Slapta susituokė du nepilnamečiai Ramzano Kadyrovo sūnūs: vienai iš nuotakų – 14 metų

Adamas Kadyrovas, Ramzanas Kadyrovas, Elis Kadyrovas / „Telegram“, Vida Press, Scanpix nuotr.
Adamas Kadyrovas, Ramzanas Kadyrovas, Elis Kadyrovas / „Telegram“, Vida Press, Scanpix nuotr.
Šaltinis: 15min
2024-06-21 15:11
AA

Birželio 8 dieną 17-metis Elis Kadyrovas ir 16-metis Adamas Kadyrovas slapta vedė Ramzano Kadyrovo artimiausių bendražygių giminaites. Šią žinią, remdasis savo šaltiniais, paskelbė leidinys „Novaja Gazeta Europa“.

Elio Kadyrovo žmona tapo Čečėnijos Valstybės Dūmos deputato Adamo Delimchanovo vyriausioji anūkė, o šešiolikmečio Adamo Kadyrovo išrinktoji – Čečėnijos senatoriaus Suleimano Geremejevo dukra. Apie S.Geremejevo dukterį nieko nežinoma, tačiau, „Novaja Gazeta Europa“ skaičiavimais, A.Delimchanovo anūkei negali būti daugiau kaip 14 metų.

Šventės dieną respublikos kelių policijos pareigūnai užtvėrė federalinį greitkelį „Kavkaz“ ir turėjo neleisti niekam į jį įvažiuoti, tačiau kažkuriuo metu teisėsaugininkai buvo išsiblaškę ir automobilis „Ford Focus“ pasuko tiesiai į vestuvininkų kortežą. Šarvuotas „Rolls-Royce“, kuris vestuvių korteže važiavo pirmas, visu greičiu taranavo „Ford“ ir nuvažiavo. „Ford“ vairuotojas buvo paguldytas į ligoninę, o kelių policijos pareigūnai buvo nubausti, „Novaja Gazeta Europe“ sakė šaltinis.

Elis Kadyrovas ir Vladimiras Putinas / R.Kadyrovo „Telegram“ nuotr.

Nori sudaryti sąjungas su įtakingomis šeimomis

Leidinys vestuvių slaptumą aiškino jaunu jaunavedžių amžiumi ir tuo, kad pats R.Kadyrovas, pasklidus gandams apie sveikatos problemas, bando pasirūpinti savo vaikų saugumu ateityje, sudarydamas vedybų sąjungas su įtakingomis šeimomis Čečėnijoje ir tikėdamasis jų paramos po savo mirties.

Birželio 8 d. Ramzanas Kadyrovas savo „Telegram“ kanale paskelbė žinutę apie savo sūnaus Elio susitikimą su Vladimiru Putinu – prezidentas pasveikino jaunąjį su artėjančiomis vestuvėmis. Apie Adamo Kadyrovo vestuves publikacijoje nieko nebuvo skelbiama.

Elis Kadyrovas ir Vladimiras Putinas / R.Kadyrovo „Telegram“ nuotr.

Vestuvių apeigų detalės ir tai, ar jos buvo prabangios, nežinomos. Tačiau 2023 m. rugpjūtį, kaip rašė „The Insider“, po to, kai Ramazanas Kadyrovas sukritikavo vestuvių ceremonijų ekscesus, Čečėnijos musulmonų dvasinė administracija patvirtino Privalomas vestuvių šventimo regione normas.

Dokumente teigiama, kad nuo šiol „draudžiami bet kokie ekscesai, neatitinkantys islamo ar čečėnų tradicijų“. „50 000 rublių išpirka, taip pat arbata, cukrus ir avinas pagal čečėnų tradicijas lieka nepakeisti“, – pažymima normose.

Nuotakos išpirkos dydis gali būti nustatomas savo nuožiūra pagal visuotinai priimtas čečėnų tradicijas. Draudžiamos brangios dovanos jaunikiui, uošviui, anytai ir kitiems asmenims. Nuotakos lagaminų skaičius neribojamas, bet turi būti ne per didelis, nurodoma normose.

Birželio 17 d. leidinys „Projekt“ paskelbė tyrimą apie Ramzano Kadyrovo šeimą ir turtą. Tyrime pasakojama, kaip Čečėnijos lyderio bičiuliai naudojasi juridiniais asmenimis pinigams plauti ir registruoja įvairų turtą R.Kadyrovo giminaičiams.

Jaunos R.Kadyrovo sugulovės

Ramzanas Kadyrovas, Fatima Chazujeva ir Zamira Džabrailova / „Agentstvo“ nuotr.

Tame pačiame tyrime „Projekt“ pateikia ir kitų R.Kadyrovo biografijos faktų. Visų pirma tapo žinoma, kad Čečėnijos lyderio hareme per visus jo valdymo metus buvo kelios dešimtys merginų. Dažnai jis savo sugulovėmis paversdavo jaunesnes nei pilnametystės sulaukusias merginas. Kai kurios iš jų vėliau jam pagimdė vaikų.

„Paklusnioms“ R.Kadyrovo sugulovėms buvo suteikiamas nekilnojamasis turtas ir postai Čečėnijos valdžios institucijose, tačiau buvo atvejų, kai Ramzanas Kadyrovas baudė savo moteris. Pavyzdžiui, 2003 m. nežinomas užpuolikas gatvėje nušovė jauną Gudermeso gyventoją Žanetą Mukujevą. Keli ją ir R.Kadyrovą pažinoję šaltiniai leidiniui „Projekt“ pasakojo, kad R.Kadyrovas ir Ž.Mukujeva palaikė santykius.