Tai, apie ką nepagalvojote: kaip vandens temperatūra veikia odą ir plaukus
Vanduo būtinas mūsų gyvybei, tačiau ne tik – be jo neapsieina ir mūsų grožio bei higienos rutina. Kaip ir tikriausiai nėra grožio priemonių, kuriose nebūtų bent trupučio vandens. Tačiau tai, kaip atrodys mūsų oda ar plaukai ir kaip jausimės, priklauso ne tik nuo vandens, bet ir nuo jo temperatūros. Ką reikia žinoti?
Ledinis vanduo
Itin šaltas vanduo tinka norint greičiau pabusti – tokiu apsipraususios veidą, gauname savotišką šoką, kapiliarai susitraukia.
Ledinis vanduo taip pat tinka norint greičiau išdžiovinti nulakuotus nagus. Nulakavusios, palaukite kelias minutes, kad lakas apdžiūtų, ir tuomet įkiškite pirštus į ledinio vandens sklidiną dubenį.
Šaltas vanduo
Temperatūra lemia, ar jūsų veidą išmuš raudonis ir perštės, ar atvirkščiai, oda atsigaus ir bus švelni ir skaisti.
Toks tinkamiausias veidui prausti. Šaltas vanduo gaivina, bet nesukelia tokio šoko kaip ledinis. Šaltas vanduo panaikina veido raudonį, nes užveria odos poras.
Atminkite, kad tinkama temperatūra lemia, ar jūsų veidą išmuš raudonis ir šiek tiek perštės odą (jei prausite veidą karštu vandeniu), ar atvirkščiai, oda atsigaus ir bus švelni ir skaisti.
Drungnas vanduo
Taip apibūdinamas vos vos vėsus, beveik šiltas vanduo. Juo rekomenduojama prausti kūną ir plaukus. Vasarą tikriausiai taip ir darote, nes kūnas būna pakankamai išilęs ir daugiau šilumos nesinori, tačiau drungnu vandeniu praustis reikėtų visada. Jeigu sušalusios ilgai mirkstate karštoje vonioje ir tokiu vandeniu trenkate galvą, iš jūsų odos bei skalpo pasišalina dalis natūralių aliejų, todėl plaukai ir oda džiūna. Manoma, kad ir dažytų plaukų spalva greičiau blunka nuo karšto vandens.
Drungnas vanduo taip pat tinkamas nuplaunant veido kaukes ar šveitiklius.
Tokiu, beje, rekomenduotume ir valyti dantis – jei jie nėra visiškai sveiki, per šaltas vanduo gali pradėti gelti, o karštu ir pačioms nesinorės skalauti burnos.
Karštas vanduo
Yra procedūrų, kurioms karštas vanduo reikalingas. Karštis suminkština mūsų kūno plaukelius, todėl depiliuojantis juos daug lengviau pašalinti, o ir oda nesudirgsta. Taigi prauskitės po drungno vandens srove, o kai ateis laikas skutimosi procedūroms, apie minutę prauskite kūną šiltu / karštu vandeniu, kad oda būtų paruošta depiliacijai. Po procedūros viską nuplaukite drungnu vandeniu, kad užsivertų poros ir nedžiūtų oda.
Greitai apsiprausti karštu vandeniu veidą galima tuomet, kai norite atverti poras ir paruošti odą šveitimui. Kaip žinoti, kada temperatūra – per aukšta? Jei oda pradėjo raudonuoti, vanduo jau per karštas.