaip uždirbti milijoną. Čia tas pats, kas pas kebabų pardavėją eiti konsultuotis dėl širdies persodinimo operacijos.

Pagauna azartas ir pradedu iš esmės knistis po stebuklingą koučerių pasaulį. „Sėkmingų ir darnių santykių paslaptys“ – skamba dar vienos koučerės „seminaras“ už kelis šimtus euriukų. Iš aprašymo suprantu, kad išėję po trijų valandų mokymų jūs niekada nebesipyksit su antrąja puse, meilė liepsnos amžinai ir drugeliai skraidys ne tik pilvuose, bet ir po visą rajoną. Guglinu ir tikiuosi rasti istoriją apie mažų mažiausiai psichologijos mokslų daktarę, jos tobulą dešimtmečius trunkančią santuoką ir daugybę idiliškos šeimos nuotraukų feisbuke. Randu. Kiek blankoką moterėlę, žinių apie mokslų daktaro laipsnius, kaip suprantat, ir su žiburiu nerastum, o visos nuotraukos – gėlyčių, šuniuko ir seminarų reklamų. Paaiškėja, kad nei sėkminga santuoka, nei meile amžina lektorė pasigirti negali, užtat gali pamokyti jus.

Vieną dieną turguje prekiauji raugintais kopūstais, o kitą apsivelki dailesnį kostiumėlį, pasivadini koučeriu ir mokai žmones gyventi.

Aš jau nekalbu apie interneto platybėse rastas visokias meilės, gero sekso, vyrų ir moterų viliojimo mokyklas, kuriose visiškas nesąmones vapa neaiškios apsimetėlės iš šokoladinių sielos mokyklų. Suprantu tik tiek, kad būti koučeriu dabar gali bet kas. Vieną dieną turguje prekiauji raugintais kopūstais, o kitą apsivelki dailesnį kostiumėlį, pasivadini koučeriu ir mokai žmones gyventi. O gyvenimu ar meile nusivylusių kvailių buvo ir bus – tik spėk medžioti ir savo „mokslus“ pardavinėti. Juk kvailių medžioklės sezonas visada atidarytas.

Ir nors aš nesu koučeris, bet visiškai nemokamai duosiu patarimą, kaip prisivilioti sėkmę ir uždirbti pinigų, gal net milijoną. Eikit dirbti. Tiesiog daug ir sunkiai dirbti. Atsiprašau, jei sugrioviau iliuzijas apie iš dangaus nukrintančią sėkmę ir turtus.