Stilingiausi Juozo Statkevičiaus svečiai: kas pateko į Marijos Palaikytės TOP 10

Renata Valiūnienė, Agnė Gilytė, Svetlana Griaznova, Daina Bosas, Olia Jakuševa / Žmonės.lt ir 15min nuotr.
Renata Valiūnienė, Agnė Gilytė, Svetlana Griaznova, Daina Bosas, Olia Jakuševa / Žmonės.lt ir 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-26 09:26
AA

Naujausia Juozo Statkevičiaus kolekcija pristatyta, taškas. Visoms aistroms įsisiūbavus ir jau aprimus, pakalbėkime apie tai, kas liko neaptarta.

Mada yra dinamiška emocija – visų pirma kūrėjo ir, galiausiai, plačiosios auditorijos. Tačiau, kokia ta emocija yra ar kokia turėtų būti? Įdomu tai, kad mada tiesiogiai atspindi visas laikmečio socialines, kultūrines, politines ir t.t. tendencijas. Ji gali tikslingai siekti sukelti estetinį pasigėrėjimą, šokiruoti, sukrėsti arba sužavėti, bet ko mada tikrai negali sau leisti – tai likti nepastebėta.

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymas Lietuvoje - tikras fenomenas. Šis renginys vienbalsiai vadinamas metų (mados) renginiu ir skliausteliai šiuo atveju labai svarbūs, nes tai daugiau nei tik mados šventė.

O atgarsiai visuomet persipynę tarp aršios kritikos, kasmetinių samprotavimų apie plagijavimą bei odės lygio liaupsių lietuviškosios mados simboliui. Kad ir kurioje barikadų pusėje bebūtume – emocijų yra apstu ir niekas nelieka abejingas.

Aš naujausią J.Statkevičiaus kolekciją vertinu kaip vieną stipriausių jo darbų, o patį Juozo kūrybinį kelią laikau tiesiog gyvybiškai svarbiu lietuviškosios mados bei vizualiosios kultūros industrijų egzistavimui. Tai ne tik prekinis ženklas – tai tam tikra vietinė misija, kokybės ir begalinio produktyvumo pavyzdys, pasaulinio lygio konteksto atspindys.

Įkvėpimo ieškoti etnografijoje, tautinėje simbolikoje nėra naujiena, tačiau lietuviškoje terpėje - itin aktualu, o gal net reikalinga. Šalyje, kurioje sunku surasti trečios kartos miestietį, kur kone visi esame iš kaimo ir to paties provincialumo genami tai primygtinai neigiame. Tą „kaimą“ parodyti kitaip – kūrybiškai, šiuolaikiškai, stilingai yra nuostabu. Rezultatas: kažkas tarp ironijos, saviironijos ir protėvių kultūros romantizavimo, grįžimo prie šaknų, bet jau per moderniosios estetikos prizmę.

Juozo Statkevičiaus 2017 m. pavasario-vasaros kolekcijos pristatymas: tautinis paveldas ir aukštoji mada (129 nuotr.)
+123

Man tai buvo bene stipriausia Juozo Statkevičiaus kolekcija, tačiau kolekcijos pristatymo svečių aprangą vertinčiau kaip stebėtinai silpną. Nors jie yra šio renginio dalis.

Tarptautinio lygio mados kolekcijų pristatymų publika neretai atrodo dar įspūdingiau nei patys šou. Šiuo atveju Lietuvoje aš labai pasigendu savitumo, drąsos ir kūrybiškumo.

Mados kolekcijos pristatymas pamatine prasme yra mados šventė, tad tą šventę reikia mokėti švęsti. Renginio svečių apranga visų pirma yra pagarbos ženklas – tai pagarbos organizatoriui, jo idėjoms, kitiems svečiams ir galiausiai pačiam sau išraiška. Tokio mąsto renginys įpareigoja jam ruoštis iš anksto, bet tuo pačiu pati mados tema suteikia galimybę išlaisvinti kūrybiškumą, drąsą atrodyti savitai, kitaip ir vengti kasdieniško kuklumo.

Svečių TOP 10

Esu įsitikinusi, kad geras pavyzdys yra užkrečiamas, tad norėčiau išskirti dešimt sėkmingiausių šių metų Juozo Statkevičiaus svečių stiliaus pasirinkimų.

Olia Jakuševa

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tai yra tai, ką norėtųsi matyti dažniau. Savitumas, savitumas, savitumas! Visi šio įsimintino derinio elementai yra savarankiški dėmesio traukos centrai – kitaip tariant, galutinis rezultatas yra pasiektas suderinant išties sudėtingas detales, kurios jau ir po vieną atkreiptų dėmesį.

Masyvus aksominio žvilgesio, dramatiškai kontrastuojančių raudonos ir juodos spalvų paltas nepalieka abejingų, tačiau aš norėčiau išskirti detales. Itin žavingas išdidintos kailinės avalynės bei įspūdingo originalaus kaklo papuošalo pasirinkimas. Labai taikliai parinkta lakoniška šukuosena ir makiažas. Modernu, stilinga, originalu – arba tiesiog pavydėtinai puiku.

Svetlana Griaznova

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vienas ryškiausių vakaro derinių - apjungiantis prabangos ir maištingos estetikos elementus. Masyvus, tiesiog ugningas kailis, metalo detalės tiek suknelės, tiek avalynės dekore, tokia pat drąsi šukuosena bei drabužių ir batelių ilgių kontrastas/darna, išskirtinį dėmesį leidžiantis skirti kojoms. Šį įvaizdį apibūdinčiau kaip išraiškingą komplimentą Juozo Statkevičiaus kūrybai. Mano komplimentai už drąsų, kosmopolitišką požiūrį į madą ir tikrai dėmesingą įvaizdžio išbaigtumą.

Daina Bosas

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Daina Bosas yra viena retų Lietuvos moterų, kuri geba sėkmingai pasirinkti vis kitokį įvaizdį priklausomai nuo renginio temos, vietos ir t.t., bet visuomet atrodo nepriekaištingai. Šį kartą jos įvaizdis įprasmina tai, kad mados pristatymai būtent ir yra erdvė netikėtiems, drąsiems, jaunatviškiems sprendimams. Maištingas, kontrastų darna pagrįstas derinys išties taikliai atspindi mados šventės nuotaiką. Komplimentai ir avalynės pasirinkimui.

Indrė ir Jogaila Morkūnai

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ši pora džiugina bene kaskart. Kaip visada ryškus, stilingas, pozityviai žaismingas, o svarbiausia - harmoningas poros įvaizdis. Jūs esate tikras pavyzdys. Lietuvoje kažkodėl įprasta, kad renginių svečių tarpe didžiausias dėmesys skiriamas moters įvaizdžiui, o jos antroji pusė tarsi praslysta pro bet kokį vertinimo ar kritikos filtrą.

Ir štai, tada ateina Morkūnai ir sugriauna bet kokius stereotipus. Nors šį kartą Jogailos įvaizdis palyginti kuklus, šios poros viešų pasirodymų laukiu, nes esu tikra dėl netikėtumo ir originalaus tiek spalvomis, tiek siluetais pasirinkimo. Žinoti, kas madinga yra viena, bet gebėti tą madą perteikti savaip - jau visai kas kita.

Erica Jennings ir Inga Norkė

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Puikus, eklektiškas, aktualių tendencijų savitas interpretavimas. Kalbant apie eklektišką stilių, aš visada žaviuosi sėkmingais iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų elementų deriniais. Kai romantikos ir moteriškumo simboliais tituluojami nėriniai bei egzotiški gyvūnų kailių raštai papildomi grubesniais modernesniais aksesuarais - laužomos išankstinės taisyklės – ir puiku. Komplimentai ir subtiliai lakoniškam Ingos Norkės metallic žvilgesiu papuoštam įvaizdžiui.

Jelena Ivanova

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Juodos spalvos pergalė – arba, kai juoda dera su juoda. Tai itin klasikinis sprendimas, kuris būtų galima manyti jau nieko nebestebina. Visgi, audiniams parinkus taip madingą aksominį minkštumą, smokingo įkvėptas kostiumas įgauna išskirtinį prabangos įspūdį. Pabrėžtiną seksualumo pojūtį dar sustiprina ir ypatingi, daugiasluoksniais kaspinais dekoruoti bateliai bei šį sezoną taip aktualus juostelės tipo kaklo papuošalas. Ir būtent taip iš pirmo žvilgsnio „saugus“ įvaizdis tampa drąsiu.

Agnė Gilytė

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šį derinį pavadinčiau – „šmaikštūs mados žaidimai“. Naujausias tendencijas įprasminantis derinys bei išlaikyta asmeninė stilistika. Puikiai! Pižamos tipo aprangos išpopuliarėjimas yra vienas įdomesnių kūrybinių mados ieškojimų rezultatų ir kartu tai garantuotas dėmesys tokį stilių mėgstančiam mados mylėtojui. Nestandartinis šį kartą ir delninės atsikartojantis spalvinis derinimas. Tad komplimentai visa apimančiai žaismingai nuotaikai ir tokiai pat valiūkiškai šukuosenai.

Renata Valiūnienė

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Puikus pavyzdys, kad klasikinė elegancija gali būti savita. Ypatingas monochrominis pilkas spalvinis pasirinkimas ir tikrai nepaprastai sėkmingas vienos spalvos derinio išbaigtumas. Suknelė nusipelno išskirtinių komplimentų ir dėl ypatingo dizaino bei originalių dekoro elementų. Subtilumo triumfas – sveikinimai.

Donatas ir Veronika Montvydai

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dar vienas puikus pavyzdys, kai pora visada atrodo harmoningai ir tuo pačiu sėkmingai išlaiko savitą stilių. Raktiniai žodžiai būtų: jaunatviškumas, veržlumas ir subtili darna. Donatas džiugina savo ryžtingu stabiliu stiliaus pasirinkimu – jis bene vienintelis Lietuvoje geba įgyvendinti skoningą, šiuolaikiškos sportiškos estetikos interpretavimą. Veronika šiuo atveju komplimentų nusipelno ir už dėmesį aktualiausioms tendencijoms – spalvingam masyviam kailiui ir aksominio minkštumo įspūdžio avalynei.

Jurgita Jurkutė

Marija Palaikytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kai raudonos ir juodos derinys ne nuvilia, o džiugina. Būtent šių dviejų spalvų derinimas tarpusavyje yra vienas tų jau beveik pavojingai klasikinių pasirinkimų. Ir visgi, Jurgita tiesiog spindi. Itin sėkmingas romantiško suknelės silueto pasirinkimas ir puikiai sezoną bei naujausias tendencijas atitinkantis kiek kontrastuojantis kailinių detalių derinimas. Šį kartą komplimentai ir ypač ilgiems ilgaauliams. Šiuo atveju labai taikliai dera suknelės bei batų ilgiai ir būtent šiame derinyje avalynė įvaizdžiui suteikia taip mados pristatymų metu norimo šiuolaikiškumo, tad pakylėja visą įvaizdį į gerokai aukštesnį stilistinį lygį.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai (123 nuotr.)
+117