Savaitgalį – „kalsarikannit“? Suomiai sako „taip!“

Suomių „kalsarikannit“ / Instagram iliustracija
Suomių „kalsarikannit“ / Instagram iliustracija
Šaltinis: Elaima.lt
2017-02-24 14:13
AA

Skandinavai nesiliauja mūsų stebinti – tam, ką kiekvienas iš mūsų daro neįsigilindamas, jie turi po sąvoką. Jaukumo, mažų gyvenimo malonumų filosofija „hygge“, kavos su saldėsiu pertraukėlė „fika“. Kas dar? Šįkart visų dėmesį patraukė skandinavų terminas „kalsarikannit“. Ir mes bent retkarčiais tai praktikuojame.

Nėra ko stebėtis – 2016-ieji buvo sunkūs metai. Daug žinomų žmonių mirčių, sudėtingų ar keistų politinių įvykių, teroristinių atakų. Socialiniams tinklams nusidažius pesimistinėmis spalvomis, reikėjo kažko, kas praskaidrintų nuotaiką. Todėl pasaulis atrado tai, ką skandinavai jau seniai praktikuoja, – „hygge“. Tačiau dabar kalbama, kad tai – vakar diena, ir minėtos sąvokos vietą užima „kalsarikannit“.

Ką reiškia šis egzotiškai skambantis suomiškas žodis? „Gerti vienam(-iems) namie su apatiniais, be intencijos kur nors eiti“. Suomijos užsienio reikalų ministerija netgi sukūrė iliustracijų tam tikriems jų žodžiams seriją. Šiai „veiklai“ – irgi (iliustracija straipsnio viršuje), o ir instagrame daugėja smagių nuotraukų šia tema.

Ir tai nėra kažkas gėdingo ar neįdomaus. Suomiai mėgaujasi „kalsarikannit“, tai nėra tik toks užsiėmimas, kai daugiau nėra, ką veikti, „todėl pasėdėkim ir išgerkim keletą kokteilių“. Tai savaitgalio praleidimas, neverčiant savęs kur nors eiti, o mėgaujantis kompanija ar vienuma.

Kitaip tariant, „kalsarikannit“ – tai sąmoningas pasirinkimas.

Ir nors alkoholį reikia vartoti labai saikingai, taurė vyno savaitgalio vakarą, sėdint namie vienais apatiniais ar pižama ir klausantis mėgstamos muzikos ar žiūrint gerą filmą, skamba tikrai viliojančiai.

Laisvalaikis / Vida Press nuotr.