Švedijos Metų atlikėja išrinkta lietuvių kilmės Silvana Imam: „Tam, ką galiu daryti per muziką, nėra jokių ribų“
Švedijos Metų atlikėja išrinkta lietuvių kilmės Silvana Imam balandį leisis į koncertinį turą po Norvegiją – pristatys pirmąjį savo albumą. Prieš prasidedant koncertams, atlikėja davė interviu norvegų spaudai – apie šeimą, muziką ir tai, ką ji per pastarąją nori pasakyti klausytojams.
Kaip rašo norvegų portalas osloby.no, kad kai Švedijoje vykusiuose svarbiausiuose šalyje muzikos apdovanojimuose „Grammis“ ji buvo paskelbta metų atlikėja, ne daug kas suprato, ką mergina pasakė. Dėkodama ji prabilo dviem kalbomis – lietuvių (žemaičių tarme) ir arabų. Su šiomis kalbomis ji užaugo.
„Neplanavau nieko iš anksto, tačiau žinojau, kad ten sėdėsiu prisisegusi dvi vėliavas – Sirijos ir Lietuvos. Pasaulis pernelyg pasidalinęs, o kalbos apie vienybę ir atskirtį neveikia. Aš norėjau tai parodyti. Turi būti leidžiama kalbėti ir kitomis kalbomis tokiuose apdovanojimuose“, – kalbėjo ji.
Jai buvo ketveri, kai persikėlė gyventi į Švediją. Silvanos tėvas – iš Sirijos, mama – lietuvė. Lietuvoje Silvana ir gimė. Jos tėvų pažintis užsimezgė Maskvoje, kur tėvas tuo metu studijavo, o motina atostogavo.
TAIP PAT SKAITYKITE: Žemaitiškai scenoje prabilusi Švedijos metų atlikėja Silvana ilgisi vasarų senelių namuose Plungėje
Pirmą kartą išgirdusi repo muziką, suvokiau, kad būtent tai ir yra tai, apie ką jie kalbėdavo, tik tai kiek kitoks būdas viską pasakyti. Repas tapo man priemone išsakyti tam tikras mintis.
„Mano tėvai visuomet domėjosi politika, daug kalbėdavo apie solidarumą. Tačiau, būdama dar maža, aiškiai nesuprasdavau, ką jie turi galvoje. Jų kalbos atrodė kiek nuobodokos. Pirmą kartą išgirdusi repo muziką, suvokiau, kad būtent tai ir yra tai, apie ką jie kalbėdavo, tik tai kiek kitoks būdas viską pasakyti. Repas tapo man priemone išsakyti tam tikras mintis“, – kalbėjo Silvana.
Homofobija, moterų teisės ir rasizmas yra trys temos, kurias ji akcentuoja savo muzikinėje kūryboje.
– Kaip muzika gali padėti pakeisti visuomenę?
– Aš manau, kad daugelis kultūrinių išraiškų gali padėti išjudinti visuomenę. O repas ypač veikia jaunimą, o būtent jis ir kuria naują pasaulio tvarką. Todėl svarbu siųsti tam tikrą žinią jiems tokiu būdu, kokiu jie galėtų ją priimti. Kai išleidau pirmąsias savo dainas, žiniasklaidoje imta kalbėti apie naują feminizmo bangą. Nežinau, ar ji iš tiesų kilo, tačiau bent jau dar kartą iškėliau šį klausimą.
Naujasis albumas „Naturkraft“ pasirodė kovo 25 d. Šį kartą – jis ypač asmeniškas.
– Šį kartą per repą abiem kalbomis aš labai daug papasakojau apie savo vaikystę, savo tėvus. Taip pat bandžiau nupiešti aiškesnį vaizdą apie save – norėjau parodyti ne tik politinę Silvaną. Albume yra dainų apie alkoholį, seksą. Jame net yra daina mano dukterėčiai. Viena iš albumo dainų įrašyta su norvegų reperiu Youngu Ferrari.
Norvegijoje pirmą koncertą lietuvių kilmės atlikėja surengė praėjusiais metais.
– Aš visiškai sugriuvau po to koncerto. Jis buvo toks galingas! Toks pats jausmas apėmė ir Suomijoje bei Danijoje. Man labai svarbu koncertuoti ne tik Švedijoje ir tikiu, kad nėra ribų tam, ką aš galiu padaryti per savo muziką.