Po kalbų, kad Ramzanas Kadyrovas komoje – staigmena: Čečėnijos lyderis paskelbė vaizdo įrašą

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas / „AP“/„Scanpix“
Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas / „AP“/„Scanpix“
Šaltinis: BNS
2023-09-17 16:41
AA

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas sekmadienį paskelbė naujų vaizdo įrašų, kuriame jis šypsosi ir rekomenduoja visiems sportuoti, taip greičiausiai bandydamas išsklaidyti spėliones apie jo prastą sveikatą.

Keletą mėnesių buvo spėliojama, kad 46-erių R. Kadyrovas gali sirgti.

Sekmadienį R. Kadyrovas socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė du vaizdo įrašus.

Pirmajame vaizdo įraše jis dėvėjo lietpaltį ir vaikštinėjo nenustatytoje vietoje. Jis šypsojosi, bet jo veidas atrodė patinęs.

Antrajame įraše girdėti, kaip jis kalba čečėniškai, o paskui rusiškai paragina žmones sportuoti.

„Visiems, kurie internete nesugeba atskirti tiesos nuo melo, primygtinai rekomenduoju pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru ir susitvarkyti mintis“, – rašoma po vaizdo įrašu.

„Lietus gali nuostabiai atgaivinti“, – pridūrė Čečėnijos lyderis.

Nepavyko nustatyti, kada šie vaizdo įrašai buvo nufilmuoti, tačiau ši medžiaga buvo paskelbta po nepatvirtintų pranešimų socialiniuose tinkluose, kad R. Kadyrovą ištiko koma.

Kremlius pavedė R. Kadyrovui, užgniaužusiam savo regione visą opoziciją, palaikyti tvarką daugiausia musulmonų gyvenamoje Čečėnijoje, kurią per praeito amžiaus paskutinį dešimtmetį nusiaubė du separatistų karai su Maskva. Tarptautinės žmogaus teisių organizacijos kaltina Čečėnijos valdžią dėl žmonių grobimo, kankinimų ir savo kritikų žudymo.

Čečėnijos lyderis atmeta kaltinimus dėl savo indėlio prie išpuolių prieš savo kritikus užsienyje. Jis tvirtina, kad šiuos išpuolius vykdo užsienio tarnybos, siekdamos sukompromituoti jį ir pakenkti Rusijos įvaizdžiui.

Čečėnijos vadovas R. Kadyrovas, buvęs sukilėlis, tapęs Kremliaus sąjungininku, yra išreiškęs paramą Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijai į Ukrainą ir pasiuntęs į šalį savo liūdnai pagarsėjusius kovotojus.