Svajonių puokštes kuriantis M.Petruškevičius: „Jei nedirbi kaip arklys – neturi nieko“

Mantas Petruškevičius / „AA Studio Photography“
Mantas Petruškevičius / „AA Studio Photography“
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-29 14:29
AA

Vienas žymiausių šalies dekoratorių Mantas Petruškevičius pakeitė daugelio požiūrį į floristiką. Anksčiau ši veikla, kaip meno rūšis, buvo nepelnytai nuvertinti, tačiau šiandien kone kas antra nuotaka svajoja, jog jos rankose būtų būtent Manto kurta puokštė, o šventę puoštų jo iš gėlių padaromi stebuklai. Tačiau žinomas vyras neslepia, kad einant link šio pripažinimo reikėjo sunkiai ir uoliai dirbti, jog galėtų ne vadovautis kitų nustatytomis tendencijomis, o diktuoti jas pats.

Šios savaitės vienas iš laidos „Gyvenimas versle“ herojų – visiems puikiai pažįstamas ir pramogų bei stiliaus pasaulyje jau daugybę metų besisukantis Mantas Petruškevičius. Vieni jį pamena kaip TV laidų vedėją, kiti – kaip stilistą, tačiau šiandien žinomas vyras drąsiai prisistato floristu, o jo įspūdingi ir neretai kadrą iš pasakos primenantys darbai kalba patys už save.

„Viskas prasidėjo gan lengvai ir paprastai, tačiau supratau esminį dalyką, jog be darbo nieko nebus ir jeigu nedirbi kaip arklys, tai neturi nieko. Pati pradžia buvo tokia, jog buvau sau užsibrėžęs tikslą, kad kiekviena nuotaka trokštų eiti su mano puokšte. Esu perfekcionistas ir norisi padaryti kuo geriau. Pavargstu kartais nuo savo darbo, bet tik dėl to, jog reikia ne tik mąstyti, bet ir fiziškai dirbti. Nors ir turiu komandą, mėgstu žinoti viską nuo – iki“, – laidoje atviraus vyras.

Mantas Petruškevičius / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Savo kvapą gniaužiantiems projektams Mantas įkvėpimo semiasi iš kasdienybės, sutiktų žmonių, o kartais dekoro idėją padiktuoja pati lokacija. Tūkstančiai moterų svajoja, jog būtent jis dekoruotų jų vestuves, tik Mantas pripažįsta, kad nesvarbu koks būtų šventės biudžetas, atliktas darbas turi pranokti kliento lūkesčius.

„Neturime nusimatę sąmatos, su kuria nedirbame, nes man visada įdomu išklausyti nuotakos pasiūlymą. Visgi, pinigai kiekvienam yra sunkiai uždirbamas reikalas ir niekas jais nesimėto, nesitaško. Visi moka už darbą, ir nesvarbu, Mantas ar Antanas tą darbą daro, tu turi atidirbti tai, ką tu gauni. Žmonės nekvaili ir jie moka tik už tai, už ką verta mokėti“, – pripažįsta vyras.

Mantas Petruškevičius / Gretos Skaraitienės nuotr.

Iš tiesų, Mantas yra žmogus-kūrėjas, todėl prakalbus apie 2023-ųjų metų tendencijas dekoro pasaulyje, floristas nesikuklina, drąsiai teigdamas, kad jo darbe jam kitų nustatytos taisyklės negalioja. Čia – balta drobė, kurioje jis pats nusprendžia, kokiomis spalvomis ją dažyti.

„Kai manęs paklausia, kokios bus tendencijos ateinantiems metams, Kalėdoms, vestuvėms, kitoms šventėms, aš pamirštu apie tai, nes aš darau savo tendencijas. Kitų primestos tendencijos man yra neįdomios, nemėgstu paklusti primestoms taisyklėms ir man atrodo, kad mano darbe tai neturi galioti, nes aš esu pats tas žmogus, kuris turi padiktuoti tendencijas“, – drąsiai laidoje tvirtins Mantas.

Laida „Gyvenimas versle“ – kiekvieną sekmadienį, 10:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Manto Petruškevičiaus kurtos vazos pristatymas (46 nuotr.)
+40
Prabangias Sandros Skorupskaitės ir Dario Budimlic vestuves dekoravo Mantas Petruškevičius (35 nuotr.)
+29