„Solo Ansamblis“ ruošiasi metų renginiui: koncertuos įprastai neprieinamame „Lelijos“ fabrike

„Solo ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
„Solo ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-19 16:31
AA

Dar 1947-aisiais įkurtas, dabar įprastai neprieinamas ir netrukus neatpažįstamai pasikeisiantis „Lelijos“ siuvimo fabrikas – tokioje išskirtinėje vietoje bene svarbiausią renginį šiais metais organizuoja grupė „Solo Ansamblis“. Čia jau rugpjūčio 26 d., penktadienį, ketvertas klausytojus kvies patirti „Pagaugus“ – vaizdo, garso ir meno sintezę. Unikaliame industriniame komplekse nuo ankstyvo vakaro iki paryčių – ne tik „liūdnojo šokio“ raitelių, bet ir per naktį išpopuliarėjusio ukrainiečio pasirodymas, taip pat didžėjų muzikinės selekcijos bei tarpdisciplininės menininkės paroda.

„Galimybė – ne išskirtinė. Ji – vienintelė.“ – pokalbio pradžioje prasitaria kolektyvo „Solo Ansamblis“ nariai. Ir priduria, kad vieta, rengiant koncertą, grupei daro didelę įtaką. „Lelijos“ fabrikas – nepaprasta erdvė, kuri labai greitai bus kardinaliai transformuota, todėl džiaugiamės, kad su klausytojais spėsime patyrinėti jos mistiškus labirintus.“ – sako muzikantai.

„Solo ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.

Paklausti, ar pramoniniame, betoniniame komplekse jaučiasi savi, kūrėjai, ilgai nedvejoję, sutinka. „Tai kažkaip siejasi su mūsų muzika: šaltoje industrinėje vietoje nėra vietos nereikalingiems aksesuarams – dėmesio centre lieka tik žmogus ir tai, ką jis sukuria“, – teigia jie.

Tiesa, rugpjūčio 26 d. grupės organizuojamas renginys „Pagaugai“ svarbus ne tik dėl nepaprastos erdvės. „Solo Ansamblis“ į „Lelijos“ fabriką atsiveža SadSvit – jauną, savamokslį, bet jau spėjusį žaibiškai išpopuliarėti ukrainiečių kompozitorių, dainų autorių ir post-punk muzikos atlikėją. Autoriaus, kurio tikrasis vardas – Bohdanas Rozvadovskis, dainą „Kaseta“ kaip garso takelį sukrečiantiems mūšio Mariupolyje kasdienybės vaizdams panaudojo „Azov“ bataliono kariai.

„Jis – karo vaikas. Kūrybai be proto svarbu kontekstas ir, deja, SadSvit muzikos bei tekstų kontekstas – karas. Tiesa, šis fonas leido muzikanto kūriniams atsiskleisti su ypatingu gyliu ir prasme, be to, suteikė jam įrankį skleisti šviesą ir taiką.“ – teigia „Solo Ansamblis“.

10 valandų vyksiančiame renginyje taip pat skambės šiemet naują albumą išleidusio muzikos prodiuserio bei atlikėjo Palmės Žiedo koncertas, muzikinės Liudo Lazausko-Roe Deers ir Woida selekcijos. Pasirodymai vyks dviejose scenose – „Lelijos“ fabriko kieme ir viduje.

Aus ne tik garso, bet ir vaizdo, meno audinį

Dėl vizualinės, sceninės estetikos neretai giriamas „Solo Ansamblis“ ties vaizdo kokybe telkiasi ir šįsyk. „Pagauguose“ be muzikinių pasirodymų – tarpdisciplininės menininkės Eglės Tamulytės, dabar žinomos pseudonimu Aglaja Ray, naujausia paroda. Transhumanizmo, nanomedicinos, robotikos, dirbtinio intelekto ir metafizikos temomis besidominti kūrėja yra prestižinės Ary Stillman vardo stipendijos savininkė, daugiau nei 60-ies personalinių bei grupinių parodų autorė. Be to, „Lelijos“ fabrike ji taip pat stos prie grotuvų ir įgarsins savo ekspoziciją.

„Vaizdas, vaizdiniai, regėjimai, diktuojami muzikos ar atvirkščiai – muzikai suteikiantys kitą planą, mums visuomet ypač svarbūs. Nuolat stengiamės bendradarbiauti su pačiais įdomiausiais vizualios kūrybos menininkais, todėl džiaugiamės, kad Aglaja Ray su išskirtine „Lelijos“ erdve savo kūryba ves ryškų ir spalvingą kontrapunktą bei skambės „pagarsintai“, – teigia muzikantai. Industriniame komplekse renginio metu bus galima išvysti ir grupės „Solo Ansamblis“ vaizdo klipų retrospektyvą.

Karštą, juodą ir, kaip patys sako, tirštą uodų bei koncertų vasarą turėję grupės nariai, iki renginio likus savaitei, vertina galimybę prisidėti prie Vilniaus kultūrinio gyvenimo. „Džiaugiamės, kad atskleisime dar vieną įdomią vietą, taip pat plėsime klausytojų akiratį pristatydami kūrėjus, su kuriais dalinsimės scena ir erdve. Visi atlikėjai, kuriuos kviečiame pasirodyti kartu – aktualūs, artimi savo kūrybinėmis idėjomis, be to, mums žavūs ir įdomūs, todėl tikimės, kad ir mūsų klausytojams bei žiūrovams jie sukels tokias pačias geras emocijas.“ – apibendrina „liūdnojo šokio“ ambasadoriai.

Pokalbio pabaigoje paklausti, kada jie patys patiria pagaugus, muzikantai šypteli: „Kai pagalvojame, kad iki „Pagaugų“ liko visai nedaug.“

Renginį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.