Sėkmę pasiekusių moterų ryto rutina – ką jos daro kitaip?

Moteris su knyga / Vida Press nuotr.
Moteris su knyga / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-12-17 21:00
AA

Tai, nuo ko pradedame rytą, dažniausiai turi įtakos mūsų visos dienos sėkmei. Tačiau 13 moterų, kurių neaplenkė sėkmė, išpažintys, atskleidžia, kad nėra vienintelio gero būdo prabusti ryte – daugelis jų labai skirtingi, tačiau užtikrinantys gerą savijautą ir nuotaiką.

Womenshealthmag.com kviečia sužinoti, žymių, sėkmės pasiekusių moterų ritualus, kuriais pradedamas kiekvienas rytas.

Jos geria vandenį

„Kiekvieną rytą pradedu didele stikline vandens. Kitą stiklinę vandens pasidedu šalia kavos, todėl iki 8 ryto jau būnu išgėrusi bent 800 ml. Gyvenu Naujoje Meksikoje, kur dėl klimato vandenį gerti tiesiog būtina ir žinau, koks jis svarbus. Tačiau niekada nemaniau, kad reikia gerti vandenį tik prabudus, kol neperskaičiau knygos French Women Don't Get Fat. Ten rašoma, kad miego metu mes prarandame daug skysčių, tad juos būtina papildyti. Todėl aš jaučiu, kad vanduo man yra būtinas, kad pažadintų kūną ir smegenis kaip kad kava“, – Maggie Hall,The Conspiracy of Us autorė

Jos medituoja

„Kai man suėjo 30, aš pradėjau medituoti reguliariai dėl ramybės, susikaupimo ir harmonijos. Kiekvieną rytą aš atsikeliu, nusiprausiu veidą, pasikloju lovą, pasiimu karšto vandens puodelį ir medituoju nuo 5 iki 20 minučių, atsižvelgdama į turimą laiką. Tai darau specialioje savo namų vietoje. Ir jeigu tai būna vienintelis kartas per visą dieną, džiaugiuosi pradėjusi rytą tokiu būdu“, – Aimee Gildea, Ames Tovern įkūrėja ir kūrybos direktorė.

Jos treniruoja kūną rinkdamosi pratimą „Lenta“

„Keliuosi likus 2 valandoms iki išėjimo į biurą, tad ramiai sau leidžiu suvalgyti pusryčius, nežiūriu TV, naujienų, neklausau muzikos. Jeigu rytą pradėsite ramiai, atsipalaidavę, su energija, tuomet visa tai lydės ir likusią dienos dalį. Tada padarau keletą pratimų užpakalinei kūno daliai, klubams, 2–3 minutes skiriu pratimui „Lenta“, kadangi tai leidžia mano kūnui ir mintims išlikti susitelkusiems“, – Elisabeth Halfpapp, Core Fusion Barre programos bendraautorė Exhale Spa; Barre Fitness bendraautorė.

Pradinė padėtis: stovite keturiomis, delnai tiesiai po pečiais, keliai po klubais.

Remdamasi rankomis pakelkite kelius nuo grindų ir ištieskite kojas. Stenkitės, kad visas kūnas nuo kulnų iki pėdų sudarytų tiesią lyg lenta liniją. Įtempusi visus raumenis (ypač pilvo), tiesi kaip lenta stenkitės išbūti kiek galite ilgiau. Tada grįžkite į pradinę padėtį ir atlikite pratimą 4 kartus.

Iš pradžių taip išbūkite bent 15 sekundžių, vėliau ilginkite laiką iki 30, 45, 60 sekundžių.

Pratimas „lenta“ / Vida Press nuotr.

Jos kuria tikslus

„Pradedu dieną įvertindama, kaip jaučiuosi fiziškai ir emociškai. Kelias minutes giliai kvėpuoju, o jeigu turiu laiko – 20 minučių medituoju. Jaučiuosi dėkinga už laimėjimus, pasiektus per savaitę ar dieną, įvertinu augimą asmeniniame gyvenime ir versle. Tuomet aš mėgstu vizualizuoti kitos dienos ar savaitės laimėjimus. Mano galvoje būna itin daug minčių, todėl aš susirašau telefone visas idėjas, kad jų nepamirščiau. Su tokiu prioritetų sąrašu aš galiu susitelkti į planus“, – Loren Brill, Sweet Loren’s įkūrėja ir direktorė.

Jos renkasi naujas sporto rūšis...

„Kadangi darbo reikalais tenka labai daug keliauti, todėl negalėjimas sportuoti nuosekliai vertė mane patirti stresą bei nuovargį. Tad nusprendžiau, kad sportuosiu keturis kartus per savaitę ir pasiliksiu laiko savaitę tai suplanuoti. Rinkausi važiavimą dviračiu, jogą, šokius, netgi batuto treniruotes – mano tikslas buvo trys jėgos ir viena kardio treniruotė per savaitę. Tai man primena, kad aš valdau savo gyvenimą ir padeda suvaldyti stresą“, – Kim Janulewicz, tinklaraščio A Child Grows in Brooklyn savininkė ir redaktorė.

...arba išlieka prie senojo pasirinkimo

„Kiekvieną rytą pradedu nuo didelės stiklinės vandens, 20 minučių meditacijos, kadangi tai man padeda susikoncentruoti, išlikti ramiai, pasiruošusiai darbui. Ir beveik visada keliauju į Tracey Anderson treniruotę. Būtent jos suteikia man energijos ir dar prieš 8 ryto aš jaučiuosi tiesiog puikiai. Kas nenorėtų pradėti dienos su nusiteikimu įveikti visas kliūtis?“, – Alexis Wolfer, TheBeautyBean.com įkūrėja ir vyriausioji redaktorė.

Jos yra dėkingos

„Kiekvieną rytą aš gulėdama lovoje medituoju 15 minučių, kol visiškai prabundu. Aš galvoju apie dalykus, už kuriuos esu dėkinga ir ko norėčiau iš savo dienos. Tada keliuosi, pasidarau kavos ir keliauju su šunimi pasivaikščioti 20 minučių. Po to pasitikrinu paštą, susidarau griežtą planą dienai ir laikausi prioritetų“, – Gillian Deck, Sedona East įkūrėja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tobulėkime kartu. Dėkingumo įtaka jūsų gyvenimui ir praktinis šios savybės lavinimas

Jos randa laiko tik sau

„Kadangi rašau, dirbu pilnu etatu ir auginu vaiką, turiu skaičiuoti kiekvieną minutę. Keliuosi labai anksti, kol dar visi kiti miega, kad pabūčiau viena ir su savimi. Kartais aš rašau, kartais – sportuoju arba tiesiog su pižama geriu kavą, žvelgiu į tolį ir mąstau. Net jeigu „nieko nedarau“, šis laikas labai naudingas, kadangi tikiu, jog jis yra būtinas moterims tiesiog pabūti su savimi ir susikoncentruoti. Dėmesingumo sutelkimas yra galingas ginklas prieš nuobodulį, depresiją, svorio augimą, visus blogus dalykus ir net kūrybiškumo išsekimą, todėl turime tuo pasinaudoti“, – Siobhan Adcock, WhatToExpect.com vykdančioji redaktorė ir The Barter autorė.

Jos išnaudoja vakaro laiką

„Mano sveiki ryto įpročiai prasideda dar išvakarėse. Esu ekstravertė, todėl per visą dieną pasisemiu labai daug energijos, ir mano smegenys dirba pilnu pajėgumu net 22 ar 23 val. vakare. Kad lengviau užmigčiau ir tapčiau ramesnė, aš medituoju prie miegą – guliu lovoje ir valandą laiko klausausi meditacijos įrašų. Pabundu ryte šviesia galva ir galiu mąstyti apie dienos prioritetus“, – Lu Li, Blooming Founders įkūrėja ir direktorė.

Jos naudojasi mankštos voleliu

„Kad pradėčiau dieną teisingai, aš visada naudojuosi mankštos voleliu, kad išmankštinčiau nugarą ir pečius. Taip daryti pradėjau prieš metus, kai pajaučiau sėdėjimo priešais kompiuterio ekraną kiekvieną dieną pasekmes. Mano pečių raumenys buvo įsitempę, laikysena netaisyklinga, o kūnas pavargęs ir silpnas. Tai ne tik man padeda sutvirtinti kūną ir taisyklingai sėdėti kėdėje, bet ir tuo pačiu akimirką skirti laiką tik sau, kol prasideda tikra beprotybė“, – Dana Livingston Ward, Clevver vykdančioji prodiuserė, PreHeels bendraautorė.

Pratimas „lenta“ / Vida Press nuotr.

Jos mėgsta pagulėti lovoje

„Aš supratau, kad papildomos akimirkos lovoje mane pavertė tikrai produktyvesne rašytoja ir mąstytoja. Kartais aš miegu, kartais medituoju, žaidžiu su vaikais ar bandau skaityti. Net jeigu tuo metu mano darbas nėra centre, ramus laikas visada atsiperka“, – Miranda Beverly-Whittemore, New York Times geriausiai perkama keturių novelių autorė, įskaitant ir „Bittersweet“ and „June“.

Jos užsiima joga

„Aš keliuosi 5.30 ir valandai pasineriu į jogą, kol pateka saulė. Mano krepšys būna supakuotas, todėl aš neturiu jokių pasiteisinimų. Vėliau viskas eina pagal planą – dušas, makiažas, skrudinta duona su avokadu ir dviem kiaušiniais, citrinų sulčių šlakelis, aitriosios paprikos dribsniai. Ir visa tai vyksta, kol klausausi savo mėgstamos radijo žinių laidos, kad žinočiau, kas dedasi pasaulyje. Šie keli įpročiai nereikalauja pernelyg didelio mąstymo – pasirodai, išprakaituoji, nuramini sielą, pamaitini protą ir kūną“, – Jillian Sabaugh, Ukropina-Sabaugh prezidentė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Frida Kahlo: skausmingų išgyvenimų paliesta feminizmo legenda