Stano paaiškino, kur keliauja mokesčiai: atskleidė, kiek valstybė sumokėjo už jo vėžio gydymą

Stanislavas Stavickis-Stano / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Stanislavas Stavickis-Stano / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-10-01 14:15
AA

Onkologinę ligą įveikęs muzikos prodiuseris, kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano paskaičiavo, kiek kainavo jo gydymas nuo kraujo vėžio. Paviešinęs sumą jis tikėjosi paskatinti visuomenę „sveikai“ vertinti privalomus mokesčius.

Savo skaičiavimais ir mintimis Stanislavas Stavickis-Stano sekmadienį pasidalijo feisbuke.

„Maksimaliai konkretus paaiškinimas, kur keliauja mokesčiai.

Čia dalinuosi savo sveikatos reikalais 2018 metais.

Atsidariau ligonių kasų tinklapį norėdamas pasitikrinti, ar draustas ir t.t. Dėl įdomumo pažiūrėjai, kiek kainavo mano gydymas nuo kraujo vėžio 2018 metais. Kainavo neblogai – 17459 eurų. Jei pačiam reikėtų sumokėti tais metais, būtų visai ne kas. O ir euras dabartinis nelygus tam eurui. Pažiūrėkit, kokios procedūdrų kainos ir įsivaizduokit, kad tai reiktų mokėti pačiam.

Aišku, dalis matančių tokius skaičius galvoja – „kodėl aš turėjau už tą Stano sumokėti“. Ir jie teisūs. Už mano gydymą sumokėjo valstybė, o tai reiškia – jus visi sumokėjot. Aš net paskaičiavau – kiekvienas iš jūsų (mokančių mokesčius) susimetėt po 1 centą mano gydymui. Ačiū.

2018 metais PSD savarankiškai dirbantiems (privalomojo sveikatos draudimo įmoka) buvo 37 eurai. Man reikėtų 41 metus mokėti PSD, kad padengčiau savo gydymo kaštus. Kai susirgau, man buvo 36 metai.

Limfoma puikiai pasiduoda gydymui. 6 chemijos kursai ir paleido. Kietųjų navikų, kitų kraujo vėžio formų gydymas gali kainuoti kartais daugiau. Ir dešimtis kartų daugiau.

Jūs manot, jums taip nenutiks? Aš garantuoju, kad nutiks. Ne jums, tai jūsų artimajam. Onkologija tiesiogiai ar netiesiogiai paliečia kiekvieną Lietuvos gyventoją.

Tai sveikatos visiems. Ir sveiko požiūrio į mokesčius. Ne visi ir ne visur „vagiai“, – dalijosi Stano.

Žmonės.lt primena, kad rugpjūčio pabaigoje Stanislavas Stavickis-Stano pranešė pasveikęs nuo kraujo vėžio, limfomos. Džiugia žinia jis pasidalijo savo feisbuke. Įrašu leido pasidalinti su portalu Žmonės.lt.

„Dabar taip – aš oficialiai pasveikęs nuo kraujo vėžio, limfomos!

Praėjo lygiai penkeri metai ir liga neatsinaujino. Tai reiškia, kad mane nuima nuo stebėjimo ir tikimybė, kad vėl susirgsiu vėžiu susilygina su likusios populiacijos.

Vakar man atliko visus paskutinius tyrimus ir paleido.

Nenoriu čia pasakoti, kiek visko patyriau per tuos metus, kaip drebėjau prieš kiekvieną patikrinimą, ir kaip bet koks spuogas ar „plauko uždegimas“ atrodė kaip kokia nors nauja vėžio forma.

Bet aš noriu, kad žmogus susidūręs su panašia diagnoze ir pradėjęs googlinti (o visi būtent taip daro) pamatytų mano fizionomiją. Ir kad ta fizionomija jam pasakytų – viskas bus gerai! Jei šitam pavyko, pavyks ir tau!

Taip, gali visko nutikti, bet aš dar prisimenu, kaip prašiau Dievo, kad padovanotų man bent metus gyvenimo. Dievas man padovanojo net penkerius!

Ir jei rytoj mane pasmaugs Deivydas Zvonkus , aš prieš mirtį dar spėsiu pagalvoti – gražiausi penkeri mano gyvenimo metai.

Aišku, skambutis gautas, jau nebeatsipalaiduosiu ir stebėsiu save.

Didžiausia pagarba gydytojams.

Visiems visiems savo likimo broliams ir seserims linkiu daug stiprybės“, – rašė Stano.