Vilniuje – tragiškus įvykius primenanti filmo „Sausis“ premjera: į kiną rinkosi žinomi žmonės

Premjeros „Sausis“ svečiai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sausio 13-osios išvakarėse, ketvirtadienį, įvyko Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos bendros gamybos filmo „Sausis“ premjera, skirta sausio 13-osios įvykiams atminti. Reikšmingo filmo seanso nepraleido žinomi žmonės bei svečiai iš kaimyninių šalių.

„Sausis“ – autobiografiškas žvilgsnis į dešimtojo dešimtmečio pradžios politinę suirutę, pakeitusią buvusios Sovietų Sąjungos žmonių gyvenimus. Jazis (aktorius Karlis Arnoldas Avotas) ir jo draugai Ana (aktorė Alise Dzene) ir Zepas (aktorius Sandis Runge) – būsimieji kino kūrėjai, svajojantys statyti filmus ir skubantys mėgautis jaunystės laisve. Tačiau regiono politinės sistemos žlugimas sugriauna jų planus, šeimos ryšius ir draugystę. Asmeninis dalyvavimas taikiame pasipriešinime statant barikadas ir gyvus skydus tampa lemiamu jų brandos momentu.

1991-ųjų Rygoje ir Vilniuje sausio įvykių patirtimi paremta drama, jautriai atskleidžianti žmonių norą išsivaduoti iš sovietinės priespaudos, okupantų žiaurumą bei jaunatvišką drąsą, Latvijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose buvo nominuota 12-koje kategorijų, iš kurių 2-ose figūravo ir Lietuvos kino kūrėjai – garso režisierius Jonas Maskvytis ir kostiumų dailininkė Rūta Lečaitė.

Filmo „Sausis“ pasaulinė premjera įvyko 2022 m. birželį prestižiniame JAV Tribekos kino festivalyje (Tribeca Film Festival), kuriame „Sausis“ buvo apdovanotas kaip geriausias užsienio filmas.

Sausio 13-osios išvakarėse Vilniuje įvykusios filmo premjeros nepraleido žinomi žmonės.

Fotogalerija:

Filmo „Sausis“ premjeros svečiai (65 nuotr.)
+59
Skaitykite daugiau