Savimi pasitikintys žmonės to nedaro

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-30 18:51
AA

Pasitikėjimą savimi išsiugdyti niekada nevėlu. Visgi tikrasis pasitikėjimas skiriasi nuo egoistiško gyrimosi. Talentingasis Vincentas van Goghas yra sakęs: „Jeigu vidinis balsas tau sako: „Tu negali tapyti.“, būtinai tapyk – ir tas balsas nutils.“ Klausytis širdies balso būtina, bet sėkmė susideda ir iš kitų dalykų, kurių nedaro nuoširdžiai savimi ir savo galimybėmis tikintys žmonės.

Jie nesiskundžia

Vienas bruožų, kuriais pasižymi savimi pasitikintys žmonės, – tikėjimas, kad jie gali kontroliuoti savo gyvenimą. Štai dėl ko neišgirsite tokių žmonių skundžiantis, kad pavėlavo į darbą, nes įstrigo spūstyje, ar nebuvo paaukštinti dėl to, jog bosas jų tiesiog nemėgsta.

Jie neįsižeidžia

Savimi pasitikintys žmonės žino savo stipriąsias ir silpnąsias puses, todėl moka priimti konstruktyvią kritiką. Jie mano, kad ji nėra grėsmė – labiau galimybė tobulėti ir įgyti daugiau kompetencijos.

Jie nevengia konfliktų

Savimi pasitikintys žmonės nemano, kad konfliktų reikėtų vengti bet kokia kaina. Suprasdami, kad šie – gyvenimo dalis, jie stengiasi juos efektyviai spręsti. Net jei tai reiškia nemalonius pokalbius ar nepatogius sprendimus.

Jie neteisia...

...nes žino, kad dėl to nepasijus geriau. Savimi pasitikintys žmonės negaišta laiko vertindami kitus, nes supranta, kad kiekvienas savaip vertingas ir reikalingas. O kada – parodys laikas.

Jie nelaukia leidimo veikti

Tokiems žmonėms nereikia aiškinti, kada ir ką jie turėtų daryti. Jie neužduoda sau bereikšmių klausimų, tokių kaip „ar aš galiu?“. Vienintelis klausimas, kurį sau galėtų užduoti: „Kodėl gi negalėčiau?!“ Ir iš tiesų: kodėl gi nepavadovavus susirinkimui, jei viršininkas nepasirodo, ar nesėdus į automobilį, jei klientui prireikia papildomos pagalbos?..

Jų nereikia nuolat girti

Greičiausiai ne vienam yra tekę pažinti žmogų, kuris nuolat reikalaudavo dėmesio ir pagyrų. Savimi pasitikintiems žmonėms to nereikia. Jie puikiai žino, kad jų sėkmė nepriklauso nuo kitų žmonių malonės, o pasitikėjimas, kylantis iš pagyrų, visai ne pasitikėjimas – greičiau narcisizmas. Arba itin menka savivertė.

Jie neatidėlioja

Kodėl kai kurie žmonės vilkina darbus? Neretai dėl to, kad tingi. Vis dėlto dažniausiai iš baimės – pokyčių, nesėkmės.

Savimi pasitikintys žmonės sprendimų neatidėlioja: jie tiki, kad kiekvienas drąsiai žengtas žingsnis veda išsikelto tikslo link, todėl nelaukia tinkamų aplinkybių, nes tiki šiandiena: būtent dabar, šią akimirką, veikti yra geriau.