Senėjimą stabdanti kosmetika – kada ją pradėti naudoti?

Moteris tepasi kremu / Vida Press nuotr.
Moteris tepasi kremu / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-15 13:18
AA

Kas trečias Lietuvos gyventojas mano, kad senėjimą stabdančią kosmetiką reikėtų pradėti naudoti būnant 30–40 metų, rodo „Biok laboratorijos“ užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa. Specialistai pataria, jog nors pirmieji senėjimo požymiai pradeda ryškėti maždaug nuo 25-erių, veiksmingiausias būdas išlaikyti odą jaunatvišką ilgiau, yra tinkamų odos tipui ir amžiui kosmetikos priemonių pasirinkimas.

Nepakenks, bet odai netiks

„Pirmieji senėjimo požymiai pradeda reikštis maždaug nuo 25-erių, kai pradeda formuotis smulkios mimikos raukšlelės, bet tai dar nereiškia, kad reikia pulti naudoti aktyvias priemones nuo raukšlių. Veiksmingiausias būdas išlaikyti odą jaunatvišką kuo ilgiau yra prevencija. Vis daugiau pateikiama tyrimų dėl saulės įtakos odos senėjimui, taigi priemonėms su apsauga nuo saulės niekada nebus per anksti. Nuolatinė priežiūra, drėkinimas ir apsauga yra kertiniai faktoriai siekiant užtikrinti gražią ir jaunatvišką odos būklę“, – sako „Biok laboratorijos“ naujų produktų specialistė Ieva Kižytė.

Senėjimą stabdanti kosmetika užtikrina ne tik bazines kremo funkcijas drėkinti ir minkštinti odą, bet ir siekia sumažinti vieną ar kelis senstančios odos požymius: atsirandančias ir išryškėjančias mimikos raukšles, odos stangrumo praradimą, odos spalvos pakitimus, pigmentines dėmes.

Senėjimą stabdanti kosmetika, naudojama per anksti, neturėtų stipriai pakenkti, bet gali tiesiog netikti.

Anot specialistės, senėjimą stabdanti kosmetika naudojama per anksti neturėtų stipriai pakenkti, bet gali tiesiog netikti. Kodėl? „Senstant oda dažniausiai pradeda gaminti mažiau natūralaus sebumo, todėl kosmetikos priemonės užtikrina, kad odą minkštinančių aliejų netrūktų jų sudėtyje. Jauna oda dažniausiai pasižymi padidintu riebalų išskyrimu ir dažniau jai trūksta drėkinimo, nei apsauginio riebalinio sluoksnio atstatymo. Naudojant ne pagal paskirtį kosmetikos priemones, gali užsikimšti odos poros ir atsirasti spuogelių. Naudojant stimuliuojamąsias priemones ar vaisių rūgštis, jautresnė oda gali parausti, sudirgti.“

Kosmetiką svarbu rinktis pagal amžių

Kaip teigia Ieva Kižytė, vystantis mokslui ir nuodugniau nagrinėjant senėjimo procesus ir senėjimą veikiančius faktorius, išskiriamos kelios senėjimą stabdančios kosmetikos strategijos. Šias odos priežiūros strategijas specialistė priskiria tam tikroms amžiaus grupėms pagal dešimtmečius.

20+: kai oda yra stangri, švelni, lygaus paviršiaus ir švytinti. Pradedame naudoti kosmetikos priemones ir tai, kaip rūpinsimės oda šiuo tarpsniu, nulems, kaip oda atrodys vėliau. Svarbiausia apsaugoti odą nuo žalingų saulės spindulių ir laisvųjų radikalų padedant antioksidantams, užtikrinti gerą odos drėkinimą.

30+: pradeda lėtėti odos ląstelių atsinaujinimas, oda pradeda plonėti ir atsiranda pirmosios raukšlės. Šiuo metu svarbu iš naujo užkurti metabolizmą, naudoti „energizuojančias“ kosmetikos priemones. Amino rūgštimis ir peptidais reiktų stimuliuoti odos medžiagų apykaitą ir jos sudedamųjų medžiagų gamybą.

40+: atsiranda matomos raukšlės ir pigmentinės dėmės, pastebimai sausėja oda. Intensyvi odos priežiūra tampa būtina. Peptidai gali paskatinti struktūrinių odos baltymų gamybą ir odos stangrumo užtikrinimą, gilesnių raukšlių sumažinimą. Jei oda pažeista saulės ir atsirado pigmentinių dėmių, vertėtų rinktis kosmetiką su vitaminu C ar kitomis aktyviomis medžiagomis, šviesinančiomis pigmentaciją. Natūraliam apsauginiam odos barjerui atstatyti reiktų rinktis kosmetiką su keramidais, hialurono rūgštimi ar su didesniu kiekiu aliejų, emolientų.

50+: kai ląstelių atsinaujinimas yra lėtas, oda išsausėjusi ir nebeelastinga. Moteris paveikia ir sumažėjusi hormonų gamyba menopauzės metu, išryškėja poros ir pigmentinės dėmės; gilios raukšlės nebeišnyks. Toliau intensyviai rūpinamės oda ir skatiname jos atsinaujinimą. Postmenopauzinei odos priežiūrai naudojami tokie natūralūs fitohormonų šaltinai kaip soja ar dobilai.

60+: raukšlės mūsų veiduose atspindi patirtį mūsų gyvenime. Atsukti laiko atgal negalime, tačiau oda rūpintis – privalu. Drėkinimas ir odos apsauginio barjero atstatymas yra pagrindas, nes ji tampa jautresnė, plonesnė ir labiau linkusi į pažeidimus ar infekcijas. Reiktų rinktis švelnias priemones, kurios atkartoja natūralią odos sudėtį ar yra turtingos emolientų (keramidai, natūralūs ir sintetiniai aliejai).