Skandalingoji princo Harry memuarų knyga „Atsarginis“ pasiekė dienos rekordą

Princas Harry ir Meghan Markle / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-29 11:16
AA

Sausio pradžioje knygynų lentynose pasirodžiusi skandalingoji princo Harry memuarų knyga „Atsarginis“ (angl. „Spare“) pasiekė rekordą, pranešė BBC.

Skelbiama, kad princo Harry memuarų knyga (angl. „Spare“) tapo rekordininke.

Pasak knygos leidėjo, per vieną dieną buvo parduotas rekordinis skaičius – daugiau nei 1,4 mln. egzempliorių.

Sausio 11-ąją paskelbti skaičiai, apimantys Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir Jungtinėje Karalystėje parduotų knygų, elektroninių knygų ir audioknygų tiražus, rodo, kad knygos pardavimai per pirmąją dieną yra didžiausi iš visų „Penguin Random House“ kada nors išleistų negrožinės literatūros knygų.

Kadangi pirmasis Harry memuarų tiražas JAV sudarė 2 milijonus egzempliorių, dabar knyga „grąžinta į spaustuvę papildomiems egzemplioriams, kad būtų patenkinta paklausa“, skelbia BBC.

Knyga „Spare“ išleista 16 pasaulio kalbų.

Princo Harry knyga „Spare“ / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį oficialiai pradėjus pardavinėti princo Harry memuarus, knygynai Londone atsidarė vidurnaktį, kad patenkintų jų paklausą.

Gerbėjai, stovėję eilėje, kad įsigytų knygą kietais viršeliais, pasakojo norintys išgirsti istoriją „iš pirmų lūpų“.

Knygos „Atsarginis“ pasirodymas buvo chaotiškas, nes praėjusią savaitę daug kartų buvo nutekinta informacija ir kopijos tapo prieinamos Ispanijoje.

Princo Harry knyga – jau prekyboje / „Scanpix“ nuotr.

Knygyno „Waterstones“ atstovai teigia, kad princo Harry knyga buvo vienas iš didžiausių išankstinių užsakymų sulaukusių kūrinių per visą dešimtmetį.

Po kelias dienas trukusių antraštes prikaustančių informacijos nutekinimų – nuo to, kaip princas Harry prarado nekaltybę, iki teiginių, kad princą Harry užpuolė jo brolis princas Williamas – memuarai jau atsidūrė internetinės parduotuvės „Amazon“ perkamiausių knygų Jungtinėje Karalystėje viršūnėje. Ten ji kainuoja 20,90 eurų.

410 puslapių memuaruose, atskleidžiančiuose konfliktus ir asmeninę įtampą karališkuosiuose rūmuose, pateikiama princo Harry versija apie tai, kaip jis užaugo ir vėliau susipyko su karališkąja šeima.

Princo Harry knyga – jau prekyboje / „Scanpix“ nuotr.

Kol kas Bakingamo rūmai ir Kensingtono rūmai į tai nereagavo.

Knygoje teigiama, kad princas Harry maldavo savo tėvo nevesti jo iš naujo karalienės konsortės Camillos, kad tarnaudamas Afganistane jis nukovė 25 Talibano kovotojus, kad vartojo psichodelinius vaistus, iš dalies dėl panikos priepuolių, ir kad Meghan ir Catherine santykiai buvo sudėtingi.

Pagrindinė knygos tema – neišspręstas sielvartas dėl motinos, princesės Dianos, netekties.

Spauda laikoma atsakinga už Dianos persekiojimą, o princas Harry viename iš kelių interviu, kuriuose reklamuojama knyga, sakė, kad jo gyvenimo darbas bus pakeisti žiniasklaidos aplinką.

Taip pat pateikiama netikėtų detalių, pavyzdžiui, kad princas Harry ir princas Williamas vienas kitą vadina „Haroldu“ ir „Willy“, kad Harry drabužius pirkdavo „TK Maxx“ parduotuvėje su nuolaida ir per televiziją daug žiūrėdavo serialą „Draugai“.

Karališkosios šeimos nariai nebuvo įtraukti į knygos padėkos skyrių. Vietoj to, hercogas ypač dėkoja draugams Jungtinėje Karalystėje, kurie jį palaikė.

Princo Harry knyga – jau prekyboje / „Scanpix“ nuotr.

Harry taip pat sako, kad jo terapeutas padėjo jam išnarplioti metų metus neišspręstas traumas.

Atskleisti faktai apie įtampą su karališkąja šeima, įskaitant karalienę konsortę Camillą ir Velso princą bei princesę, sukėlė daug diskusijų.

Tačiau princas Harry, paklaustas, ar knygos publikavimas padės ar trukdys susitaikyti, atsakė, kad nesutarimai tarp jo ir šeimos negalėjo būti mažesni iki šios knygos.

„Yra dalykų, kurie vis dar mane pykdys, bet aš nebesipiktinu, nes esu būtent ten, kur ir turiu būti“, – sakė jis laidoje „Good Morning America“.

Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais (13 nuotr.)
+7