SPA procedūros namuose. Pataria specialistė
Palepinti profesionaliomis grožio ir SPA procedūromis ne tik malonu, bet ir naudinga – tiek kūno grožiui, tiek gerai savijautai. Nors tokiam malonumui ne visada pakanka laiko ar galimybių, atsisakyti grožį puoselėjančių procedūrų tikrai nereikia.
Pasak kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertės Jūratės Kurilienės, kartais pačių namuose susikurtas SPA ritualas gali būti netgi efektyvesnis.
Visų pirma dėl to, jog būdami gerai pažįstamoje aplinkoje lengviau atsipalaiduojame, neskubame ir nesukame galvos dėl to, ką pamanys kiti. Be to, nereikia derinti seanso laiko, važiuoti kartais net į kitą miesto dalį.
„Tiesa, tai, jog kelioms minutėms, kol atliekame namų ruošos darbus, veidą padengiame kosmetine kauke, dar nėra SPA. Šis terminas, kaip ir pats ritualas, apima visapusį kūno puoselėjimą – ne veltui, išvertus iš lotynų kalbos, jis reiškia sveikatą per vandenį (Lot. Sanitus per aqua). Dėl to SPA apima ne tik vandens bei kūno puoselėjimo procedūras, bet ir kuriamą emocinę aplinką, kuri padeda atsipalaiduoti“, – sako J. Kurilienė.
Pasak ekspertės, atsipalaidavęs kūnas ne tik geriau pailsi, bet ir lengviau įsisavina naudingus vitaminus bei maisto medžiagas. Jau nekalbant apie tai, jog atsipalaidavus pagarėja nuotaika ir bendra savijauta.
SPA ritualas žingsnis po žingsnio
1. Susikurkite jaukią atmosferą. „Viskas prasideda nuo tinkamo pasiruošimo – t. y. tinkamos atmosferos sukūrimo, mat svarbiausias SPA principas yra harmonija, garsų, kvapų ir pojūčių dermė“, – sako „Douglas“ grožio ekspertė. „Įsijunkite atpalaiduojančią muziką, prigesinkite ryškias šviesas ir uždekite kelias aromatines žvakes. Šiuo atveju geriausiai tiks pievų ar miško gaivos, raminantys rožių, jazminų kvapai. Juos galima derinti ir su energijos teikiančiais citrusų ar bergamočių aromatais, kurie padės atgauti jėgas“.
2. Skirkite laiko ypatingai veido priežiūrai. Pasak J. Kurilienės, pirmąsias 15–20 minučių reikėtų skirti ypatingai veido odos priežiūrai. Visų pirma šią reikia kruopščiai nuvalyti, pašalinti ne tik visus makiažo likučius, bet ir porose susikaupusius nešvarumus. Šiandien tą galima padaryti ir namų sąlygomis, naudojant modernius elektrinius veido valymo aparatus, pritaikytus naudoti su įprastomis odos priežiūros priemonėmis.
3. Atsikratykite nebegyvos odos. Ne mažiau svarbu ir odos šveitimas. Dėl odoje nuolat vykstančio atsinaujinimo proceso, nebegyvos ląstelės nespėja taip greitai pasišalinti ir kaupiasi odos paviršiuje. Toks suragėjusių ląstelių sluoksnis apsunkina ne tik kosmetikos priemonių įsisavinimą, bet ir padeda lengviau kauptis nešvarumams. Pasak J. Kurilienės, tai drauge ir viena iš priežasčių, kodėl net itin efektyvūs kremai kartais nesuteikia taip laukto rezultato, todėl prieš imantis grožio procedūrų odą reikėtų nušveisti.
Galima rinktis nuo tradicinių šveičiamųjų dalelių pagrindu pagamintų kreminių iki aktyviosiomis medžiagomis praturtintų enziminių šveitiklių ar net šveičiamųjų mikrodermabrazijos principu veikiančių aparatų. Kokią priemonę rinktis, pasak jos, priklauso nuo odos tipo, būklės ir pačios poreikių.
Lūpų odą rekomenduojama nušveisti švelniu šveitikliu su medumi, kokosu aliejumi ir ruduoju cukrumi.
„Atliekant odos šveitimą reikėtų nepamiršti ir lūpų. Jų oda plona ir jautri, tačiau ypač žiemą kamuojantis šerpetojimas – pleišėjantis nebegyvos odos sluoksnis – tik dar labiau pablogina situaciją. Dėl to lūpų odą taip pat rekomenduojama nušveisti pačios pasigamintu švelniu šveitikliu su medumi, kokosu aliejumi ir ruduoju cukrumi“, – pataria ekspertė.
4. Nepamirškite tonizuoti. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog po kiekvieno sąlyčio su vandeniu, būtina veido odą nuvalyti tonizuojančia priemone. Tonikas – veido valymo priemonė, kuri puikiai tonizuoja, dezinfekuoja odą, sutraukia išsiplėtusias poras, nuvalo nešvarumus ir vandens likučius. „Vandenyje ištirpusios kalkės gali užkimšti poras, erzinti ir džiovinti odą. Dėl to po kiekvieno odos plovimo vandeniu svarbu atkurti natūralią odos drėgmę. Tą padaryti padeda tonizuojančios priemonės, kurias mes naudojame įprastai“, – teigia ekspertė J. Kurilienė.
5. Palepinkite veidą masažu. „Vienas iš profesionalių grožio procedūrų efektyvumą didinančių elementų – suaktyvinta odos kraujotaka, dėka kurios oda geriau įsisavina veikliąsias kosmetikos medžiagas. To pasiekti dažnai padeda vos kelių minučių trukmės masažas, kurį nesudėtinga atlikti ir namuose“, – atkreipia dėmesį J. Kurilienė. Pasak jos, tokį masažą galima pasidaryti švelniai pirštų pagalvėlėmis paplekšnojant skruostų, kaktos, smakro, nosies zonas. Didesnio efektyvumo galima pasiekti naudojant elektrinį veido masažuoklį ar masažinę galvutę turinčią odos priežiūros sistemą. Toks masažas truktų apie 2-3 minutes.
Jei oda dehidratuota, visų pirma geriausia rinktis intensyviai drėkinančią kaukę, mat sudrėkinta oda kur kas geriau įsisavina ir kitas veikliąsias medžiagas.
6. Atgaivinkite odą naudodamos veido kaukę. Intensyvaus poveikio kaukės ne tik atgaivina nuovargio nukamuotą papilkėjusią odą, bet ir skaistina, stangrina bei regeneruoja. Grožio ekspertė atkreipia dėmesį, kad kaukę reikėtų rinktis atsižvelgiant ne tik į odos tipą, bet ir būklę.
„Jei oda dehidratuota, visų pirma geriausia rinktis intensyviai drėkinančią kaukę, mat sudrėkinta oda kur kas geriau įsisavina ir kitas veikliąsias medžiagas“, – sako ji. Pasak jos, esant poreikiui, odą galima lepinti ir stangrinančia ar skaistinančia kauke, bet kokiu atveju – oda liks pamaitinta ir sudrėkinta.
„Atkreipkite dėmesį, jog reikėtų atidžiai įsiskaityti šių priemonių naudojimo rekomendacijas. Priklausomai nuo gamintojo, skiriasi kaukės laikymo laikas, vienas reikia nuplauti, kitų likutį įmasažuoti į odą. Dažniausiai kaukės ant odos laikomos apie 10-15 minučių, vėliau kaukės likutis nuplaunama arba nuvalomas servetėle“, – sako J. Kurilienė.
Pasak jos, kaip ir visas organizmas, oda linkusi sugerti būtent tiek drėgmės ir maistinių medžiagų, kiek jai tuo metu reikia, todėl jų perteklių nuvalykite.
7. Nepamirškite įprasto veido kremo. Vyrauja įsitikinimas, jog panaudojus veido kaukę, daugiau odos priežiūros priemonių tądien naudoti nebereikia. Iš tiesų, jeigu kaukės naudojimo instrukcijoje rekomenduojama nuplauti kaukės likučius, tuomet, kaip įprasta – reikia naudoti tonizuojančią priemonę bei patepti veido ir dekoltė zoną kremu. Taip gaunamas visapusis ir pastebimai efektyvus rezultatas.
Kad pasirinktos grožio procedūros duotų didžiausią galimą naudą, galite ramiai pagulėti šiltoje vonioje kol laikysite veido kaukę ar įsisiautus į minkštą chalatą – mėgautis puodeliu mėgstamos arbatos ar gera knyga.