„Solo Ansamblis“ pristato klipą „Bydermejeris“: kūrė vienas talentingiausių Lietuvos videomenininkų

„Solo Ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šią vasarą pažymėję eile griausmingų koncertų visoje Lietuvoje, „Solo Ansamblis“ neapleidžia ir kitų veiklų. Šiandien grupė pristato dainos iš naujojo albumo „Olos“ – „Bydermejeris“ – klipą. Atmosferinį kūrinį vizualizavo vienas talentingiausių Lietuvos video menininkų Rimas Sakalauskas.

Jau ne pirmą kartą savo dainos tekstams „Solo Ansamblis“ renkasi lietuvių poetų eiles. Ši kartą tai – Antano A.Jonyno „Bydermejeris“. Eilėraščio ir dainos pavadinimas – nuoroda į XIX a. pirmosios pusės laikmetį, kuriame sparčiai augo ir radosi vadinama vidurinioji miesto gyventojų klasė. Tai – laikas, kuriame gyventojai tapo sėslesni, pradėjo puošti savo namus, o menas pirmiausiai ėmė tarnauti buities pagražinimui, o ne kritinės nuomonės formavimui. Laikmetis galbūt ir pasibaigė, tačiau jo suformuotas miestas, žmogus ir ritmas gyvuoja toliau.

Žiūrėkite:

A.A.Jonyno tekstas nėra veiksminis, – jo vaizdiniai ir prasmės pirmiausia tampa vizualiomis nuorodomis, kurias kiekvienas išpildo pagal savąją fantaziją. Jame susijungia skirtingi laikmečiai, šokinėjantys tarp pamatinių miesto ir jo tamsaus gyvenimo akcentų. Visų siekiama – miesto – stotelė išnaikina aplink esantį pasaulį, tampa centru neleidžiančiu iš jo iškeliauti, o tuo pačiu, viduje uždarančiu ir išskiriančiu žmones. Kaip nurodo ir pats poetas, šis tekstas – trumpa sugrįžusio iš pomirtinės realybės mirusiojo kelionė. Tad kur tikroji realybė?

„Sad dance“ muzika miesto ritmo žmones išjudinantis „Solo Ansamblis“ ne tik neiliustruoja poeto minčių, bet kuriamais skambesiais įpina dar daugiau nuorodų. Jų „Bydermejeris“ – klampaus asfaltuoto kelio skambesys, miglotose gatvių šviestuvų džiunglėse klaidžiojančio žmogaus odisėja.

Tokį tirštą dviejų kūrybinių jėgų susidūrimą R.Sakalauskas interpretuoja šiuolaikiškai žvelgdamas į Bydermejerio stilių, – juo pabrėždamas miesčionišką kultūros apraišką. Autoriaus kalba – kamerinė, kūniška, intymi, iš išorės lendanti gilyn į vidų. Miesčioniška gerovė iki glitumo užsupa ir užglaisto kiekvieną savo vagone, kuriuo važiuojam į galutinę stotelę.

Rimas Sakalauskas / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Akylesni grupės gerbėjai vaizdo klipe atpažins vieną iš narių – Sergejų Ivanovą, o visi, laukiantys gyvo susitikimo su visa grupe neseniai sulaukė puikių naujienų. Po ilgos nežinios dėl susiklosčiusios situacijos, „Solo Ansamblis“ paskelbė ilgai lauktų naujojo albumo „Olos“ pristatymo koncertų datas ir vietas. Didysis koncertas Vilniuje, siekiant išlaikyti saugumo reikalavimus, bus pakartotas du kartus rugsėjo 10 ir 11 dienomis. Tuo tarpu naujose vietose įvyks pristatymai Kaune (rugsėjo 25 d. „Gargare‘) ir Klaipėdoje (rugsėjo 26 d. „Hofe“).

„Solo ansamblis“/Tomo Tereko nuotr.
Skaitykite daugiau