Šiąnakt – Valpurgijos naktis. Ragana pataria, kaip apsivalyti ir pritraukti sėkmę

Valpurgijos naktis / Shutterstock nuotr.
Valpurgijos naktis / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Valpurgijos naktis šiaurės Europoje ir Skandinavijos šalyse švenčiama naktį iš balandžio 30-osios į gegužės 1-ąją. Visą naktį raganos šoka aplink laužą ir prašo suteikti magiškų galių. Ragana Neringa Saladžė sako, kad ši naktis ypatinga ir todėl, kad reikia apsivalyti, o po to galima tam tikrais ritualais pritraukti sėkmę, lydėsiančią visus metus.

Apsivalymo ir vaisingumo šventė

Ragana Neringa Saladžė
Ragana Neringa Saladžė / Asmeninio archyvo nuotr.

Neringa Saladžė pasakoja, kad būtent šią naktį atsivers gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių vartai. Valpurgijos nakties šventę globoja Keltų Dievas Belas, todėl deginamai laužai ir ši naktis kitaip dar vadinama Balteino vardu.

„Ugnis labai svarbi tam, kad apsivalytume, nusimestume naštą, vargus, pasistiprintume, pasisemtume daugiau teigiamos energijos. Anksčiau būdavo apvalomi ir gyvuliai, namų teritorija, aplinka. Apeigų metu raganos rengdavosi baisiais rūbais, nors tą daro ir dabar. Tokiu būdu siekiama, kad dvasios, kurių pagalbos prašome, padėtų ir gąsdinama, kad piktosios dvasios neprisikabintų. Aišku, joms yra atiduodama duoklė, aukojamos aukos“, – pasakoja Neringa.

Valpurgijos naktį atsiveria gyvųjų ir mirusiųjų vartai, o jiems užsidarius, pranyks visos nelaimės, blogybės, negandos.

Be to, tai yra ir vaisingumo šventė. „Žmonės apsivalę turėtų pradėti gyvybę, galbūt net tuoktis“, – aiškina ragana. Šią naktį tinkamas metas pradėti vaiką – jis bus apsaugotas, sveikas, stiprus. Tad jei jums sunku pastoti, ragana pataria pabandyti tai padaryti šiąnakt, nes tai – stebuklingas laikas. Tačiau Neringa paneigia mitą, kad šią naktį gimstantys vaikai turi ypatingų galių, nes, pasak jos, tokių kūdikių gali gimti bet kada.

Jei jaučiate, kad esate nužiūrėti, užkalbėti, apimti depresijos, Valpurgijos naktį galima paimti kokį nors apvalų maisto produktą (obuolį, kiaušinį ar pan.) ir kalbėti įsivaizduojant, kad į jį sudedate visą pyktį, nepasitenkinimą, liūdesį, o paskui mesti į laužą, ugnį, kad sudegtų. Tai duoklė dvasioms, o toks veiksmas padeda atsikratyti blogio ir pasiimti gėrio, kurio trūksta. Valpurgijos naktį atsiveria gyvųjų ir mirusiųjų vartai, o jiems užsidarius, pranyks visos nelaimės, blogybės, negandos. Dažnai ir sergantys žmonės dalyvauja tokiuose ritualuose, nes apsivalo nuo ligų ir nelaimių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Kiekviena moteris – genijus“

Jei žmogus nudegė kojas, savyje turi daug agresijos

Valpurgijos naktį raganos renkasi ant Šatrijos ar Rambyno kalno atlikti įvairių ritualų: deginamas laužas, sukuriamas uždaras ugnies ratas, apsivaloma. Neringa Saladžė sako, kad ji tai daro naktį, tačiau ne viešai, bet kitos raganos rengia viešą susibūrimą, gegužės 1-ąją dienos metu. Nors iš tikrųjų reikėtų ritualus atlikti tamsiu paros metu.

Apeigos neapsieina be laužo, ugnies ir bėgimo per žarijas. „Be abejo, tokiam ritualui žmogus turi būti pasiruošęs psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai. Jei nudegė kojas, vadinasi, žmogus buvo arba nepasiruošęs, arba pats kaltas, nes savyje turi daug vidinės agresijos, pykčio ir nepasitenkinimo“, – aiškina ragana. Todėl norint eiti per žarijas, būtina įvertinti savo fizinį pasiruošimą. Jei bijoma, galima ir kitaip apsivalyti: apsisukti ratu, palaikyti rankas virš laužo ir pan.

Ėjimas basomis per ugnį
Ėjimas basomis per ugnį / Fotolia nuotr.

Norų sėklos apsaugos visus metus

Apsivalius galima išsakyti savo norus, siekius, o juos pritraukti padės vadinamosios norų sėklos, kurios gali būti ir migdolų riešutai.

„Stovėdami prie laužo laikykite kapšelį, kuriame saujelė migdolų riešutų. Norėdami juos įkrauti gera energija, kalbėkite tokius žodžius: „Ugnie, ore, vanduo ir žeme, prašau, įkraukite mano riešutus, kad jie išpildytų mano norus.“ Tačiau kiekvienas savo troškimus gali išsakyti savais žodžiais. Po tokio ritualo riešutai saugos ir teiks stiprybės“, – aiškina ragana ir sako, kad svarbiais momentais, pavyzdžiui, eidami į darbo pokalbį, atlikdami svarbų darbą, turėtumėte sukramtyti riešutą ir stipri pozityvi energija pasklis po kūną. Tačiau šios turimos sėklos turi galiojimo laiką: jas reikia išnaudoti per metus.

Visos moterys yra šiek tiek raganos...

Iš tikrųjų visos moterys yra šiek tiek raganos, todėl, pasak Neringos Saladžės, šiąnakt gali pasinaudoti savo kerais ir išbandyti įvairių burtų. Pavyzdžiui, pabandyti apsaugoti savo santykius.

Tačiau ragana iškart perspėja, kad moterys nebandytų pritraukti svetimo vyro, nes ne tik negaus, ko nori, bet ir sulauks atpildo už tai, kad bandė pritraukti svetimą.

„Tam vyrui, kurį norite laikyti arčiau savęs, pasaldinkite gyvenimą. Pasiimkite šiek tiek cukraus (arba saldainių be alkoholio), suberkite į drobinį maišelį ir palaikykite virš laužo, o jei nėra tokios galimybės, tai virš žvakės liepsnos (tiks tamsios spalvos: žalia, ruda, violetinė, mėlyna, juoda, bet venkite baltų, raudonų atspalvių). Laikydamos virš ugnies, sakykite žodžius: „Kaip šis valgis yra saldus ir tau (žmogaus vardas) malonus, taip ir aš tau esu ir būsiu saldi ir maloni dabar ir visados, ir per amžius.“ Labai svarbu žodžių gale ištarti „Amen“ , – paslaptingą ritualą atskleidžia Neringa.

Visgi tai – ne tik raganų moterų, bet ir raganių vyrų šventė. Jie tada nori išreikšti savo vyriškumą, būti garbinami kaip dievai. Kitaip tariant, tai yra visų, tikinčių gamtos tėkme, šventė. Juk visiems reikalinga meilė, gėris, šviesa, sėkmė, sveikata, vaisingumas plačiąją prasme. Tad ragana pataria nepraleisti pasinaudoti proga šiąnakt apsivalyti ir pasisemti teigiamos energijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gegužės mėnesio horoskopas