Sporto ir mitybos specialistė Rasa Vilkienė: „Be akinių – niekur!“

Rasa Vilkienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Rasa Vilkienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Užsakovas
Šaltinis: Reklama
2022-02-09 09:06
AA

„Ne kartą esu pavadinta stereotipų laužytoja. Taip, aš tokia! Gyvename vieną kartą – turime viskuo, kas mus supa, džiaugtis, mėgautis“, – įsitikinusi sporto ir mitybos specialistė, prekių ženklo „New Rasa Lifestyle“ įkūrėja Rasa Vilkienė (47). Pavasariui ji jau renkasi sporto visuomenės visame pasaulyje pripažintus „Oakley“ akinius.

Kasdien vedanti treniruotes, konsultuojanti sveiko gyvenimo, mitybos klausimais Rasa pabrėžia, kad sportas jai – ne tik gražus kūnas. Pirmiausia rūpi, kad gerai funkcionuotų organizmas, būtų puiki dvasinė būsena, juk gera savijauta – raktas į sėkmę. Trenerė savo sekėjams stengiasi būti pavyzdys, nes neabejoja, kad tuo, apie ką kalba kitiems, turi gyventi ir pati.

„Ko imuosi, viską darau iš širdies. Esu įpratusi pirmiausia duoti, tik tada laukti kokios nors grąžos, padėkos, – prisipažįsta. – Tikiu, kad žmonės, su kuriais susiduriu, tai jaučia.“

Rasos vertybės labai artimos „Oakley“ akinių gamintojų filosofijai: jiems svarbu pabrėžti tuos akinius nešiojančios asmenybės žmogiškąją pusę, todėl dėmesys kreipiamas ne vien į sportininko talentą. Jis turi propaguoti tokias savybes kaip gerumas, empatija tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

Rasa Vilkienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Svarbi apsauga

„Fielmann“ pasiūlius pasimatuoti „Oakley“ akinius, Rasa liko pakerėta ne tik dėl stilingo jų dizaino, bet ir dėl funkcionalumo.

„Akiniai man aktualūs ir kaip sporto, ir kaip laisvalaikio aksesuaras. Tačiau jie – ne tik stiliaus detalė, – pabrėžia Rasa. – Tiesioginiai saulės spinduliai kenkia odai, o aplink akis ji ypač plona, jautri... Kai šiltuoju metų laiku treniruotes vedu, tarkim, prie jūros, valandų valandas tenka būti saulėje, vėjo su smėliu pagairėje. Tada akiniai tampa privaloma darbo, komforto ir apsaugos priemone. Neįsivaizduoju, kaip ištverčiau be jų ir lėkdama dviračiu.“ 

Daugumos sporto šakų profesionalai ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai renkasi būtent „Oakley“ akinius, nes jie sukurti atsižvelgiant į kiekvienos sporto šakos specifiką. Ši kompanija kuria specialias akinių linijas atskiroms sporto disciplinoms: dviračių sportui, bėgimui, golfui, buriavimui, slidinėjimui, žūklei ir kitoms.  

Rasa Vilkienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Oakley“ pradžia – 1975 metai. Kompaniją įkūrė amerikietis Jamesas Jannardas, į naują verslą galėjęs investuoti tik 300 dolerių. Toli jis neieškojo ir pavadinimo: tai – jo anglų seterių veislės kalytės Oakley Anne vardas.

Šiandien tai – vienas garsiausių pasaulyje sportinių prekių ženklų, kurį renkasi daugelio sričių aukščiausios klasės sporto meistrai, taip pat – aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys ir stiliui neabejingi žmonės. Jie vertina šių akinių funkcionalumo, patogumo, modernumo ir dizaino dermę. „Oakley“ yra užpatentavę daugiau kaip šešis šimtus penkiasdešimt technologijų ir dizaino srities išradimų! 

Beje, nuo šiol beveik visų akinių modeliai gali būti pagaminti su skaitmeniniu būdu individualiai pritaikytais korekciniais lęšiais, kurie, naudojant išskirtines technologijas, sukuriami atsižvelgiant į dioptrinius parametrus, išlaikant pirminį jų dizainą ir lęšių savybes – stiklo išlinkimą, rėmelių formą. 

Rasa Vilkienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Ryški stiliaus detalė

Akiniai atspindi juos nešiojančio žmogaus stilių. Rasai taip pat rūpi, kaip ji atrodo. Treniruotėms vadovauja vilkėdama atidžiai parinktus sportinės aprangos derinius.

„Šiandien žmogaus individualumas labai svarbus“, – įsitikinusi. Ir sako, kad ją pakerėjo „Oakley“ akinių dizainas bei spalvos.

„Naujausioje kolekcijoje yra akinių ir šių metų spalva paskelbtos alyvinės „Very Peri“, ir labai skanios salotinės spalvos lęšiais, – džiaugiasi. – Smagu, kai akiniai ne tik saugo akis, odą aplink jas, bet ir kuria išskirtinį stilių. Man labai patinka ir tai, kad „Oakley“ galvoja apie visus: labai platus spektras moteriškų, vyriškų, unisex akinių.“ 

„Oakley“ kūrėjai siekia sujungti mokslą ir meną, vengia standartinių sprendimų. Naujos akinių formos nuolatos stebina, plečia funkcijų ribas, todėl tampa juos nešiojančio žmogaus stiliaus detale ne tik sportuojant. O neeilinis dizainas tikrai nereiškia, kad jie silpniau saugo nuo kenkiančios saulės šviesos ar mažiau atsparūs mechaniniams pažeidimams. 

„Man be galo patinka minti dviratį, pavasarį noriu pradėti važinėti motociklu, – pasakoja Rasa. – Svajoju per miestą perlėkti su „Oakley“ akiniais, nes su jais jaučiuosi išskirtinė.“ 

Sporto ir mitybos specialistė Rasa Vilkienė (19 nuotr.)
+13