Svarbios priežastys vartoti magnį

Moteris geria vandenį / Fotolia nuotr.
Moteris geria vandenį / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-10-11 15:30
AA

Prasti mitybos įpročiai, dažnas vaistų vartojimas, alkoholis – vienos labiausiai paplitusių priežasčių, kodėl daugeliui žmonių šiandien taip pavojingai trūksta mineralinio elemento – magnio, kuris būtinas, kad tinkamai veiktų viso žmogaus organizmo sistema.

Magnio trūkumas susijęs su daugeliu lėtinių sveikatos problemų, kurios dažnai paliekamos be dėmesio, bet galiausiai sudaro dar rimtesnių sveikatos sutrikimų. Dėl šios priežasties labai svarbu valgyti daug magnio turinčio maisto ir reguliariai gerti aukštos kokybės magnio papildus, kad būtų užtikrintas optimalus magnio kiekis organizme. Pateikiame jums penkias galimybes, kaip magnis gali pagerinti jūsų sveikatą.

1. Kadangi magnis organizmui reikalingas tam, jog padėtų tinkamai virškinti maistą, vadinasi, magnis sumažina virškinamojo trakto sukeliamą diskomfortą ir sumažina skrandžio ligų tikimybę. Magnis veikia kaip koefermenetas virškinimo trakte, o tai reiškia, kad padeda skaidyti maistą ir įsisavinti maistines medžiagas į kūną. Magnis taip pat padeda išskirti skrandžio rūgštis, skatina tulžies ir kepenų veiklą.

2. Ketvirtas labiausiai paplitęs žmogaus kūne mineralas - magnis - veikia daugiau nei 300 svarbiausių metabolinių reakcijų, o viena svarbiausia iš jų - tinkamo cukraus kiekio reguliavimas kraujyje. Magnio trūkumas yra tiesiogiai susijęs su atsparumu insulinui, kuris savo ruožtu gali sukelti diabetą ir kitus lėtinius sveikatos sutrikimus.

3. Magnis taip pat būtinas norint išlaikyti sveiką širdį. Šis mineralas atsakingas už tinkamą kalio, kalcio ir kitų maistinių medžiagų pernešimą per ląstelių membranas, o šios medžiagos skatina sveikus nervinius impulsus, raumenų susitraukimus ir normalų širdies ritmą.

4. Žiniasklaidos priemonės nuolat kalba apie kalcio svarbą išlaikyti sveikus kaulus, bet daug svarbesnis mineralas šioje vietoje yra magnis. Tiesą sakant, maždaug pusę į jūsų organizmą gaunamo magnio patenka į kaulus. Kaulų stiprinimui ir tvirtai struktūrai išlaikyti magnis veikia kartu su kalciu ir vitaminu D.

5. Dėl savo galingų pašalinimo galimybių magnis laikomas viena geriausių detoksikacijos priemonių. Sunkieji metalai, aplinkos chemija, pesticidai ir kiti toksinai puikiai slopinami organizme, kai pakankamai vartojama magnio.