Dovilės Filmanavičiūtės kūrinį, skirtą svarbiam tikslui, išpiešė sūnus: „Prisidėti turime kiekvienas“

Dovilė Filmanavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-03-28 10:05
AA

Pakruojo dvaro ir „Stiprūs Kartu“ organizuojama paramos Ukrainai akcija „Laisvės paukščiai“ šią savaitę skelbia naujus inkilų aukcionus, kuriuose kviečia dalyvauti visus norinčius, o už surinktas lėšas ukrainiečiams bus siunčiami lietuviški dronai.

Tarp šios savaitės aukcionų – Dovilės Filmanavičiūtės, Austėjos Landsbergienės, Jurgos Šeduikytės, Liucinos Rimgailės, Miglės Kosinskaitės vardiniai inkilai, taip pat – moksleivių, įvairių organizacijų ir įmonių piešti kūriniai. Juos pamatyti ir aukcionuose dalyvauti galima akcijos svetainėje www.laisvėspaukščiai.lt bei autorių asmeninėse socialinių tinklų paskyrose.

„Inkilą išpiešti daviau sūnui ir jo geriausiai draugei Kamilai, tai tapo dar viena proga pabūti kartu ir pasikalbėti apie tai, kas svarbu: mažieji prisidėjo savo rankų darbu, o kiekvienas iš mūsų prie savo pačių saugumo turime prisidėti taip, kaip galime: siųsdami pinigus, organizuodami iniciatyvas, skleisdami žinią, neleisdami pamiršti“, – sako D.Filmanavičiūtė.

Austėja Landzbergienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Prisidėti prie misijos, kuria siekiama Ukrainos kariams išsiųsti bent kelis šimtus dronų, galima ir skambinant trumpuoju „Stiprūs Kartu“ numeriu 1409 (5 Eur).

„Aukcionus rengsime visą pavasarį, kas savaitę. Turime šimtus dailiausių inkilų, kurie kiekvienas gali tapti dar viena išsaugota mūsų kaimynų ukrainiečių gyvybe. Todėl labai kviečiame visus: žmones, įmones pirkti inkilus už 50, 100 ar 1000 eurų ir versti juos lietuviškais dronais“, – teigia akcijos organizatoriai.

Jungiasi įmonės, organizacijos, mokyklos ir institucijos

Jau pirmosiomis savaitėmis į „Laisvės paukščių“ kvietimą atsiliepė šimtai žmonių: surinkti 24 tūkst. eurų, pirmajame aukcione Aurimo Valujavičiaus vardinis inkilas už rekordinę 15 tūkst. eurų sumą parduotas bendrovei „Naresta“, o savo inkilus kuria bei į Pakruojo dvarą siunčia dešimtys įmonių ir organizacijų visoje Lietuvoje.

Miglė Kosinskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Įmonės tai paverčia proga pabūti kartu ir nuveikti šį tą prasmingo, o tuo pačiu – vidine pinigų rinkimo Ukrainai iniciatyva. Kartu su inkilais gauname be galo gražius laiškus apie bendrystę ir puošiant inkilus patirtas geras emocijas. Tad kviečiame prisidėti visus: padovanokime grįžtantiems paukščiams namus, o Ukrainos kariams – sparnus“, – sako organizatoriai.

Paramos akcija vyks visą pavasarį: interneto svetainėje laisvėspaukščiai.lt visi norintys gali įsigyti patinkantį inkilą, o visi už jį gauti pinigai bus skiriami į Ukrainą siųsti dronus. Remti taip pat galima skambinant trumpuoju numeriu 1409 ar pavedimu į „Stiprūs Kartu“ banko sąskaitą.