Skaitykite naująjį žurnalo „Ji“ numerį!

Žurnalo "Ji" viršelis / Redakcijos archyv.
Žurnalo "Ji" viršelis / Redakcijos archyv.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Skamba gal ir įžūliai, tačiau tiesa tokia – mes esame deivės! Jeigu norite tiksliau, pagal Jean Shinodos Bolen teoriją, kiekvienos moters gyvenimą veikia tam tikri graikų mitologijos archetipai, arba septynios deivės – Artemidė, Atėnė, Hestija, Hera, Demetra, Persefonė ir Afroditė. Kuri iš jų esate jūs, galite sužinoti atsivertusi naująjį, 32-ąjį, „Ji“ žurnalo numerį! Taip pat gausite dovanų – spalvinimo knygelė suaugusiesiems kasdienybei paįvairinti ir ramybei atgauti!

Jei kada nors domėjotės graikų mitologija, tikrai prisimenate ryškiausių dievų vardus, kai kuriuos jų gyvenimo faktus. Bet ar kada nors pagalvojote, kad įvykiai, aprašyti mituose, gali atsikartoti ir mūsų pasaulyje, ir tų paralelių yra labai daug? Medicinos mokslų daktarė, psichiatrė, Jungo psichoanalizės sekėja Jean Shinoda Bolen, klausydama savo pacienčių istorijų, pastebėjo, kad kai kurios moterys iš tikrųjų primena vieną Olimpo deivių ar turi kelių iš jų savybių. Negana to, mokslininkei tapo akivaizdu, kad kai kuriose mūsų gyvenimo situacijose veikia vienos dievybės, kitose – kitos, todėl ypač naudinga pažinti jas visas ir išsikviesti atitinkamą pagal poreikį.


Septynios graikų deivės gali padėti mums ne tik geriau pažinti save, bet ir ugdyti skirtingas savo asmenybės dalis, įveikti įvairius iššūkius. Šiuos archetipus galima vadinti ir gyvenimo vaidmenimis ar elgesio modeliais, štai Artemidė – sesuo ir varžovė, Atėnė – strategė, Hestija – šeimos židinio sergėtoja, Hera – žmona, Demetra – motina, Persefonė – dukra, o Afroditė – mylimoji. Plačiau apie tai – numerio tema „Visos mes – deivės!“.


Naujajame žurnalo numeryje kaip visada jūsų laukia ir interviu su įdomiais žmonėmis. Šįkart mūsų viešnia – Amerikoje gyvenanti unikalių kilimų kūrėja Brigita Krasauskaitė. Moteris kasmet grįžta paviešėti į Lietuvą. Šiemet jos viešnagė ypatinga – garsios lietuvių menininkės iniciatyva į Europos centro muziejų Europos parke iš Amerikos atgabenta ir padovanota žymaus menininko Sasono Soferio skulptūra „Midmien“. Daugiau skaitykite interviu „Lietuviai vis labiau domisi menu“.

Antrasis mūsų pašnekovas – grupės „Dar“ narys, LNK projekto „Kelias į žvaigždes dalyvis, dvynukų tėtis Algirdas Grudinskis-Grūdas. Jaunas vyras sako, kad senojo Grūdo nebėra. „Atverčiau naują gyvenimo lapą. Šeima išmokė gyventi ne vien dėl savęs“... Plačiau apie tai – rubrika „Žmonės / taip ir ne“.


Jeigu dairotės naujos rankinės, norite atsinaujinti, nepraleiskite straipsnio „Kokia figūra, tokia rankinė“. Nustebote, kad rankinę reikia rinktis pagal figūrą? Iki šiol šį aksesuarą derinote prie batelių formos, spalvos, modelio. Na, kartais prie aprangos ar kitų detalių: šalikėlio, pirštinių, kepurės. Siūlome pasidomėti, kaip ir kodėl rankines reikia derinti pagal figūrą.

Draugės užima ypatingą širdies kertelę: padeda susitvarkyti audringą vidinį pasaulį, primena, kas iš tikrųjų esame. Bet bičiulės gali daug daugiau... Mokslininkai įtaria, kad draugės – išsigelbėjimas nuo kasdienio streso. Plačiau apie tai skaitykite straipsnį „Širdžių sesės“.

Pabodo senoji šukuosena? Pakeiskite ją nauja. Astrologai pataria kurti savo įvaizdį atsižvelgiant į Zodiako ženklą, savo asmenybę, temperamentą. Kas jums labiausiai tinka, sužinosite atsivertusios straipsnį „Šukuosena pagal Zodiaką“.

Rugpjūčio 16-ąją Lietuvoje koncertą surengs vienas žymiausių pasaulio dainininkų Robbie Williamsas. Po dvejų metų pertraukos į mūsų šalį atlikėjas grįžta su nauja programa „The Heavy Entertainment Show“ ir žada nepamirštamą pasirodymą. O kas naujo nenuspėjamo atlikėjo asmeniniame gyvenime, smalsumą patenkinsite perskaičiusios straipsnį „Nenuspėjamasis Robbie Williamsas“.


Augalų žinovai perspėja, kad vasaros pabaigoje miške grybaujant, uogaujant nereikėtų susigundyti ir ragauti nepažįstamų uogų. Kuo nuodingesnė, tuo ji labiau vilioja savo išraiškingomis prisirpusiomis kekėmis, tačiau suvalgę jų galite ir mirtinai apsinuodyti. Tad nepraleiskite straipsnio „Uogos žudikės“.


Mūsų šalyje vis dar gajus mitas, kad vizitai pas psichologą yra gėdingas dalykas, kurį būtina slėpti, ypač nuo darbdavių. Ar tikrai šių specialistų pagalbos sulaukęs žmogus gali turėti kokių nors problemų ieškodamas darbo, teisdamasis dėl vaikų globos ir pan.? Kaip gauti nemokamą psichologinę pagalbą? Apie visa tai – straipsnis „Psichologo pagalbos nereikia bijoti“.


Vasaros be raudonų saulėje prinokusių pomidorų tiesiog negalime įsivaizduoti. Norėdami pasidžiaugti jų gaiviu ir švelniai rūgščiu skoniu, pjaustome ir maišome su grietine bei svogūnais, dėliojame į lėkštes šalia grilio patiekalų. Siūlome dar keletą skanių idėjų, kurių ieškokite straipsnyje „Gaminame iš šviežių pomidorų!“.


Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!