Stiliaus pokyčiai. 7 patarimai, kaip išdrįsti ir nenusivilti

Moteris renkasi drabužius / Vida Press nuotr.
Moteris renkasi drabužius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Turbūt visos esame patyrusios tą jausmą, kai apima begalinis noras pakeisti savo stilių ar išvaizdą: nusidažyti kita spalva plaukus ar juos nusirėžti, išmesti klasikinius sijonus bei kelnes ir nusipirkti ką nors „crazy“, o gal atsikratyti jaunimo drabužių parduotuvėse prisipirktų skudurėlių ir pagaliau susirasti dizainerį ar siuvėją, kuris sukurtų individualų stilių.

Vienas tokios nuotaikos apima po dramatiškų gyvenimo permainų – skyrybų, vaikams palikus namus ar pakeitus darbą bei pareigas, kitos – gyvena ramiai ir laimingai, kol vieną dieną parduotuvės vitrinoje ar veidrodyje išvysta senstelėjusią, pavargusią moterį ir krūptelį, supratusios: „juk tai aš!“

Ir tuomet įsijungia aliarmas: „reikia kažką daryti!“

Pokyčiai turi būti tokie, kad po jų atrodytumėte pati sau gražesnė, stilingesnė, labiau pasitikinti savimi.

Jei taip jaučiatės, vadinasi, pats metas pokyčiams. Tačiau pokyčiai turi būti tokie, kad po jų atrodytumėte pati sau gražesnė, stilingesnė, labiau pasitikėtumėte savimi ir puikiai jaustumėtės. Juk nėra blogiau, kaip iš pilkos pelytės virsti ryškiaspalve papūga. Būtent ši baimė ir sulaiko nuo lemtingo vizito pas kirpėją ar radikalaus garderobo atnaujinimo.

Galbūt šie patarimai padės ryžtingiau apsispręsti ir išvengti klaidų:

1. Įvardykite poreikio keistis priežastį. Jei senokai jaučiatės sau negraži, daug metų rengiatės ir šukuojatės taip pat, vadinasi, subrendote pokyčiams. Tačiau klaidinga būtų suplanuoti dieną apsipirkimui ir įsigyti viską, kas jums gražu. Gerai apgalvokite ir įvardykite sau, ką ir kaip norite keisti. Nebijokite tartis su kitais.

Jei ką tik išgyvenote stiprų emocinį sukrėtimą ir norite radikaliai keisti gyvenimą, pamiršti skaudžius išgyvenimus – paprasčiausiai atrodo tai daryti keičiant išvaizdą. Tačiau būkite atsargios – nauja plaukų spalva vyro pamiršti nepadės, kaip ir atnaujintas garderobas susirasti naują mylimąjį. Kai širdyje sumaištis, kažin ar pavyks susikurti harmoningą stilių. Todėl pirmiausia spręskite tikrąsias savo bėdas. Nors, kita vertus – kitokia išvaizda irgi vienas psichologinės savigalbos būdų. Tačiau ji turėtų būti kuriama apgalvotai, o ne keičiamasi pačių pokyčių vardan. Juk savo išvaizda mes aplinkiniams siunčiame apie save daug informacijos.

2. „Pasimatuokite“ naują įvaizdį. Nebijokite užsukti į parduotuves ir matuotis tuos drabužius, į kuriuos anksčiau nė nepažvelgdavote. Galite atrasti netikėtų ir jums tinkančių derinių. Ir nemanykite, kad tai tuščiai sugaištas laikas – net jei išeinate ir be pirkinių. Stiliaus paieškos ir kūryba – taip pat darbas. Jei taip nebūtų, ir stilistai neturėtų, ką veikti.

3. Pasinaudokite nuolaidomis. Nuolaidų sezonas – puikus metas rizikingiems pirkiniams. Užsukite į parduotuves, kuriose iki šiol nepirkdavote. Galbūt pasirodys, kad brangesnėse irgi yra įperkamų daiktų, o gal atrasite stilingų aksesuarų ir drabužių ten, kur manėte, jog neverta gaišti laiko.

4. Nusipirkite naująjį „Laima“ arba „Laima Velet“ žurnalą. Ten visada yra profesionalių stilistų patarimų, iliustruotų drabužių deriniais, – ir jaunesnėms („Laimoje“), ir brandesnėms („Laima Velvet“) moterims. Drabužių deriniai siūlomi iš įvairių Lietuvoje esančių parduotuvių – ir prabangesnių, ir pigesnių. Taip pat praktiškus patarimus pateikia Lietuvos dizaineriai.

5. Pažiūrėkite į veidrodį, o tada – į pasą. Jaunatviškai galima atrodyti iki žilos senatvės, tačiau ignoruodamos savo tikrąjį amžių moterys atrodo juokingai.

Tai kaip pasikeisti, kad aplinkiniai aikčiotų iš susižavėjimo, o ne užjaustų dėl desperatiškų pastangų saugoti jaunystę? Galite susidaryti du „juoduosius sąrašus“ – į vieną surašykite tai, kas jums pabodo, ką norite keisti (kad ir vėl neįsigytumėte naujų, bet tokio pat stiliaus daiktų), o į kitą – kas yra netinkama (tik tam, kad išvengtumėte emocingų, nereikalingų ir netiksiančių pirkinių).

6. Numatykite išlaidas. Tai leis jums saugiau jaustis grožio salone ar parduotuvėje. Žinosite ribą, kurios negalite ar nenorite viršyti, tačiau turėkite omeny: jei jau nutarėte keistis, tai ir išleiskite tai, ką numatėte.

7. Paskirkite konkrečią datą. Stiliaus pokyčiai yra rimtas dalykas ir turi būti planuojami kaip ir bet kokie kiti darbai – namų tvarkymas ar remontas. Todėl jei apsisprendėte keistis, būtinai nutarkite, nuo kada turite atrodyti kitaip.

Po vasaros atostogų? Per kokią nors šventę? Lygiai po poros mėnesių? Per savo gimtadienį? Taip negalėsite teisinti savo neryžtingumo palaimingu „kada nors“ ir imsitės konkrečių veiksmų. Pradėti galima jau dabar. Tik būkite konkreti – atsakykite sau nuoširdžiai: kas ir kodėl nepatinka; ką ir kaip noriu keisti?