Smaližiauk: pyragėliai puodelyje – per 2 minutes!

Šokoladinis pyragėlis puodelyje  / Astos Černės nuotr.
Šokoladinis pyragėlis puodelyje / Astos Černės nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2014-04-16 12:30
AA

Esame skirtingi, tačiau kiekvienas turime lygiai tas pačias 24 valandas per parą. Miegui, darbui, laisvalaikiui. Dažnai tų valandų tikrai nepakanka viskam, ką norėtume nuveikti per dieną: pasirinkę vienus dalykus, atsisakome kitų. Kad ir kaip būtų gaila, naminiai desertai – tikriausiai tas „prabangus“ laisvalaikis, kuriam laiko atrandame toli gražu ne kiekvienas. Nebent... O jei naminiam desertui pakaktų vos kelių minučių?

Šie „greiti“ pyragėliai skamba tikrai mistiškai. Per pusę minutės visus reikiamus produktus energingai suplakėme puodelyje, dėjome jį į mikrobangų krosnelę ir palaukėme porą minučių. Kol galvoje sukosi mintys, jog nieko gero čia nebus, per tas porą minučių pyragėlis puodelyje ėmė ir gražiai iškilo. Iškepė. Kuo puikiausiai! Dar daugiau – jis ne tik iškepė, bet ir skaniai iškepė. Purus, minkštas, drėgnas. Mažas saldus desertas – kaip tik prie puodelio kavos toms popietėms, kai darbų kur kas daugiau nei laiko. Juk visi žinom, kad dažnai keli saldūs kąsneliai vėl sugrąžina gyvenimui spalvas. Tikras stebuklas – tam tereikia vos kelių minučių!

Neteigiame, kad šiandien pat reikia pamiršti orkaitę ar elektrinį plaktuvą. Mikrobangų krosnelės teikiamais privalumais nereikėtų piktnaudžiauti, bet kartais tokie pyragėliai puodeliuose gali tapti tikru išsigelbėjimu. Pavyzdžiui, tomis žmogiškai juodomis akimirkomis, kai žemė slysta iš po kojų, kaip stipriai norisi ko nors skanaus, bet nėra nei laiko, nei jėgų tešlos maišymui, valandą trunkančiam pyrago kepimui, o po to – dar ir visų dubenų ir plakimo šluotelių plovimui. Šie pyragėliai – tai maža nuodėmė, šiek tiek stebuklinga, bet tikrai skani.

Rekomenduojame išbandyti, kai paroje 24 valandų pasirodys tikrai per mažai. Arba tiesiog dabar pat – įsitikinkite, kad iškepti pyragėlį per kelias minutes – įmanoma!


Sodriai šokoladinio skonio pyragėlis patiks tamsaus šokolado gerbėjams. Pyragėlis purus, minkštas. „Paslėpkite“ jame porą karamelinių saldainių, jei norite saldžios staigmenos sau ar tam, kam ruošiate pyragėlį.

{recipe|4219}

Saldesnis nei šokoladinis, drėgnesnis ir sunkesnis skanėstas patiks saldžių desertų, ypač šokoladinio riešutų kremo „Nutella“ mėgėjams. Galite kepti vieną didelį pyragėlį dideliame puodelyje arba du mažesnius – mažesniuose puodeliuose.

{recipe|4220}

Švelnaus skonio vanilinis pyragėlis – šviesių kepinių mėgėjams. Minkštas, purus, drėgnas. Jei norite patobulinto varianto, galite įmaišyti saujelę pieninio šokolado gabalėlių, kurie desertui suteiks daugiau saldumo.

{recipe|4221}