Sėkmė prieš nesėkmę: 11 patarimų, kaip suvaldyti nesėkmę ir pagauti sėkmę

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-17 21:04
AA

Daug sėkmingai vystomų įmonių vadovų kadaise susidūrė su svarbiomis akimirkomis, turėjusiomis lemiamą įtaką jų verslo sėkmei ar nesėkmei. Nesvarbu, ar kurtumėte verslą, ar siektumėte karjeros aukštumų, prisiminkite šiuos 11 patarimų ir, kas žino, galbūt ir jums ateis laikas užsidėti laurų vainiką.

1. Miegas – svarbu

Garsus Beno Franklino patarimas skamba taip: „Anksti gulęs, anksti kėlęs būsi sveikas, turtingas ir protingas.“ Mokslo tyrimai tai įrodo: gilus nakties miegas gali turėti teigiamos įtakos jūsų sėkmei – jis prisideda prie informacijos įsisavinimo ir žinių stiprinimo. Be to, kokybiškas miegas gerina nuotaiką ir imuninę sistemą.

2. Žinokite nesėkmės kainą

Vaikas, pradėdamas vaikščioti, klumpa. Nesėkmė yra sėkmės raktas. Išmokite vertinti nesėkmes ir suprasite, kad jos užgrūdina. Stumkite save ir į tokias situacijas, iš kurių, numanote, neišlipsite sausi. Suklupę kilkite ir eikite tolyn.

3. Daugiau planuokite

Trumpalaikiai planai reikalingi tada, kai kyla bėdų, susijusių su ilgalaikiais planais.

Turime omenyje ilgalaikius ir trumpalaikius planus. Turėkite ilgalaikį tikslą ir jo kryptingai siekite. Skirkite pakankamai laiko užsibrėžtiems tikslams ir neišklyskite iš kelio. Trumpalaikiai planai reikalingi tada, kai kyla bėdų, susijusių su ilgalaikiais planais. Prisiminkite kad ir seniai žinomą, bet tikrą tiesą: kai užsiveria durys, atsidaro langas.

4. Sėkmė – greta

Legendinis Amerikos futbolininkas Vincentas T. Lombardi sakė: „Sėkmės lydimas žmogus skiriasi nuo kitų ne jėga, ne žiniomis, o valia.“ Sėkmės trokšti turite daug labiau už aplinkinius. Būkite atkaklūs, nepalenkiami, tikslų siekite karštai ir įnirtingai. Ir jums pradės sektis – net neabejokite.

5. Būkite energingi...

Tam, kad galėtumėte nenuilstamai dirbti, reikalinga energija. O jos gausite tinkamai maitindamiesi ir sportuodami. Mėsainį iškeiskite į salotas, žalias daržoves ir baltymus. Reguliariai mankštinkitės ir jausitės bei atrodysite geriau. Puiki savijauta ir energija lygu sėkmė!

6. ...ir tinkamai pasirengę

Visada būkite pasiruošę. Progos pasitaiko, bet nesikartoja: karjeros galimybės gali būti netikėtos ir turėsite tik vieną šansą pasakyti „taip“. Abrahamas Linkolnas yra pasakęs: „Pasiruošiu, ir mano laikas ateis.“ Jei iš anksto būsite pasiruošę, tinkamai dienai atėjus sugebėsite atpažinti galimybę ir ją čiupti už pakarpos.

7. Būkite žmonėmis, su kuriais malonu dirbti

Jūs galite būti neprilygstami profesionalai, bet jeigu elgsitės kaip nepakenčiami užsispyrėliai, jūsų žinios ir patirtis neturės jokios reikšmės. Niekas nenorės su jumis dirbti. Būkite malonus kolegoms ir bosui ir, garantuojame, eisite toli.

8. Būkite patikimi

Jei netikite savimi ir savo galimybėmis, nepatikės niekas. Kaip galvojate apie save, taip ir projektuojate aplinkinį pasaulį. Mylėkite save ir trykškite entuziazmu. Aplinkiniai netruks tai pastebėti.

9. Atidėkite atpildo valandą

Neimkite švęsti kiekvienos įvykdytos užduoties ar pasiekto tikslo. Verčiau kaupkite energiją kitiems dešimčiai tikslų pasiekti. Tyrimai rodo, kad tie žmonės, kurie neskuba šokinėti iš džiaugsmo atlikę užsibrėžtas užduotis, sugeba dirbti geriau ir ilgiau.

10. Sakykite „ne“

Taip pat skaitykite

Išmokite sakyti „ne“. Jei galvojate, kad neturite pakankamai laiko tikslams pasiekti, pagalvokite dar kartą. Laiko yra. Jo nėra nereikšmingiems darbams, kurie gali išmušti iš vėžių ir jus gaišinti. Koncentruokitės į užsibrėžtas užduotis ir ignoruokite tas, kurios atima jūsų laiką.

11. Prisiminkite Pareto taisyklę

Kitaip tariant, tai 20/80 taisyklė, kuri teigia, kad 20 proc. pastangų duoda 80 proc. rezultatų. Tam, kad jus lydėtų sėkmė, privalote žinoti, kurios veiklos bus rezultatyviausios, ir į jas koncentruotis.