Šokolado gerbėjams – fantastiškas K.Starkienės pyragas su morengu: svarbu žinoti vieną taisyklę

Kotryna Starkienė / TV3 nuotr.
Kotryna Starkienė / TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-04 09:54
AA

Jau visai netrukus – lapkričio 6-ąją – visoje šalyje minėsime „Pyragų dieną“, prie kurios jungiasi ir Kotryna Starkienė. Žinoma moteris laidoje „Kotrynos burtai“ pristatys net du puikus receptus tiek tiems, kuriems patinka pavalgyti sočiau, tiek ir didžiausiems šokolado gerbėjams. Pasisemkite idėjų kartu su Kotryna!

„Pyragai nebūtinai turi būti saldūs, tad šioje laidoje kepsime vištienos ir grybų pyragą su porais. Tai – aromatingas, sotus ir ypatingai skanus sluoksniuotos tešlos pyragas. O šokolado gerbėjams – bene skaniausias braunis su morengo „karūna“! Ypatingi pyragai ypatingai misijai – padėti mažiesiems „Išsipildymo akcijos“ ligoniukams“, – apie laidą pasakojo K.Starkienė.

K.Starkienė / TV3 nuotr.

„Pyragų dienos“ metu žmonės raginami iškepti mėgstamą, mamos receptų knygose rastą, o galbūt iki šiol dar niekuomet neragautą pyragą, ir jo gabalėlius už sutartą kainą parduoti bendraminčiams – kitiems geros valios žmonėms. Šventės metu surinktus pinigus kviečiama paaukoti „Išsipildymo akcijos“ herojams – vaikams, kuriems reikalinga sudėtinga medicininė pagalba ar ypatinga priežiūra.

Šokoladiniam pyragui su morengu reikės:

Tešlai:

250 g juodojo šokolado;

170 g sviesto;

300 g rudojo cukraus;

50 g kakavos;

žiupsnio druskos;

5 kiaušinių;

90 g miltų.

Morengui reikės:

3 kiaušinio baltymų;

70 g cukraus.

Gaminimo eiga

Norėdami paruošti tešlą brauniui, šokoladą su sviestu ištirpinkite garų vonelėje. Cukrų, kakavą ir druską suberkite į ištirpintą šokoladą ir gerai išmaišykite. Po vieną įmuškite 4 kiaušinius ir plakimo šluotele gerai įmaišykite į tešlą. Penktąjį kiaušinį atskirkite – trynį įmaišykite į tešlą, o baltymą palikite morengui. Galiausiai, suberkite miltus.

Viską išmaišius, supilkite tešlą į kepimo popieriumi išklotą skardą. Kepkite 180 C temperatūroje apie 25 minutes. Kad pyragas liktų drėgnas ir šiek tiek „guminis“, svarbu jo neperkepti. Pyragas turi būti apskrudęs, bet šiek tiek minkštas viduryje.

Kol keps pyragas, pradėkite plakti baltymus. Keturis kiaušinio baltymus plakite tol, kol pradės formuotis baltos putos, o tuomet iš lėto supilkite cukrų ir viską išplakite iki purių putų. Išplaktus baltymus sudėkite ant pyrago ir pašaukite jį atgal į orkaitę – kepkite dar 20 minučių, kol baltymas gražiai paruduos.

K.Starkienė / TV3 nuotr.

Nelikime abejingi – pyragais dalinkimės ir darbe, ir namuose bei visi kartu prisidėkime prie gerų darbų paaukodami „Išsipildymo akcijai“!

„Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais: 1891 – 5 EUR, 1892 – 10 EUR.

Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.

„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grant Thornton Baltic.

„Kotrynos burtai“ – šeštadieniais, 12 val. per TV3!