Seksas: spontaniškas ar suplanuotas?

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Nuostabus, nepakartojamas yra jausmas, kai tarp dviejų įsimylėjusių žmonių tarsi įsielektrina oras, kai nesinori nuo mylimojo atitraukti rankų, kai užuodus jo odos, plaukų kvapą apima svaigulys ir visas pasaulis tarsi nutolsta...

Kaip prailgsta laikas iki susitikimų ir kaip greitai prabėga pasimatymai! Tačiau kai ilgesys pagaliau numalšinamas bendru gyvenimu, neretai dingsta ir mylimojo prisilietimų laukimo įtampa.

Į aistrą pirmoji pasikėsina buitis. Anksčiau mylimasis atrodydavo toks žavus ir viliojantis, kai atskubėdavo į pasimatymą vilkėdamas tobulai tinkantį kostiumą ir kvepėdamas gerais kvepalais, o pradėjus gyventi kartu tenka pamatyti jo nuskalbtą pižamą ir išgirsti garsų knarkimą.

Paskui gimsta vaikų. Ir mažieji stebuklai tampa pasaulio centru. Nepastebite, kada imate vienas į kitą kreiptis „tėčiu“ ir „mamyte“, o namai prisipildo ne tik švelnaus kūdikio kvapo, bet ir žaislų, nuotraukų su šeimyninės idilės vaizdais. Kartais jauni tėveliai taip įsijaučia į naująjį vaidmenį, kad pamiršta mylėtis. Euforija sulaukus kūdikio ir nuovargis, nemiga kuriam laikui išderina kasdienybę.

Tada ateina nuojauta, kad taip bus visada. Viltis pajusti vėl plazdant drugelius blėsta.

Atrodo, vienintelis įmanomas būdas ir vėl patirti tą jaudulį – pabėgti kuo toliau nuo rūpesčių ir kasdienybės.

Atrodo, vienintelis įmanomas būdas ir vėl patirti tą jaudulį – pabėgti kuo toliau nuo rūpesčių ir kasdienybės. Kai kurios poros taip ir elgiasi. Atostogos, savaitgaliai tik dviese atgaivina jausmus ir santykiai tampa truputį šviežesni, jausmingesni. Žmonėms reikia intensyvių išgyvenimų. Ir jie jų ieško. Juk viena iš neištikimybės priežasčių – banalus, paprastas nuobodulys. Tačiau toks „prasiblaškymas“ – rizikingas, tiksliau, neturintis ateities. Juk rutina gali tapti ne tik naujieji santykiai – nuolatinis jų ieškojimas irgi tampa nuobodus!

Ar tikrai spontaniškos aistros yra tai, ko reikia ilgėtis? Ar vien jos išduoda, kad abipusė trauka vis dar tokia pat stipri? Gal pravartu imti ir susiplanuoti ne tik darbus, susitikimus, vizitus pas gydytojus, bet ir pasimatymus? Glamones? Naktis tik dviese?

Gal užuot apgailestavus, kad baigėsi rožinis įsimylėjimo periodas, o kartu ir abipusė trauka, prasminga žengti į kitą santykių etapą – mylėjimąsi paversti maloniu ritualu, nekantriu ir jaudinančiu laukimu, vaizduotę kaitinančiu pasiruošimu... ir patirti daugybę kraują kaitinančių potyrių su tuo vieninteliu, kuris jau žino, kurį malonumo mygtuką spustelėti, nei gaišti laiką vienadienių dirgiklių medžioklėje ar susitaikyti su mintimi, kad viskas jau praeityje.

Tiesą sakant, spontaniškas seksas iš tiesų nėra toks jau spontaniškas. Net pačioje santykių pradžioje žmonės planuoja. „Pas tave ar mane?“ – susižvalgo net didžiausios aistros apimti įsimylėjėliai.

Moteris ir vyras bučiuojasi / Shutterstock nuotr.

Kad seksas būtų geras, svarbu daug dalykų. Pasižiūrėkime, kada ir kokiomis aplinkybėmis didesnė malonumo tikimybė: ruošiantis meilės nakčiai iš anksto ar neriant į ją, kai tik pasitaiko proga ir apima geismas.

Laikas ir vieta. Tik kino filmuose visos vietos meilei tinka. Nes meilės scenos būna kruopščiai surežisuotos. Tikrovėje toks atsidavimas aistroms gali baigtis įdrėskimais, mėlynėmis ar dideliu skandalu. Aistringos glamonės prieškambaryje? Virtuvėje? Tuščiame paplūdimyje? Geriausiu atveju galite užsiversti pamirštus sriubos likučius ar nusibrozdinti nugarą ant kieto stalo, blogiausiu – nepastebėti, kad pas vaikus atėjo draugų, arba sulaukti baudos už viešosios tvarkos pažeidimą.

Gal ir skamba nuobodžiai, bet plačioje, patogioje lovoje, žinant, kad niekas nepasibels į duris, tikrai lengviau atsipalaiduoti ir mėgautis. Žinoma, jei esate greituko mėgėjai ir jus užveda pavojaus nuojauta, galvoti apie minkštas pagalves neverta.

Viena vertus, spontaniškai pasimylėjus kartais nelieka laiko „tęsiniui“, kita vertus, kažin ar gali būti geresnis susitaikymas nei seksas po garsaus barnio. Staigus ir neplanuotas seksas yra puikus emocinės iškrovos būdas. Todėl galima ilgai ir nuobodžiai skųstis darbo problemomis, išgyventi dėl finansinių sunkumų... arba visus šiuos melancholiškus svarstymus išblaškyti netikėtais daug intensyvesniais pojūčiais.

„Močiutės“ apatiniai, kurie paslepia porą kilogramų ir su kuriais suknelė atrodo tobulai, visai netinkami tada, kai norisi tą suknelę greičiau nuplėšti.

Gundantys apatiniai. Prisiminkime garsiąją Bridžitą Džouns. Būtent jos atveju spontaniškas seksas buvo turbūt pirmą kartą nuvainikuotas. Kai pasimatymas, kuriam nebuvo numatytas tęsinys, vis dėlto buvo pratęstas... „Močiutės“ apatiniai, kurie paslepia porą kilogramų ir su kuriais suknelė atrodo tobulai, visai netinkami tada, kai norisi tą suknelę greičiau nuplėšti.

Tikriausiai nėra moters, kuri neturėtų nunešiotų ar visai neseksualių apatinių, kuriuos rengiasi tada, kai nori jaustis patogiai, kurie padailina kūno linijas ir yra nepastebimi vilkint mėgstamus drabužius, kurie šildo žvarbią žiemą... tačiau su kuriais nė už ką nenorėtų pasirodyti mylimajam.

Ne tie apatiniai – viena iš priežasčių, kodėl pačiame įkarštyje dažna moteris sustabdo jos kūnu slystančią ranką ir nieko nesuprantančiam vyrui pasako: „Ne dabar.“

Nujausdamos, kad vakaras pasibaigs miegamajame, moterys įsispraudžia į seksualius drabužėlius, nepamiršta kūno depiliacijos, pedikiūro ir kokios nors gundančios tatuiruotės intymioje vietelėje... Moterys jaučiasi gražios ir patrauklios, kai ir po drabužiais – nuodėmės vertas vaizdas. Tą pasitikėjimą jos spinduliuoja kartais net pačios nežinodamos daugybe neverbalinių ženklų. Seksualumą išduoda laikysena, judesiai, kalbėjimas... Vyrai tai supranta kaip ženklus, kad jos yra pasirengusios nuotykiui.

Jei intymus gyvenimas darosi prėskas, paklauskite savęs, kada pastarąjį kartą dėvėjote seksualius apatinius norėdama jaustis tikra vilioke? Galbūt reikia planuoti ne meilės žaidimus, bet apsipirkimą kokioje nors apatinių ar erotinių reikmenų parduotuvėje? Apgalvoti, ką kasdien rengsitės? Toks planavimas labai dažnai padovanoja spontanišką potyrį.

Laukimo jaudulys. Mylėjimasis „čia ir dabar“ sukrečia. Tai momentinis ir labai stiprus fizinis ir emocinis išgyvenimas. Tinka toms ir tiems, kurie yra aistringi, greitai susijaudina ir pasiekia malonumo viršūnę. O jei kam nors reikia laiko? Nusiteikimo?

Jau pats pasiruošimas erotiniam nuotykiui gali būti tarsi įžanga į lėtas glamones. Pasivaikščiokite po parduotuves, išsirinkite gundančių drabužėlių. Galbūt susitikite su mylimuoju mieste arba kartu nusipirkite vakarui mėgstamų užkandžių, vyno ar šampano. Toks laukimas maloniai jaudina, jausmai ir pojūčiai ima kaisti. Žinojimas, kad artėja ypatingas vakaras, verčia kiek nekantrauti, fantazuoti. O tai puikus perėjimas iš nuobodžios kasdienybės bei rutinos prie romantiškos nuotaikos. Juk viskas vyksta kiek kitaip nei kiekvieną dieną!

Kūniški malonumai. Spontaniškus meilės žaidimus gali nutraukti ar prislopinti kai kurie nenumatyti fiziologiniai ar buitiniai trukdžiai: jei esate labai pavargusi, kažin ar atsakysite į jo glamones, o urzgiantis pilvas gali priversti svajoti apie maistą, bet ne dar vieną „raundą“.

Kai visi kūno pojūčiai subalansuoti: nešalta, nekaršta, nesinori miego ar valgyti, intymiais džiaugsmais irgi mėgautis paprasčiau, o pasiekti pasitenkinimo viršūnę lengviau.

Kadangi seksas yra tik vienas iš kūniškų malonumų, jį sustiprinti galite suplanuodami ir kitus: nusipirkti patinkančio maisto, įjungti kambaryje šildymą, iškvepinti patalynę mėgstamais kvepalais, nusiprausti duše, pailsėti...

Kiekvienas meilės ryšys paženklintas ypatingomis akimirkomis ir stipriais intymiais potyriais. Bet ar buvo galima juos nuspėti ir jiems pasiruošti? Kažin... Jie aplanko iš anksto neįspėję ir nepranešę. Tačiau santykių pradžioje mes būname jiems nusiteikę ir atviri. Paskui imame planuoti gyvenimą, kasdienybę, darbus, nepalikdami laiko sau. O juk laikas dviese – svarbus. Gal pravartu susiplanuoti ir jį?

Skaitykite daugiau