Vasaros kelionės yra neabejotinai neįsivaizduojamos be plaukiojimo, deginimosi, poilsio ar grilio sode. Nesvarbu, ką pasirinksite – vienos ar kelių dienų kelionę automobiliu, traukiniu, pėsčiomis, dviračiu – neapsieisite be užkandžių ir gėrimų.
Dažnas į kelionę įsidedame morkų ar bananų, tačiau dėl aukštos temperatūros jau po kelių valandų šie praranda patrauklią išvaizdą. Kaip viena iš alternatyvų – į kelionę pasiimti sulčių arba glotnučių. Arba – pjaustytų šviežių daržovių (agurkų, morkų, salierų) lazdelių, tuomet daržovių spalva atrodys mažiau pakitusi.
Taip pat verta įsidėti obuolių, mat jie ilgiau išsilaiko karštyje ir nepraranda skonio ar prekinės išvaizdos.
Renkantis sultis rekomenduojame atkreipti dėmesį į etiketę, nes parduotuvėse gausu sulčių su užrašu „100 proc. vaisių skonio“ ar panašiomis frazėmis, kurios reiškia, kad sultys pagamintos tik iš 50 proc. tikrų vaisių. Todėl reikia ieškoti ženklo „100 proc.“ ir vaisių, iš kurių sultys pagamintos, pavadinimo. Tokių sulčių sudėtis yra griežtai reguliuojama.
Reikalavimuose 100 procentinėms sultims nurodyta, kad jose negali būti pridėtinio cukraus, saldiklių, konservantų, dažų ar kvapų. Tokie priedai draudžiami sultims kartoninėse, skardinėse ir plastikinėse pakuotėse.
Kai kelionės tikslas dar toli, galima prisėsti ir pailsėti. Puiki išeitis – vaisių ar daržovių glotnučiai. Glotnučių tyrė išgaunama pertrynus vaisius ar daržoves mechaniniu būdu, suteikiant vientisą formą ir išvalant nuo nevalgomų dalių, tokių kaip sėklos. Todėl chemine sudėtimi glotnučiai nedaug skiriasi nuo vaisių ir daržovių, iš kurių yra pagaminti.