Svarbiausias vaidmuo karjeroje: karalienę Elizabeth II geriausiai įkūnijusios aktorės

Karalienę Elizabeth vaidinusios aktorės / „Scanpix“ nuotr.
Karalienę Elizabeth vaidinusios aktorės / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-25 20:09
AA

Karalienė Elžbieta II dar būdama gyva įkvėpė šimtus filmų ir serialų vaidmenų. Apie šį vaidmenį ko gero svajoja kiekviena aktorė, tačiau tai padaryti puikiai pavyksta toli gražu ne visiems.

Žmonės kviečia prisiminti kelias ryškiausias aktores, įkūnijusias Elžbietą II įvairiais jos gyvenimo tarpsniais.

Claire Foy

Vieną iš naujausių Elžbietos II versijų ekrane sukūrė britė Claire Foy – ji vaidino jauną karalienę internetinės televizijos „Netflix“ nuo 2016 metų rodomame seriale „Karūna“ („The Crown“).

Šis draminis serialas prasideda nuo ankstyvųjų Elžbietos II karaliavimo dienų, nemažas dėmesys skiriamas jos santykiams su vyru princu Phillipu. Vėlesniuose sezonuose vaizduojamas dar kiti laikotarpiai, pavyzdžiui, tragiškai žuvusios princesės Dianos gyvenimo peripetijos.

„Karūna“ – vienas brangiausių „Netflix“ serialų, kompanijai atsiėjęs daugiau kaip 80 mln. svarų. Tačiau investicijos pasiteisino: serialas itin populiarus tiek tarp žiūrovų, tiek tarp profesionalų, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą – „Auksiniu gaubliu“ kaip geriausia pagrindinė aktorė įvertinta ir pati C.Foy.

Helen Mirren

Ši britų aktorė laikoma ta, kuriai geriausiai pavyko sukurti karalienės Elžbietos II vaidmenį – ją aktorė vaidino ir teatre, ir kine.

2007-aisiais Helen Mirren buvo apdovanota „Oskaru“ už Elžbietos II vaidmenį biografinėje dramoje „Karalienė“ („The Queen“), o 2013-aisiais ji vėl įsijautė į karalienės kailį Brodvėjaus spektaklyje „Audiencija“ („The Audience“).

Kristin Scott Thomas

2015 metais tame pačiame spektaklyje, tik jau statytame Londono Vest Endo „Apollo“ teatre, karalienę vaidino ir Kristin Scott Thomas. Apie Elžbietos II vaidmenį ji yra sakiusi: „Aš ne atkartoju Karalienę, aš bandau papasakoti istoriją apie tai, kaip būtų buvę jaustis jos kailyje“.

Emma Thompson

Emma Thompson karalienę įkūnijo 2012-ųjų televizijos filme „Playhouse Presents: Walking the Dogs“, kuris pasakojo apie garsųjį įsilaužimą į Bakingamo rūmus prieš maždaug 30 metų. Tada įsilaužėlis Michaelas Faganas sugebėjo patekti į rūmus, įsmuko į Elžbietos II miegamąjį ir, sėdėdamas ant jos lovos, tiesiog plepėjo su karaliene apie 10 minučių.

Freya Wilson

Jaunoji britė Freya Wilson karalienę Elžbietą II vaidino keturis „Oskarus“ pelniusioje 2010-ųjų dramoje „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“). Šios juostos pagrindinis herojus buvo Elžbietos II tėvas karalius Jurgis VI, o tuo metu 11-metė Freya Wilson įkūnijo jauną jo dukterį, kuri buvo dar princesė.

Sarah Gadon

Kanadietė Sarah Gadon karalienę Elžbietą II įkūnijo 2015-ųjų romantinėje dramoje „Naktis be karūnos“ („A Royal Night Out“), kuri buvo sukurta pagal tikrą istoriją. 1945-ųjų gegužės 8-osios vakarą visa Europa pasipylė į gatves švęsti pergalės Antrajame pasauliniame kare, o emocijų apimtos Elizabeth, kuriai tuo metu buvo 19 metų, su jaunesne seserimi Margaret išsmuko iš Bakingamo rūmų švęsti kartu su tautiečiais.

Romantinė drama „Naktis be karūnos“ (13 nuotr.)
+7

Jeannette Charles

Visos savo karjeros metu aktorė Jeanette Charles garsėjo savo panašumu į karalienę Elžbietą II. Būtent dėl to jai monarchę vaidinti teko daugybę kartų. Jungtinės Karalystės valdovę J.Charles įkūnijo filmuose „Ostinas Pauersas – Auksinis narys“ („Austin Powers in Goldmember“) bei „Nuogas ginklas. Iš ypatingojo policijos skyriaus bylų“ („ The Naked Gun: From the Files of Police Squad!“).

Šį vaidmenį J.Charles atliko visos savo karjeros metu – net 50 metų.

„Aš pasirodžiau televizijos laidose, atidariau prekybos centrus, buvau magų asistentė, visame pasaulyje filmavausi reklamose. Muzikos grupės troško mane turėti savo klipuose, aš įteikiau sidabrinį diską grupei „Queen“, – apie savo įspūdingą karjerą pasakojo aktorė.

Jeannette Charles filme „Nuogas ginklas“ / Vida Press nuotr.

Jane Alexander

„Emmy“ ir „Tony“ apdovanojimų laimėtoja Jungtinės Karalystės monarchę vaidino 2011-ųjų specialiai televizijai sukurtame filme „Williamas ir Catherine: karališkas romanas“ („William & Catherine: A Royal Romance“).

Filme pasakojama Kembridžo hercogų pažinties Šventojo Andriaus universitete ir jų meilės istorija. „Hallmark“ kurtame filme pasakojama istorija prisimena ir trumpą poros išsiskyrimą, taip pat jame galima išgirsti ir princo močiutės, karalienės Elžbietos II patarimus porai.

Jane Alexander filme „Williamas ir Catherine: karališkas romanas“ / Hallmark nuotr.

Olivia Colman

2019-aisiais metais Olivia Colman iš Claire Foy perėmė karalienės vaidmens seriale „Karūna“ („The Crown“) estafetę. Olivia Colman Elžbietą II vaidino trečiajame ir ketvirtajame serialo sezonuose.

Britų monarchės vaidmenyje aktorė sužibėjo ypač puikiai – už šį vaidmenį ji laimėjo „Auksinį gaublį“ ir „Emmy“ apdovanojimą.

Olivia Colman seriale „Karūna“ / „Scanpix“ nuotr.

Imelda Staunton

Paskutinė karalienę Elžbietą II viso pasaulio pamėgtame britų seriale „Karūna“ („The Crown“) vaidina britų aktorė Imelda Staunton. Karalienės vaidmenį aktorė perims paskutiniuose dviejuose – penktajame ir šeštajame – serialo sezonuose.

Imelda Staunton seriale „Karūna“ / Netflix nuotr.
Aktorės, vaidinusios karalienę Elizabeth II (20 nuotr.)
+14
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67