T.Hanksas nominuotas trims „Auksinės avietės“ apdovanojimams už blogiausią vaidybą

Tomas Hanksas / „Scanpix“ nuotr.
Tomas Hanksas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-01-23 14:10
AA

Neseniai pasirodęs filmas su Tomu Hanksu „Elvis“ yra „Oskarų“ apdovanojimų favoritas, tačiau aktorius pirmadienį liko sukrėstas, pelnęs tris „Auksinių aviečių“ nominacijas, kuriomis „pagerbiami“ blogiausi metų filmai.

T.Hanksas buvo įtrauktas į trumpąjį apdovanojimų sąrašą už Elvis Preslio vadybininko vaidmenį biografiniame filme „Elvis“ ir Džepeto vaidmenį plačiai kritikuojamame „Disney“ filmo „Pinokis“ (Pinocchio) perdirbinyje.

„Auksinių aviečių“ organizatorių pranešime spaudai T.Hankso vaidmuo filme „Elvis“ vadinamas „labiausiai išjuoktu 2022 metų pasirodymu“, o „Tomui Hanksui ir jo lateksiniam veidui (bei juokingam akcentui)" suteikiama dar viena nominacija už „blogiausią ekrano porą“.

Tomas Hanksas / „Scanpix“ nuotr.

Nors „Elvis“ ir jo žvaigždė Austinas Butleris apskritai sulaukė pripažinimo, T.Hankso, vaidinančio išnaudojantį vadybininką pulkininką Tomą Parkerį, pasirodymą daugelis kritikų įvertino neigiamai.

Laikraščio „The New York Times“ recenzijoje rašoma, kad T.Hanksas pasirodo „su kalnu protezų, keistu akcentu ir „taip, tai tikrai aš“ spindesiu akyse“, o T.Parkerį vaizduoja kaip „iš dalies nereikšmingą sukčių, iš dalies visišką Mefistofelį“.

„Disney“ filmas „Pinokis“ pateko tarp penkių „blogiausio filmo“ nominantų kasmetiniuose „Auksinių aviečių“ (arba „Razzie“) apdovanojimuose, kaip ir prieštaringai vertinama biografinė drama apie Marilyn Monroe „Blondinė“ (Blonde).

Taip pat tarp nominantų – nuolatinis „Auksinių aviečių“ laureatas Jaredas Leto, šįkart – už vaidmenį „Žmogaus-voro“ (Spider-Man) franšizės filme „Morbius“.

Praėjusiais metais J.Leto buvo pripažintas blogiausiu antraplanio vaidmens atlikėju už perdėtą pasirodymą filme „Gucci mados namai“ (House of Gucci), kuriame vaidino su itališku akcentu ir dėvėdamas daug protezų.

„Auksinių aviečių“ laureatai paprastai skelbiami likus dienai iki „Oskarų“ įteikimo, kad pašieptų kitą vakarą vyksiančias savigyros kupinas vienas kito liaupses.

Tačiau praėjusiais metais patys „Auksinių aviečių“ apdovanojimai buvo sugėdinti, nes juokaudami sukūrė naują kategoriją, pavadintą „Blogiausias Bruce'o Williso pasirodymas 2021 metų filme“, kad būtų galima įtraukti visus abejotinos kokybės buvusios „Kieto riešutėlio“ (Die Hard) žvaigždės pasirodymus.

Organizatoriai atšaukė apdovanojimą po to, kai jo šeima atskleidė, kad B.Willisas serga kognityvine liga – afazija.

Šių metų „Oskarų“ nominacijos bus paskelbtos antradienį.