Sodelis stikliniame inde. Susikurkite patys

Terariumas / Shutterstock nuotr.
Terariumas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Gėlės namus visada puošia. O jeigu jos gražiai sukomponuotos – dar labiau džiugina akį. Tikriausiai gėlių salone ne kartą apžvelgėte sodelius stikliniuose induose. Tačiau tokį susikurti patiems nėra sudėtinga, tik reikia šiek tiek laiko ir įkvėpimo.

Talpų pasirinkimas – didžiulis

Pradėkite nuo talpos. Galvodami apie talpą, nuspręskite, kur ją statysite, kabinsite, kiek vietos tam reikės. Tai gali būti didelis stiklainis, specialus stiklinis indas, kurių galima įsigyti parduotuvėse. Tačiau nebūtina išlaidauti: galite panaudoti net seną dubenį ar net elektros lemputę, kurioje galima sukurti miniatiūrinį žalią meno šedevrą. Pasirinkimo galimybės – didžiulės, tad nebijokite eksperimentuoti, net jei niekada to nedarėte.

Dekoruokite išmaniai

Dekoruodami žaliąjį sodelį galite išreikšti visą savo kūrybiškumą. Pagalvokite, kokio norite vaizdo: spalvingo, o gal minimalaus ir natūralaus. Galite rinktis spalvotą smėlį, akmenėlius, kurių galbūt esate prisirinkę prie jūros ir niekur nepanaudojote. Galite patupdyti vieną kitą kriauklę. Taip pat gražu puošti įvairiomis statulėlėmis, kurios ne tik padaro vaizdą išskirtinį, bet tarsi sukuria istoriją. O jei jums patinka natūralumas, rinkitės samanas, šapelius, šakeles, kankorėžius, kurių galima prisirinkti miške.

TAIP PAT SKAITYKITE Puokščių kūrėja: „Gėlės daro žmones laimingesnius“

Beje, jei jau ruošiate augalų terariumą, galite jį dekoruoti taip, kad tarnautų ir kaip velykinė puošmena: pridėkite kiškių figūrėlių, pririškite kaspinėlių, padėkite mažų kiaušinių, žalumynų, simbolizuojančių bundančią gamtą, – viskas priklauso nuo jūsų fantazijos.

Terariumas
Terariumas / Shutterstock nuotr.

Kokias gėles rinktis?

Kai jau žinote, kokią talpą skirsite, pagalvokite, kokie augalai jame tiktų. Terariumui sukurti tinkamiausi augalai, kurie nereikalauja daug priežiūros: nereikia daug saulės šviesos, vandens ir pan. Atkreipkite dėmesį, kad tai būtų negreitai augantys augalai. Geriausiai rinktis sukulentus, nes jų yra įvairių rūšių, dydžių, formų, jie greitai neauga. Beje, nepamirškite, kad geriau sodinti panašių rūšių augalus (nemaišykite lapinių augalų su sukulentais).

Tiesa, atkreipkite dėmesį į jų dydį: svarbu, kad augalas būtų nei per didelis, nei mažas talpai. Beje, labai tinka samanos, kurios ir puošia, ir nereikalauja priežiūros. O jų galite prisirinkit tiesiog miške.

Nepamirškite ir praktinių dalykų

Drenažas – ne vien tik dėl praktiškumo. Ruošiant sodą už stiklo, būtinas drenažas. Jam naudokite akmenukus (jie gali būti įvairaus dydžio), bet atminkite, kad smėlis, žemė, žvyras netinka. Aišku, drenažas gali atlikti ir dekoratyvią funkciją, jei rinksitės dailius akmenukus.

Substratas. Kokį rinktis? Ant paruošto drenažo uždėkite tinklelį, o tada berkite substratą. Substratą rinkitės pagal tai, kokius augalus sodinsite. Klaidinga manyti, kad tiks bet kokia žemė. Tad jei renkatės sukulentus, naudokite jam skirtą substratą, jei sodinate kitokius augalus, pasidomėkite, kokio reikėtų jiems (patarimų visada galite gauti sodo ir daržo reikmenų krautuvėlėse). O kai viską paruošite, sodinkite savo išsirinktus augalus.

Priežiūra nesudėtinga. Norint, kad stiklinis indas būtų visada švarus, reikės truputėlį pasistengti. Laistykite atsargiai, su nedideliu laistytuvu, nenaudokite purkštukų, nes jais purškiant apsineš stiklas, o jį švariai nuvalyti ir nepažeisti augalų gali būti nelengva užduotis. Stiklinio indo nelaikykite ten, kur šviečia tiesioginiai saulės spinduliai, bet nestatykite ir tose vietose, kur labai tamsu.

Terariumas
Terariumas / Shutterstock nuotr.