Tado Vidmanto filmo „Gautas iškvietimas 3“ pristatyme – šūviai į garsenybes ir anonso premjera

Komedijos „Gautas iškvietimas 3“ pristatymo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Komedijos „Gautas iškvietimas 3“ pristatymo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-09-02 10:51
AA

Penktadienio rytą režisierius Tadas Vidmantas pristatė antrąjį savo filmą – į kino ekranus atkeliauja nauja, kontroversiškos juodosios komedijos dalis „Gautas iškvietimas 3“. Spaudos konferencijos metu buvo pristatytas filmo anonsas, o aktoriai pademonstravo savo šaudymo įgūdžius ir pristatė nusikaltėlių sulaikymo metodikas.

Sostinėje įsikūrusioje šaudykloje surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo filmo režisierius Tadas Vidmantas, aktoriai Timūras Augucevičius, Ineta Stasiulaitytė, Marius Repšys ir Gabrielė Malinauskaitė.

Filmo „Gautas iškvietimas“ tęsinys žiūrovus žada nustebinti ne tik naujais siužetais, bet ir aktoriaus amplua išbandžiusio vieno mėgstamiausių Lietuvos krepšininkų Jono Valančiūno vaidyba.

Be J.Valančiūno antraplaniuose vaidmenyse išvysime šmaikštųjį dirigentą Donatą Katkų, atlikėją Ericą Jennings, stilistę Astą Valentaitę ir kitas pramogų pasaulio žvaigždes.

Žiūrėkite filmo anonsą:

„Pirmojo filmo premjeros metu jau žinojau, kad kursime tęsinį. Rezultatai ir atsiliepimai akivaizdžiai parodė – lietuviai turi humoro jausmą ir jiems reikia komedijos apie policiją. Be to, esu tikras, kad peržengėme dar ne visas ribas, neįsižeidusių dar liko. Žinoma, filmo tikslas nėra įžeisti, bet Lietuvoje tai padaryti nėra itin sunku. Ypač su juodu humoru“, – teigė filmo režisierius Tadas Vidmantas.

Ne vienas pastebėtų: kur dingo antroji filmo dalis? T.Vidmantas paaiškina: „Gautas iškvietimas 3“ – todėl, kad antra dalis dažniausiai būna prastesnė už pirmą. Nusprendėme nerizikuoti ir vieną dalį peršokti. Taip pat, norėjome kuo greičiau užbaigti šią trilogiją. Kaip Amerikos viešbučiuose nėra 13 aukšto, nes skaičius nelaimingas, taip pas mus nebus 2 dalies.“

Ineta Stasiulytė ir Tadas Vidmantas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Gautas iškvietimas 3“ išsaugojo savo formatą, pasaulyje žinomą „mockumentary“ pavadinimu (angl. menamoji dokumentika – kai filme išgalvoti įvykiai perteikiami dokumentine maniera). Atskirų komedijos klipų rinkinys žiūrovus pasitinka ten pat, kur paliko pirmojo fimo pabaigoje – išgalvotame septintajame policijos komisariate. Pasikeitusi tik komisariato valdžia, patalpos ir kai kurių pareigūnų santykiai.

Paklaustas, kuo tęsinys ketina nustebinti žiūrovus, režisierius buvo atviras – kaip ir pirmas filmas, taip ir tęsinys nebando būti tuo, kuo nėra. „Siužeto linija nebus šio filmo stiprybė, tačiau tai yra normalu. Juk žiūrėdami „Farus“ tai darote ne dėl bendro siužeto ar kulminacijos laidos pabaigoje, o dėl juokingų ar kvailų situacijų. Beje, šis tęsinys gavo švelnesnį komisijos vertinimą nei prieš tai – N16. Nors amžiaus cenzas mažesnis, filmas vis tiek gavosi geresnis už pirmą“, – kalbėjo T.Vidmantas.

Spaudos konferencijos metu jis pridūrė, kad dėl mažesnio amžiaus cenzo dabar filme bus propaguojamas tikėjimas ir saugus seksas.

Ineta Stasiulytė ir Tadas Vidmantas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ekranuose vėl pamatysime pamėgtus pirmosios dalies aktorius – Inetą Stasiulytę, Timūrą Augucevičių, Marių Repšį, Vaidotą Grincevičių, Leonardą Pobedonoscevą, Ramūną Cicėną, Rimantę Valiukaitę bei visiškai naują Manto Katlerio ir Artūro Svorobovičiaus ekipažą. Antro plano vaidmenyse kūrybinė komanda vėl subūrė pramogų žvaigždyną. Filme pasirodys Asta Valentaitė, Donatas Katkus, Daina Bilevičiūtė, Erica Jennings, vos į ekraną telpantis Jonas Valančiūnas ir kiti.

Ineta Stasiulytė ir Tadas Vidmantas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Filme smulkų nusikaltėlį vaidinęs J.Valančiūnas sulaukė režisieriaus T.Vidmanto pagyrų. „Valančiūnas varė tikrai gerai – vaidino banditėlį“, – sakė T.Vidmantas.

O ką vaidino A.Valentaitė? „Pati save“, – pareiškė I.Stasiulytė.

Po filmo ir jo anonso pristatymo, „policijos pareigūnai“ ėmėsi rimtų reikalų ir pademonstravo savo šaudymo įgūdžius. O filmo aktoriai ir susirinkę svečiai šaudė ne į ką kitą, o... šalies garsenybes! Taikėsi jie į Jono Valančiūno, Ericos Jennings, Donato Katkaus, Astos Valentaitės ir Manto Vaitiekūno portretus.

Vėliau aktorius M.Repšys pristatė pristatė nusikaltėlių sulaikymo metodikas. ir parodė, kaip efektyviai apsiginti. „Dabar parodysiu, kaip sulaikyti lenką“, – sakė M.Repšys.

Po jo pasirodymo filmo aktoriai Marių sveikino su ketvirtadienį vykusiu gimtadieniu. Rugsėjo 1-ąją jam suėjo 32-eji.

Filmui scenarijų kūrė Tadas Vidmantas ir Laurynas Kaminskas. Filmą „Gautas iškvietimas 3“ bus galima pamatyti visuose didžiausiuose šalies kino teatruose nuo 2016 metų spalio 7 dienos.

Pirmoji komedijos „Gautas iškvietimas“ dalis buvo pristatyta 2016-ųjų pavasarį.

Komedijos „Gautas iškvietimas 3“ spaudos konferencija (33 nuotr.)
+27
Į filmo „Gautas iškvietimas“ premjerą kūrėjus pristatė policijos automobilis (15 nuotr.)
+9