Paviešinta Elizabeth II antkapio nuotrauka: čia karalienė ilsisi su savo tėvais ir princu Philipu

Princo Philipo gyvenimo akimirkos / Vida Press nuotr.
Princo Philipo gyvenimo akimirkos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-24 21:11
AA

Paskutinė atsisveikinimo su karaliene Elizabeth II ceremonija, kurios metu monarchė atgulė amžino poilsio, vyko privačiai – stebint tik šeimos nariams. Nors išsamios jos detalės neatskleistos, visgi dabar Bakingamo rūmai nutarė paviešinti pirmą paminklinio akmens, žyminčio karalienės amžino poilsio vietą Vindzore, nuotrauką.

Fotografija, kurioje matoma Elizabeth II amžino poilsio vieta, paviešinta šeštadienio vakarą.

„Šiandien paskelbta Karaliaus Jurgio VI memorialinėje koplyčioje po Jos Didenybės karalienės Elizabeth palaidojimo įrengto paminklinio akmens nuotrauka.

Karaliaus Jurgio VI atminimo koplyčia yra tarp Šv.Jurgio koplyčios Vindzore sienų“, – rašoma britų karališkosios šeimos feisbuko puslapyje.

Elžbietos II amžino poilsio vieta / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip matyti iš nuotraukos, akmenyje iškalti čia besiilsinčių Elizabeth II, jos tėvų Jurgio VI ir Karalienės motinos Elžbietos, taip pat jos pernai mirusio vyro Edinburgo hercogo princo Philipo vardai bei gimimo ir mirties metai.

Aplink antkapį galima pastebėti ir gėlių vainikus, skirtus mirusios Elizabeth II bei kitų čia atgulusių karališkųjų asmenų atminimui.

Juodos spalvos antkapinis akmuo buvo įmontuotas į Jurgio VI memorialinės koplyčios, kurioje monarchė buvo palaidota pirmadienį, grindis, rašo BBC.

Šis paminklinis akmuo pakeitė ankstesnę plokštę, skirtą tik Jurgiui VI ir Karalienei motinai. Jis pagamintas iš rankomis raižyto juodo belgiško marmuro su žalvario raidžių inkrustacijomis.

Šv.Jurgio koplyčia / „Scanpix“ nuotr.

Primename, kad pirmadienį karalienė Elizabeth II buvo palaidota Jurgio VI memorialinėje koplyčioje privačios ceremonijos, kurioje dalyvavo karalius Charlesas III ir artimiausi šeimos nariai, metu.

Šalia Elizabeth II tada perkeltas ir jos velionio vyro princo Philipo, kuris mirė pernai, būdamas 99-erių, karstas. Iš pradžių vyras buvo palaidotas kitoje kriptoje, o dabar atgulė šalia žmonos, su kuria santuokoje pragyveno net 73 metus.

Išsamesnės šių apeigų detalės neatskleistos – Bakingamo rūmai jas pavadino „labai asmeniška šeimos ceremonija“.

Elizabeth II, princas Philipas / Vida Press nuotr.

Pirmadienį vakare vykusi privati ceremonija buvo surengta po viešų tos dienos renginių – valstybinių karalienės laidotuvių Vestminsterio abatijoje ir vėliau sekusių mišių Vindzore.

Kaip rašo BBC, nuo ketvirtadienio visuomenė galės susimokėti už galimybę asmeniškai apžiūrėti Elizabeth II poilsio vietą. Nuo tada koplyčia vėl bus atidaryta lankytojams.

Anot „The Telegraph“, Elizabeth II poilsio vieta tapusi koplyčia įrengta 1969 m., praėjus beveik dviem dešimtmečiams po jos tėvo karaliaus Jurgio VI mirties. 1952 m. miręs monarchas iš pradžių buvo palaidotas Karališkojoje kriptoje, o baigus statybą perkeltas į šią memorialinę koplyčią.

Ilgiausiai Britanijos istorijoje valdžiusi karalienė mirė rugsėjo 8-ąją savo Balmoralo pilyje Škotijoje, būdama 96-erių. Pastaruosius metus jos sveikata vis silpo, monarchė po truputį traukėsi iš viešumos.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82
800 svečių rinkosi į atsisveikinimo su karaliene Elžbieta II mišias Šv.Jurgio koplyčioje (55 nuotr.)
+49
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67