T.Vidmanto „Babaužiukai“ prabilo žinomų žmonių balsais: įgarsino D.Virbilaitė, M.Repšys

Tado Vidmanto ir žmonos Linos filmo „Babaužiukai“ stop kadras, Donata Virbilaitė ir Marius Repšys / Asmeninio albumo nuotr.
Tado Vidmanto ir žmonos Linos filmo „Babaužiukai“ stop kadras, Donata Virbilaitė ir Marius Repšys / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-07-12 09:52
AA

Režisierius Tadas Vidmantas rugpjūčio mėnesį pristatys naujausią savo kūrinį – animacinį filmą „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos” – kurį parašė kartu su žmona Lina Vidmante. Tai režisieriaus pirmasis ilgametražis animacinis filmas, kurio veikėjus įgarsino žinomi Lietuvos žmonės.

„Babaužiukai“ prabilo kaip Marius Repšys, Donata Virbilaitė, Gabrielė Malinauskaitė, Deividas Breivė, Martyna Gedvilaitė, Vainius Sodeika ir kiti. Kurdamas „Babaužiukus“, režisierius ir pats tapo ne tik filmo kūrėju, bet ir įgarsintoju – jis savo balsą paskolino net trims veikėjams. „Babaužiukai“ yra animacinis filmas visai šeimai apie mažus, įdomius padarėlius, tyrinėjančius pasaulį. ​​Kiekvienas babaužiukas yra vis kitoks, turintis po unikalią savybę. Tad natūralu, kad ir balsai veikėjams turėjo būti sukurti taip, kad tinkamai įkūnytų skirtingus charakterius.

Tado Vidmanto ir žmonos Linos filmo „Babaužiukai“ stop kadras / Stop kadras

Kurdamas filmus T.Vidmantas skiria ypatingą dėmesį garsui. Visgi, animacijos įgarsinimas skiriasi nuo įprastų kino filmų. Čia veikėjų balsai tampa viena svarbiausių vaidybos priemonių, o kartais vienas aktorius gali įkūnyti net kelis personažus, pakeisdamas savo balsą.

Filmo „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ aktorių atrankai Tadas Vidmantas pasitelkė socialinius tinklus. Facebook’e režisierius paskelbė ieškantis aktorių animaciniam filmui: „Visiems parašiusiems, kurių buvo apie 100, išsiunčiau paveikslėlį su daug skirtingų animacinių personažų. Paprašiau kelis iš jų arba visus įgarsint taip, kaip aktoriams atrodė tinkama. Rinkausi tuos aktorius, kurie galėjo lengvai persikūnyti nuo labai mažo, mielo personažo iki monstro. Pagal tai, kokį tipažą jiems sekėsi sukurti lengviausiai, paskirsčiau personažus.“ Šio animacinio filmo įgarsinimas truko apie tris mėnesius.

T.Vidmantas pats prisijungė prie aktorių gretų ir įgarsino net tris animacinio filmo „Babaužiukai“ veikėjus: Lazerį, Trepsį ir Fau Fau. Kiekvienam personažui reikėjo rasti atitinkamą balsą: „Lazeris yra labiausiai aš. Trepsio balsui reikėjo kalbėti labai plonai. Visgi, įdomiausia buvo garsinti babaužiukę stilistę Fau Fau – su raudonomis lūpomis, sparnais ir trimis kojomis, kurios atrodo, kaip pirštai. Jos balsas bei kalbėjimo maniera yra toliausiai nuo mano. Paprastai, kuo labiau personažo skambesys skiriasi nuo aktoriaus originalaus balso, tuo daugiau pastangų ir energijos reikalauja jį sukurti. Galiausiai, dar tenka kompiuteriu tą balsą paaukštinti arba pažeminti. Animacijoje visai įprasta, kad vyrai garsina moteriškus personažus, o moterys – vyriškus. Nedaug kas žino, bet pvz., Bartą Simpsoną daug metų garsina moteris, o Lindą Belcher iš „Bob’s Burgers“– vyras.“

Animacija suteikia galimybes aktoriams pasireikšti visai kitaip nei vaidybiniai filmai. „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ išgirsime, kaip žymiems Lietuvos žmonėms sekėsi susitvarkyti su iššūkiu įkūnijant animacinius personažus. Filmo kūrėjai žiūrovus į kino sales, visoje Lietuvoje, kvies nuo rugpjūčio 5 d.

„Babaužiukų“ anonsas: