„Sezoninės virtuvės“ pristatyme apsilankiusi Agnė Jagelavičiūtė: „Maisto gaminimas yra puiki mada, skirtingai nei plastinės operacijos“

Agnė Jagelavičiūtė (dešinėje) / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Agnė Jagelavičiūtė (dešinėje) / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Antradienio vakarą restorane „Forest“ pristatyta Renatos Ničajienės receptų knyga „Sezoninė virtuvė“, kurioje sugulė 200 receptų pagal metų laikus. Vakaro metu kviestiniams svečiams patiekta užkandžių, pagamintų pagal knygos receptus. Pasmaguriauti susiviliojo žurnalistas Andrius Užkalnis ir kostiumų dizainerė bei laidų vedėja Agnė Jagelavičiūtė.

„Nemanau, kad atradau kažką naujo, tiesiog norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad galima gaminti labiau atsižvelgiant į metų laikus ir tai, ką tuo metu gamta duoda mums skaniausio – juk, pripažinkime, pomidorai žiemą nėra labai skanūs“, – portalui Žmonės.lt sakė knygos autorė R.Ničajienė.

Naujos kulinarinės knygos pristatyme dalyvavusi A.Jagelavičiūtė, prieš trejus metus pati pristačiusi savo receptų knygą „Pasimatykime virtuvėje“, džiaugėsi, kad maisto gamyba ir apie tai leidžiamos knygos tapo tarsi savotiška mada, kuri, anot jos, yra labai sveikintina.

„Pirmiausiai, receptų knygų reikia jau vien todėl, kad tai yra knyga, o jų niekada nebūna per daug. Knygos yra vertybė, todėl kuo jų daugiau – tuo geriau. Na, o kulinarinės knygos yra madingos. Tai yra viena iš tų madų, kurios yra geros. Nes, tarkim, plastinių operacijų darymo mada yra bloga, o mada gaminti namuose ir apie tai kalbėti – yra viena geriausių madų, kada nors nutikusių pasaulio istorijoje ir tikiuosi, kad ji niekada nepraeis“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Jagelavičiūtė, šiuo metu televizijoje vedanti kulinarinę laidą „Receptų užkalbėtoja“.

Paklausta, kokia turėtų būti kulinarinė knyga, kad išsiskirtų iš kitų gausybės tokio pobūdžio knygų, ji teigė, kad autoriui nereikia stengtis įtikti skaitytojui, mat jis pats susiranda tai, ko jam reikia. Anot jos, jeigu skaitytoją domins egzotiški patiekalai, jis nesirinks knygos apie lietuviškus cepelinus, kad ir kokia gera ji bebūtų.

Agnė Jagelavičiūtė
Agnė Jagelavičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Manau, kad visai nereikia stengtis išsiskirti. Skaitytojas pats atras tai, ko jam reikia. Svarbiausia tai daryti nuoširdžiai. Ši knyga yra labai aiški – ji sukurta gyvenant sodyboje ir joje neieškota kažkokių įmantrybių, nebandyta išrasti dviračio. Ir tai yra nuostabu!“, – vartydama R.Ničajienės knygą sakė Agnė.

Pati dažnai gaminanti ir itin mėgstanti stebinti įvairiausiais patiekalais, Agnė prisipažino, kad geriausia dovana jai – būtent kulinarinė knyga.

„Kiekvienąkart, kai knygų lentynoje pamatau naujų kulinarinių knygų – man pasidaro labai džiugu! Pati turiu labai daug kulinarinių knygų, jas kolekcionuoju. Geresnės dovanos, kaip padovanoti man kulinarinę knygą, kurios aš dar neturėčiau, nė neįsivaizduoju.  Mėgstu jas vartyti ir vis žadu detaliai pagal receptą ir gaminti, bet dažniausiai tai baigiasi tuo, kad pradedu improvizuoti pagal save, knygos man tampa pirminiu įkvėpimu“, – pasakojo ji.

Agnė Jagelavičiūtė
Agnė Jagelavičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.