Savaitės iššūkis: išbandykite minimalistinį gyvenimo būdą

Iššūkis / Shutterstock nuotr.
Iššūkis / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Dabar daugelis kalba apie minimalistinį gyvenimo būdą ir kaip jis gali mums padėti geriau jaustis. Iš tikrųjų gyvename materialiame pasaulyje, kuriame kartais daugiau nieko nematome, tik daiktus. Siūlome priimti iššūkį ir per savaitę atsisakyti to, ko jums išties nereikia. Perspėjame – lengva nebus.

Vis bandome uždirbti daugiau pinigų, įsigyti didesnį namą, nusipirkti naujesnį automobilį ir net nepastebime, kaip pradedame tarnauti daiktams, tačiau laimės nepajaučiame.

Vis bandome uždirbti daugiau pinigų, įsigyti didesnį namą, nusipirkti naujesnį automobilį ir net nepastebime, kaip pradedame tarnauti daiktams, tačiau laimės nepajaučiame.

Kartais norime to, ką turi kiti, kartais pasiduodame prekybininkų inspiracijoms. Bet ar pagalvojame, ko išties mums reikia?

1 diena: sudarykite sąrašą

Kad pirmoji iššūkio diena nebūtų tokia sudėtinga, pradėkite labai lėtai ir per daug savęs nespausdami. Paimkite popieriaus lapą ir surašykite daiktus ir įpročius, kurių norėtumėte atsikratyti. Surašykite tai, kas pirmiausia jums ateina į galvą – to jums turėtų būtų lengviausia atsisakyti. Apsižvalgykite savo kambaryje: ar jums reikia tiek daug niekučių, suvenyrų, daiktų, kurių jau keletą metų nenaudojate (kai kurie galbūt net neturi paskirties?). Sėdėkite ir surašykite, kokių daiktų jums tikrai negaila atsisakyti.

2 diena: pabandykite 24 val. neišleisti pinigų

Pirmoji diena buvo labiau nusiteikimas. Tačiau sąrašą vis dar turėkite galvoje ir jį papildykite naujais įrašais. O antrąją dieną pabandykite neišleisti nė cento. Taip, jums atrodo, kad tai gali būti gana sunku. Taip ir yra, nes turime savo įpročių ir poreikių, bet jei ryžotės šiam žingsniui, turite laikytis tvirtai.

Pastebėjote, kad baigėsi benzinas? Deja, jums teks sugalvoti, kaip nukakti iki darbo. Gal pavežės kaimynas, gal nuvažiuosite dviračiu, o gal nukulniuosite pėstute? Tik jokio taksi! Negalima išleisti nė cento. Pakeliui į darbą pakvipo kava ir bandelės? Ak, tas rytinis malonumas pasiimti kavos iš artimiausios kavinės! Jūs dievinate ritualus... Bet susitvardykite ir nueikite darbovietę, šį rytą tiks ir paprasta kava. Atėjo pietūs, o jūs įpratę pietauti kavinėje už kampo? Stop! Šiandien jokių išlaidų. Valgysite tai, ką įsidėjote iš namų. Pamatėte senolę, prekiaujančią laukų gėlėmis ir jau tuoj tiesiate net daugiau pinigų, nei kainuoja jos puokštė, bet prisiminkite, kad šiandien negalite išleisti nė cento... Eidami namo prisiminėte, kad namie nebeturite bulvių? Įprastai užsuktumėte į artimiausią prekybos centrą, bet šiandien teks tenkintis ryžiais, makaronais – bet kuo, ką turite namie.

Įprastai to nė nepastebėtumėte, bet šiandien suvoksite, kad pagundų išleisti pinigus yra daugiau nei manėte. Ir šios aprašytos – pačios paprasčiausios. Kiekvienas susidurs su savosiomis. Tik kitą rytą, supratę, kad 24 val. neišleidote nė cento, jausite pasididžiavimą – jums pavyko.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 dalykų, kuriuos turite padaryti dėl savęs

Merginos prie vitrinos
Merginos prie vitrinos / Vida Press nuotr.

3 diena: išmeskite nereikalingus daiktus

Dvi dienas skrupulingai kurpėte sąrašą daiktų, kurių galėtumėte atsikratyti. Aišku, tai nėra lengva, tačiau privalote tai padaryti. Pasiimkite dėžių ar krepšių ir surūšiuokite daiktus: tuos, kuriuos išmesite, kuriuos paaukosite, ir tuos, kuriuos atiduosite draugams ar pažįstamiems. Norite atsikratyti tikrai naudingų daiktų? Surinkite juos ir palaukite dienos, kaip vyks bagažinių turgus – tada iš jums nereikalingų daiktų pavys ir uždirbti. Tik nesikoncentruokite į pinigus, o į tai, kad darote savo gyvenimą lengvesnį.

4 diena: išvalykite savo pašto dėžutę

Visi kalba apie tai, kad reikia išmesti daiktus, nes taip apsivalysime. Tačiau ar žinote, kad apsivalyti ir atsiriboti reikia ir nuo nereikalingos informacijos? Šiandienos užduotis – išvalyti pašto dėžutę. Tikriausiai į eletroninį paštą gaunate daugybę reklaminių pasiūlymų, kvietimų, produktų aprašymų ir nuolaidų. Tokia informacija išties labai vargina. Atsisakykite visų jus erzinančių prenumeratų, ištrinkite reklaminius laiškus. Pasilikite tik išties svarbią informaciją. Beje, manote, kad niekų darbas? Pabandykite prisėsti ir pamatysite, kiek laiko suris ši, iš pirmo žvilgsnio, paprastutė užduotis.

5 diena: praktikuokite užsiimti viena veikla vienu metu

Visi aplinkui tik giriasi, kad geba vienu metu atlikti keletą darbų. Moterys rėkia už visus garsiausiai, nes jos neva nuo akmens amžiaus tai moka daryti geriausiai. Tačiau minimalistinis gyvenimo būdas reikalauja susitelkti į tai, ką darai vienu metu.

Šiandien pabandykite vienu metu daryti tik vieną darbą. Jei plaunate indus, tai plaukite juos ir visą dėmesį skirkite tik šiam procesui. Jei kalbate su drauge, tai kas minutę nešnairuokite į mobiliojo telefono ekraną. Jei grįžote namo, tai rūpestį skirkite šeimai, o darbus palikite rytojui – pasaulis dėl to nenustos suktis. Atiduokite 100 proc. savęs tam darbui, kurį darote, – tai kokybiško gyvenimo ženklas.

6 diena: nenaudokite interneto nuo 18.00 val. vakaro

Daugeliui patankėja kvėpavimas ir smarkiau pradeda plakti širdis, kai pasakoma, kad dingo internetas: kaip sužinosite visas karščiausias naujienas, kaip kiti žmonės jus pasieks? Taip, internetas be galo svarbus ir dabar neįsivaizduojame be jo gyvenimo, darbo, net laisvalaikio... Bet paklauskite savęs, ar ne per daug juo naudojatės?

Dar Henris Thoreau XIX a. apie nenumaldomą žmogaus norą viską sužinoti rašė: „Vos spėjęs pusvalandį nusnūsti po pietų, žmogus jau kelia galvą ir klausia: Kas naujo?, tarytum žmonija būtų stovėjusi jo sargyboje. (...) ir štai prie rytinės kavos puodelio su bandele jis skaito, kad šįryt vienam žmogui palei Vačito upę kažkas išdūrė nykščiu akis (...).“

Taigi šiandien pasistenkite kiek galite atsisakyti interneto. Tas pats galioja ir televizijai, išmaniajam telefonui – vakare atsisakykite jų. Be abejo, darbe jums to padaryti gal nepavyks, bet bent jau per pertraukas ir po darbo nesinaudokite. Tai gali būti viena sunkiausių užduočių, tačiau ji tik išryškins jūsų priklausomybę. O jei iššūkį įveiksite, galėsite savimi didžiuotis.

Moteris važiuoja dviračiu
Moteris važiuoja dviračiu / Fotolia nuotr.

7 diena: refleksijos

Paskutiniąją dieną skirkite apmąstyti visai šiai savaitei. Pagalvokite, ką darėte išties nuoširdžiai, sąžiningai, o kada sau nuolaidžiavote. Kas buvo lengviausia, o kas sunkiausia? Pagalvokite, ką dar galėtumėte padaryti. Ir svarbiausia – už viską jauskitės dėkingi: už tai, kad išbandėte save, atradote kažką naujo, supratote kažkokias tiesas, tapote valingesni. Dėkingumas suteikia kitokį požiūrį į gyvenimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vienuolio patarimai, kaip gyventi prasmingiau