Sveikos ir atjaunėjusios odos paslaptis – gintaras
Žodis „gintaras“ reiškia „saugantis nuo ligų“. Šis unikalus iš daugiau nei 40 cheminių junginių ir rūgščių sudarytas mineralas jau nuo senų senovės naudojamas medicinoje kaip išskirtinis gydomasis perlas, kuris įveikia itin sudėtingas žmogaus organizmo ligas. Jo nauda odai taip pat akivaizdi.
Gintaro rūgštis yra būtina vykstant gyvybiškai svarbiems ląstelių procesams: padeda ląstelėms efektyviai funkcionuoti, atsinaujinti.
Apie daugumai kylančias odos problemas bei kaip su jomis kovoti pasakoja ODA Laboratorijos naujų produktų technologė Aiva Mitrulevičienė.
Jaunina senėjančią odą
Bėgant laikui, žmogaus organizme vyksta sudėtingi ir įvairūs pakitimai. Vienas jų – sumažėjęs ląstelių gebėjimas savarankiškai gaminti energiją, būtiną odos regeneracijai ir gyvybingumui. Ląstelėms silpstant, oda suglemba, papilkėja. O gintaro rūgštis yra būtina vykstant gyvybiškai svarbiems ląstelių procesams: padeda ląstelėms efektyviai funkcionuoti, atsinaujinti. Esant gintaro rūgšties trūkumui, gyvybiniai procesai lėtėja, oda pradeda sausėti, greičiau senti.
Kadangi gintaro rūgštis dalyvauja deguonies įsisavinime ląsteliniame lygmenyje, atsinaujina ląstelių gyvybiniai procesai, oda atsigauna. Todėl naudojama kosmetika su gintaro rūgštimi gali padėti atstatyti odos stangrumą, drėgmės balansą, lyginti raukšles, tonizuoti ir atgaivinti odą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Odos priežiūros tendencija 2017 metais – duokite kelią probiotikams
Padeda įveikti aknę
Odos paviršiuje yra gerųjų bakterijų, kurios palaiko sveikos odos mikroflorą. Jos padeda kovoti su patogeninėmis bakterijomis, galinčiomis sukelti įvairias ligas. Tačiau kartais nutinka taip, kad patogeninių bakterijų kiekis odos paviršiuje staiga padidėja ir sukelia odos ligą. Viena iš dažniausiai pasitaikančių lėtinių odos ligų yra aknė, kurią sukelia patogeninė bakterija Propionibacterium acnes.
Mokslininkai nustatė, kad odos mikrofloros bakterija Staphylococus epidermis, išskirdama gintaro rūgštį, stabdo blogųjų bakterijų augimą ir skatina odos atsinaujinimą. Kadangi gintaro rūgštis pasižymi uždegimą malšinančiu poveikiu, renkantis veido procedūrą su gintaro rūgštimi, ne tik atjauninsite veido odą, bet ir sustabdysite blogųjų bakterijų aktyvumą.
Odai reikalingi antioksidantai
Dėl mūsų aplinkoje padidėjusio užterštumo, dažnai netinkamos ar nekokybiškos mitybos, alkoholio bei rūkalų vartojimo, žmogaus organizmas nuolat patiria oksidacinį stresą, kuris padidina laisvųjų radikalų – nestabilių molekulių, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono – gamybą. Laisvieji radikalai (susidaro patiriant stresą, pervargus, gaunant UV, rūkant ir kt.) pažeidžia ląsteles, jų sienelės pasidaro nepralaidžios, todėl nebegali tinkamai funkcionuoti. Likę sveikos ląstelės vis labiau apkraunamos, todėl jos greičiau pavargsta ir pradeda senti.
Laisvieji radikalai veikia ir DNR – pasikeičia baltymų pagrindas, sukeldamas senėjimo proceso pagreitėjimą.
Kadangi spartėja baltymų ir skaidulų irimas, oda praranda tonusą. Naudodamos savo natūralius atkūrimo mechanizmus, žmogaus ląstelės mėgina neutralizuoti laisvuosius radikalus. Deja, dėl natūralaus odos senėjimo ir išorinių dirgiklių poveikio, laikui bėgant odos natūralios atkuriamosios galios labai sumažėja. Todėl odai reikalinga pagalba iš šalies – antioksidantų dozė, kurios padėtų kovoti su laisvaisiais radikalais. Šių antioksidantų gausu prausikliuose bei kremuose su gintaro rūgštimi.
Koks gintaro rūgšties poveikis odai?
Gintaro rūgštis – mūsų pačių organizme sintetinamas, iš keturių anglies atomų sudarytas ingredientas, kuris nesukelia alergijos ir per itin trumpą laiką atgaivina pavargusią, žalingų aplinkos veiksnių paveiktą veido odą. Naudojant gintaro rūgštį, oda tampa švelni, išlyginamas odos raudonis, kapiliarai, probleminės vietos. Ši rūgštis padeda atkurti odos elastingumą, stangrumą ir atspalvį. Gintaro rūgštis ypač svarbi odai, nes ji – viena efektyviausių medžiagų, suteikiančių odai ryškų jauninamąjį poveikį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Auginate alaviją? Turite vaistą nuo visų ligų