Skyrybų advokatė V.Gražulytė – apie šokiravusią istoriją: „Kliento žmona užsakė jo žmogžudystę“

Vilija Gražulytė / LNK nuotr.
Vilija Gražulytė / LNK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-21 14:41
AA

Nors Lietuvoje fiksuojamas mažiausias skyrybų skaičius per pusę amžiaus, nesantaika šeimoje vis dar labai aktuali tema.

LNK laidai „Bus visko“ interviu davė viena garsiausių šalies skyrybų advokačių, buvusi prokurorė Vilija Gražulytė – ne tik apie didžiausius nusikaltimus darančius žmones, bet ir kasdien kartu su savo klientais išgyvenamas jų šeimos dramas. Tarp jų – ir filmo vertos istorijos, kuomet norėdami išpešti kuo didesnės naudos, žmonės ryžtasi protui sunkiai suvokiamiems scenarijams.

„Kliento žmona, matydama, kad niekas nepavyksta, užsakė vyro žmogžudystę. Jūs įsivaizduokite, ką padaro tas samdomas žudikas? Jis paskambina mano klientui ir sako – jūsų žmona užsakė žmogžudystę. O jis ir klausia – tai kodėl tu man skambinti? O todėl, kad ji man pasirodė neadekvati ir pasirodė, kad ji man nesumokės. Buvo šokas. Ir, žinokit, ji buvo nuteista už pasikėsinimą į žmogžudystę”, – pasakojo V.Gražulytė.

Laidos „Bus visko“ metu Vilija prabilo ir apie tas moteris, kurios medžioja vyrus tik dėl pinigų. Liaudyje jos žinomos barakudų vardu.

„Esu susidūrusi su ne vienu atveju, kai mano klienčių vyrai yra nuviliojami tokių barakudų – nebijau šito žodžio. Tai ženkliai jaunesnės moterys, kurios nesiekia jokios karjeros ir tik žiūri į vyro piniginę. Aš netgi esu bendravusi su viena tokia moterimi, ji aiškiai pasakė, ką ji daro ir kaip daro, kad tą vyrą suviliotų. Ji pirmiausia patikrina jo sąskaitas, korteles, pažiūri pragyvenimo lygį.“

Pasak advokatės, santykiuose trečias žmogus gali atsirasti ir tada, kai vyras suteikia moteriai galimybę nieko nedirbti. Ir nors šis scenarijus kažkam gali pasirodyti be galo žavingas, tačiau būna ir taip, jog baigtasi tragiškai.

„Mes turime ir labai liūdnų istorijų, kai moteris buvo įtikinta, kad jai nereikia dirbti, nes vyras gerai uždirba. Praėjus 20 metų, jis pareiškė, kad nori skyrybų, nes susirado ženkliai jaunesnę draugę. Jai buvo šokas. Proceso metu ji susirgo vėžiu, ir praėjus kiek laiko, mirė. Tai labai skaudžios ir liūdnos istorijos. Visada reikia galvoti, ar nedirbdama būsi įdomi vyrui. Tai klaidingas kelias, moteris turi būti savarankiška, siekti savo karjeros. Negalvoti, kad tau kažkas kažką numes ir paduos. Nes tai yra žeminantis dalykas.“

„Bus visko“ – antradienį 20 val. per LNK.