Štai jau 11-tas „Ji“ žurnalo numeris!

Žurnalo „Ji“ viršelis / Redakcijos archyv.
Žurnalo „Ji“ viršelis / Redakcijos archyv.
2017-03-15 15:59
AA

Rodos, ką tik pristatėme pirmąjį. Greitai bėga tos savaitės, o ką jau kalbėti apie dienas... Nejučia stebėdamosi savęs klausiame, kur dingsta laikas. Ir vis lekiame akis išdegusios, dažnai net pamiršdamos normaliai papusryčiauti. Šįkart siūlome stabtelėti ir rytą pradėti susirinkus su šeima prie pusryčių stalo.

Juk rytinis maistas – energijos užtaisas dienos pradžiai. Kad nereikėtų sukti galvos, ką paruošti, dovanojame net 14 ryto valgių receptų­! Toms, kurios nenori kasdien krimsti vien sumuštinius, siūlome atsiversti numerio temą „Dieną pradėkite sveikais pusryčiais“.

Naujajame žurnalo numeryje laukia ir naujos pažintys. Kovo 18-oji – Raudonos nosies diena, kada siekiama pradžiuginti vaikus ir ypač didelis dėmesys skiriamas sunkiems ligoniukams. Minint šią dieną, apie 26 metų patirtį auginant cerebriniu paralyžiumi sergančią dukrą sutiko papasakoti Gitana Vaitulevičiūtė-Pinkevičienė. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Mūsų nereikia gailėti, mums reikia tik truputį padėti“.

Pasirūpinti savo veido ar rankų oda – pamaloninti masažu, kremu ar puoselėjančia kauke, mums, moterims, įprasta, tačiau kitą, ne mažiau svarbią kūno vietą – krūtinę, neretai užmirštame. Jos oda – viena ploniausių ir jautriausių, todėl kasdienė priežiūra jai būtina. Specialistai sako, kad moterims krūtinės išvaizda reikėtų pradėti rūpintis gerokai anksčiau, ne tada, kai netobulumai jau tampa matomi. Patarimų ieškokite straipsnyje „Daili krūtinė“.

Kai gyvenimo draugas nei iš šio, nei iš to rėžia: „Atsikratyk to kvailo įpročio! Jis mane erzina“, jūs, ko gero, pasijuntate nesmagiai. Nieko keista. Juk ne veltui sakoma: papratimas blogiau už prigimimą... Kvailas įprotis – tai toks dalykas, kuris trukdo jums tapti idealia – tokia, kokia norėtumėte būti. Tiesa, įpročius kiekvienas vertina pagal save. Tai, kas vieną erzina, kitam gali atrodyti normalu. Pavyzdžiui, įprotis kramtyti nagus nė kiek neatrodo kvailas tiems, kuriems gero tono reikalavimai nė motais. O štai rytinę mankštą iki devinto prakaito, ko gero, visiškai kvailu įpročiu laikytų žmogus, norintis priaugti svorio.

Be jūsų pačios požiūrio į savo įpročius, dar egzistuoja socialinis aspektas: kvailas įprotis trukdo jums atrodyti nepriekaištingai aplinkinių akyse. Kad ir kaip nesinorėtų pripažinti, atrodyti oriai kitų akivaizdoje mums svarbu. Taigi panagrinėkime dažniausiai pasitaikančius įpročius, kurie trukdo mums ramiai gyventi ir pavyzdingai atrodyti. Apie tai – straipsnis „Blogi įpročiai“.

Ar žinote, kad pagal nagų formą ir būklę be jokių tyrimų galima labai daug sužinoti apie savo sveikatą? Kinų medicina šį ligų nustatymo būdą naudoja jau tūkstantmečius. Siūlome ir jums atlikti sveikatos testą. Jei pastebėjote, kad pasikeitė nagų forma, struktūra, spalva, nenumokite ranka. Tai – ženklas, kad organizme yra sutrikimų. Galbūt stinga vitaminų, o gal sunegalavo skrandis, silpsta kepenų veikla, trūksta geležies ir gresia mažakraujystė ar širdies ligos. Net tradicinė Vakarų medicina pripažįsta, kad nagai, kaip ir plaukai, liežuvis, oda, yra puikūs indikatoriai, pagal kuriuos galima įtarti tam tikrus sveikatos sutrikimus... Jei smalsu ir norite užbėgti ligai už akių, apžiūrėkite savo nagus. Ką kokie požymiai išduoda, informacijos rasite straipsnyje „Ką apie jūsų sveikatą byloja nagai“.

Pabodo įprasti vazonai su kambarinėmis gėlėmis? O gal ieškote kokios nors originalios dovanos? Štai jums puiki idėja – miniatiūrinis sodelis. Toks ne tik pagyvins darbo stalą, bet ir tiks pačiame įmantriausiame interjere.

Apie ką mes kalbame? Ogi apie stikliniame inde įkurdintus mėgstamus augalus. Tinka įvairiausi, bet, anot gėlininkų, geriausiai rinktis lėtai augančius mažučius sukulentus, kaktusus, mini orchidėjas... Plačiau – straipsnis „Mažasis sodas“.

Jei esate iš tų, kurie nemėgsta pietauti kavinėse, nešasi maistą iš namų, siūlome straipsnį „Į darbą – su pietų dėžute“. Net neabejojame, kad prireikus galite sutepti gardžiausių sumuštinių, todėl šįkart – ne apie juos. Jūsų dėmesiui – keletas įdomesnių receptų.

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!