Vasariškos grožio katastrofos ir kaip jų išvengti
Patinka mums tai ar ne, tačiau vasarą mūsų grožio režimas turi būti pakoreguotas – pokyčius diktuoja karštis ir drėgmė. Jei to nepaisysime, plaukai šiaušis, makiažas nubėgs, o pėdos bus nutrintos iki pūslių.
Kokios dažniausios vasariškos grožio katastrofos ir kaip jų nepatirti?
„Tirpstanti“ pudra
Pusiau nubėgusi pudra – ne toks ir retas reiškinys šiltuoju sezonu. Makiažas „tirpti“ pradeda ne tik dėl karščio ir prakaitavimo, bet ir dėl riebalų. Vasarą oda greičiau susiriebaluoja, todėl ją reikia dažniau valyti ir pasirinkti tinkamas dekoratyvinės kosmetikos priemones.
Ką daryti? Kad makiažas „netirptų“, naudokite makiažo bazę („primer“). Tuomet kempinėle arba pirštais įtapšnokite šiek tiek makiažo pagrindo. Sluoksnis turi būti lengvas, kone permatomas – kad suvienodintų odos spalvą. O jei neturite odos problemų, kurias norisi užmaskuoti, apskritai nereikia jokios pudros – tik dieninio kremo su SPF.
Nubėgęs tušas
Ne visos mėgsta vandeniui atsparų blakstienų tušą, nes jį sunkiau nuvalyti. Tačiau vasarą tai geresnis pasirinkimas nei įprastas tušas. Vandeniui atsparus blakstienų tušas nėra atsparus prakaitui, bet daugiau šansų, kad tušas karštą dieną nenubėgs, jei rinksitės tokį. Antraip rizikuojate likti pajuodusiais paakiais.
Ar čia buvo šešėliai?!
Kiekvienai pažįstamas jausmas, kai ryte gražiai pasidažo, tačiau praėjus pusdieniui ir pažvelgus į veidrodį staiga paaiškėja, kodėl kolegos kreivai į jus žiūrėjo. Jūsų šešėliai pasiskirstė visur, tik ne ten, kur reikia. Ačiū prakaitui ir netinkamai parinktai šešėlių spalvai bei konsistencijai!
Ką daryti? Naudokite akių šešėlių bazę („primer“) – ji palaikys spalvos intensyvumą ir apsaugos šešėlius nuo subėgimo į raukšleles. Galite išmėginti kreminius arba presuotus kompaktinius akių šešėlius, nes jie mažiau linkę „migruoti“. Ir nesirinkite blizgių spalvų.
Dar vienas patarimas – netepti ryte paakių kremo, nes jis gali sugadinti makiažą.
Lipnios lūpos
Vasarą moterys dažniau renkasi lūpų blizgius nei lūpdažius, ir tai ne visada geras pasirinkimas – jei lūpų blizgis lipnesnis, prie jo bent kartą per dieną (jei nemažai laiko praleidžiate lauke) prilimpa muselė arba plaukai. Tai tikrai nėra malonu.
Ką daryti? Vasarą lūpas geriausia dažyti storais lūpų pieštukais. Jei norite, kad lūpų spalva išliktų ilgai, galite padengti jas itin lengvu makiažo pagrindo sluoksniu ir tuomet padažyti lūpas.
Prakaitavimas
Prakaitas yra bekvapis, tačiau jam išsiskyrus ir susimaišius su odos paviršiuje esančiomis bakterijomis gali atsirasti nemalonus kvapas.
Prakaitavimas – normalus dalykas, prakaituojant vėsta organizmas ir pasišalina tam tikri medžiagų apykaitos produktai, vaistai ir kt. Prakaitas yra bekvapis, tačiau jam išsiskyrus ir susimaišius su odos paviršiuje esančiomis bakterijomis gali atsirasti nemalonus kvapas. Bakterijoms veistis palanki karšta ir drėgna terpė, o pažastų paviršius – viena karščiausių mūsų kūno vietų. Pridėkime šiltesnes dienas, ir mūsų drabužius puošia prakaito dėmės.
Ką daryti? Dažniau apsiprausti ir naudoti dezodorantus arba antiperspirantus. Pastarieji agresyvesni ir mažina prakaitavimą, o dezodorantai naikina bakterijas, kurios sukelia nemalonų kvapą.
Nuospaudos ir pūslės
Vasarą daugiau vaikštome, neavime kojinaičių, kojos daugiau prakaituoja ir trinasi į batelius. Pasekmės – nuospaudos ir pūslės. Nutrintos pėdos ne tik kelia diskomfortą ir skausmą ir atrodo negražiai, bet ir keičia eiseną.
Ką daryti? Visuomet su savimi turėkite pleistriukų arba specialių silikoninių pagalvėlių. Su naujais batais niekada neišsiruoškite eiti toli – pranešiokite juos pamažu. Taip pat būna įvairiausių purškalų, kurie padeda pratampyti batus, paminkština odą.
Išsitaršę plaukai
Tiesiaplaukės to tikriausiai nesupras, bet banguotaplaukės ir garbanės žino, ką reiškia tokiems plaukams karštis ir drėgmė. Net jei dailiausiai susiformuojate šukuoseną ar tvarkingai susišukuojate, kol ateinate iki darbovietės, plaukai nuo karščio ir drėgmės išsipučia ir susivelia. Nei šis, nei tas.
Ką daryti? Rinkitės glotninančias arba drėkinančias priemones: šampūnus, balzamus, plaukų kaukes. Arba glotninantį plaukų serumą. Ir nepamirškite plaukų šepečio – teks dažniau šukuotis.