„Sugrįžk į ritmą su „Activia“!

„Sugrįžk į ritmą su Activia“! / Fotolia nuotr.
„Sugrįžk į ritmą su Activia“! / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2013-05-02 11:55
AA

Ar kada pagalvojai, kodėl taip sunku pradėti sportuoti? Galbūt dar neatradai sau idealiai tinkančio sporto ritmo. Šis testas padės išsiaiškinti, kokia sporto rūšis tau tinkamiausia.

TESTAS: KOKS TAVO SPORTO RITMAS?

 

1. Kokią muziką mėgsti labiausiai?

a) Ritmingą ir greitą.

b) Esi sunkiosios muzikos gerbėja.

c) Ramią ir atpalaiduojančią.

 

2. Po sunkios darbo dienos dažniausiai renkiesi:

a) Pagulėti karštoje vonioje.

b) Eiti apsipirkti ar susitikti su draugėmis.

c) Treniruotę sporto klube.

 

3. Kurią savo kūno vietą norėtum patobulinti labiausiai?

a) Sustiprinti viršutinės kūno dalies raumenis.

b) Padailinti šlaunis ir sėdmenis, pagerinti laikyseną.

c) Įgauti plokščią pilvuką, sustiprinti nugaros raumenis.

 

4. Mieliau rinktumeisi:

a) Tingią popietę SPA centre.

b) Išvyką į gamtą.

c) Šokių pamoką.

                                                                           

5. Kiek kartų per savaitę sportuoji?

a) Rečiau nei kartą.

b) 1–3.

c) 4–7.

 

SUSKAIČIUOKITE TAŠKUS:

1. A–2,    B–3,    C–1.

2. A–1,    B–2,    C–3.

3. A–3,    B–1,    C–2.

4. A–1,    B–3,    C–2.

5. A–1,    B–2,    C–3.

 

5–8 taškai

Po sunkios darbo dienos svajoji atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų naujai dienai, todėl intensyvios  treniruotės greičiau nuvargins nei pakels nuotaiką. Užuot plušusi treniruoklių salėje, verčiau rinkis atpalaiduojantį sportą, kuris ne tik padės sutelkti mintis, bet ir padailins figūrą. Artėjant vasarai, lankyk jogos pamokas po atviru dangumi. Jogos pratimai gerina koncentraciją, o kai norisi – atpalaiduoja raumenis ir dailina kūno formas. Netrukus pastebėsi, kad figūra tapo itin moteriška be didelių pastangų. Kai norisi aktyviau judėti rinkis šiaurietišką ėjimą. Jis aktyvina kraujotaką, ir stiprina viso kūno raumenis. Savaitgalį su draugėmis surenkite išvyką į užmiestį ir išbandykite jojimo pamokas. Tai ne tik puikus sportas, bet ir proga susitikt su senomis bičiulėmis.

 

9–11 taškų

Nesi pamišusi dėl sporto, tačiau tinginiauti taip pat  nemėgsti. Geriausia išeitis – vidutinio intensyvumo treniruotės, kurias gali atlikti tiesiog namuose ar po atviru dangumi. Ankstyvą rytą, niekas taip nepažadina kaip lengvas bėgimas. Tolygus ir lėtas bėgiojimas padės sudeginti nepageidaujamus riebalus, o intensyvus trumpesnių atstumų bėgimas stiprina širdį ir gerina kraujotaką. Kai norisi atsipalaiduoti rinkis smagią treniruotę su lanku – lanko sukimas nereikalauja išankstinio pasirengimo, todėl be didelių pastangų pasieksi norimą rezultatą – pagrąžinsi liemenį ir šlaunis, pagerinsi laikyseną ir sustiprinsi nugaros raumenis bei pusiausvyrą. Klausydamasi mėgstamos muzikos, lanko sukimą derink su dainos ritmu – taip ne tik patobulinsi liemenį, bet ir šokio judesius. Be to, lanko sukimas aktyvina kraujotaką, o aplink liemenį besisukantis lankas atstoja masažo kabinetą. Taigi efektas dvigubas!  

 

12–15 taškų

Esi iš tų, kurios trykšta energija ir nenustygsta vietoje, todėl susikaupusias jėgas išlieji gyvendama aktyviai. Tau labiausiai tinka aktyvus sportas. Jei mėgsti laiką leisti kompanijoje, tuomet išbandyk aerobikos ar lenvojo kultūrizmo treniruotes. Intensyvūs judesiai padės išlieti susikaupusias jėgas ir neigiamas emocijas. Nepamiršk, kad vasarą sportuoti galima ne tik sporto salėje, bet ir derinti sportą su aktyviu laisvalaikiu. Atostogų metu išmėgink jėgos aitvarų sportą, kopk į kalnus ar leiskis į kalnų dviračių žygį. Šios sporto rūšys reikalauja ištvermės ir padeda išlieti susikaupusią energiją, o plūstelėjęs adrenalinas padeda sukoncentruoti dėmesį ir priverčia pamiršti visus rūpesčius. Beje, toks sportas reikalauja įveikti ne vieną kliūtį, tad, susidorojusi su iššūkiais, jausiesi ne tik stipresnė, bet ir labiau pasitikėsi savimi.

 

Kad sportuoti būtų malonu

♦ Kad treniruotės teiktų džiaugsmo – suteik joms ritmą. Susiruošusi sportuoti, nepamiršk drauge pasiimti mėgstamos muzikos.

♦ Atmink, kad, sportuodama gurgiančiu pilvu, nepasieksi gerų rezultatų. Užuot prisivalgiusi po sporto, sočiai užkąsk prieš eidama sportuoti. Tam puikiai tiks varškė, grūdų batonėlis ar vaisių ir daržovių salotos, o po treniruotės pasimėgauk sveiku ir lengvu užkandžiu, pavyzdžiui, jogurtu.

♦ Gražiai atrodyti norime kasdien – ne išimtis ir sporto salė. Todėl nusprendusi gyventi sveikai įsigyk dailią sportinę aprangą. Ji ne tik padės jaustis gerai, bet ir primins pažadą nuo šiol sportuoti reguliariai.

♦ Kad būtų linksmiau, įkalbink drauge sportuoti šeimos narius ar bičiules. Taip vieni kitiems padėsite neprarasti ritmo, o treniruočių metu aptarsite ir svarbius reikalus.

♦ Nepamiršk, kad sportinę formą įgauname pamažu. Jei mėginsi vos per dieną pasiekti olimpinių rezultatų, sportas neteiks džiaugsmo. Svarbiausia sportuojant jausti savo organizmo ritmą – ilgainiui jis atsidėkos vis didesniu jėgų antplūdžiu.

 

♦♦♦

 

KONKURSAS

Atsakyk į klausimą ir laimėk vieną iš kampanijos „Sugrįžk į ritmą su Activia“! prizų:

– 5 sporto ir sveikatingumo klubų tinklo IMPULS vieno mėnesio narysčių

– 10 nemokamų bandomųjų Activia lankų treniruočių

– 5 Activia jogurtų rinkinių

 

Kuri iš žemiau pateikiamų sporto šakų vienu metu treniruoja pilvo, nugaros, liemens, užpakalio, šlaunų ir rankų raumenis bei gerina laikyseną ir koordinaciją?

a) Lanko sukimas.

b) Bėgimas.

c) Plaukimas.

d) Visi variantai.

 

Savo atsakymą iki gegužės 5 d. siųskite redakcijai arba el. paštu activiaritmas@gmail.com su pavadinimu „Activia sporto ritmas“. Su laimėtojomis susisieksime telefonu, tad nepamirškite jo nurodyti.

 

REKLAMA