Tarptautinės šviesiaplaukių dienos proga – įdomiausi faktai apie blondines

Aktorė Marilyn Monroe - tikra šviesiaplaukių ikona / „Scanpix“/AP nuotr.
Aktorė Marilyn Monroe - tikra šviesiaplaukių ikona / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Greičiausiai sutiksite, kad šis minėjimas tikrai neįprastas. Tačiau tūkstančiai natūralių ir dirbtinių blondinių gegužės 31-ąją turi progą švęsti!

Dažnai galime išgirsti juokelių, kad blondinės kvailos, tačiau sutikite – už tai labiau atsakingas gyvenimo būdas, o ne plaukų spalva. Juolab, kad politikos, pramogų ir verslo pasaulyje sukasi išties nemažai blondinių, o ir mokslininkai neatrado jokio ryšio tarp proto ir plaukų spalvos. Taigi, kokie įdomiausi faktai slepiasi už šviesiaplaukių?

• Tik 2 proc. žmonių pasaulyje gimsta šviesiaplaukiais (gaila, nėra aišku, kiek procentų moterų vėliau tampa blondinėmis, pasitelkusios plaukų dažus.)

• Kiekvienais metais blondinių vis mažėja, todėl mokslininkai prognozuoja, kad šviesiaplaukių ateitis niūri. Neva 2202 metais blondinai bus išnykę.

• Prieš kelerius metus vienos kosmetikos kompanijos atlikti tyrimai parodė, kad brunetės dažniausiai daugiau uždirba ir pasiekia didesnių karjeros aukštumų nei blondinės. Tiesa, yra ir visai priešingų tyrimų. 

• Plaukų šviesinimo priemonėms pasaulio moterys kasmet išleidžia milijardus. Vien Didžiojoje Britanijoje ši suma sudaro daugiau kaip 181 milijoną eurų per metus. Štai princesė Diana kasmet plaukų šviesinimui išleisdavo 4000 svarų sterlingų (5636,98 euro).

Princesė Diana Australijoje (1988 m.)
Princesė Diana Australijoje (1988 m.) / „Scanpix“ nuotr.

• Blondinės padavėjos gauna daugiau arbatpinigių nei brunetės. 

• Aktorė Marilyn Monroe nemažai prisidėjo prie šviesiaplaukių garbinimo ir seksualumo kulto. Dar ir dabar jos atvaizdas kaitina aistras, o gyvenimo vingiai verti ne vienos knygos. 

Princesė Diana Australijoje (1988 m.)
Princesė Diana Australijoje (1988 m.) / „Scanpix“ nuotr.

• Apie seksą dažniau galvoja šviesiaplaukės? Match.com atliko apklausą, kurioje atskleidžiama, kad plaukų spalva gali turėti tam tikrų asociacijų su seksu, apie kurias nė nežinojome arba nesusimąstėme. Apklausoje dalyvavo daugiau kaip 6000 žmonių (vienišų). Paaiškėjo, kad 27 proc. šviesiaplaukių apie seksą galvoja bent kelis kartus per savaitę, palyginti su 24 proc. rudaplaukių ir 22 proc. brunečių moterų.

• Barbės barbės... Pasirodo, populiariausia lėlė pasaulyje ne šiaip kokia Barbė, o būtent blondinė!

• Stanfordo universiteto Kalifornijoje tyrėjai atskleidė, jog šviesūs plaukai neturi nieko bendro su intelektu, taigi, prieš pradėdami pykti, kad visos blondinės vienodos, gerai pamąstykite. Pasirodo, tam, kad žmogus puikuotųsi šviesiais ar tamsiais plaukais, didžiausią įtaką daro DNR kodas, tiksliau tariant, viena genetinio kodo „raidė“, ir tai visai nėra susiję su protine veikla.

• Tyrimai rodo, jog vyrai mano, kad blondinės yra geresnės draugės, bet brunetės yra geriausios norint susieti gyvenimus, rašo „The Telegraph“. Beveik vienas iš penkių vyrų teigė, kad blondinės yra seksualiausios, truputį mažiau nei pusė sakė, kad jos yra draugiškiausios. Prabilus apie santuoką, daugiau kaip pusė vyrų teigė norintys vesti tamsiaplaukę moterį, mat jos yra patikimesnės ir praktiškesnės.

Taip pat skaitykite: Jauniausia lėlė Barbė tikina: „Plastinių operacijų man neprireikė“

• Remiantis tyrimais, blondinė kasdien savo išvaizdos priežiūrai skiria 72 minutes, o štai brunetė – 66 minutes. 

• Didžiojoje Britanijoje vykdytos apklausos metu paaiškėjo, kad šeši iš dešimties vyrų (58 proc.) mano, jog lovoje brunetės gerokai lenkia blondines. Tik 16 proc vyrų, paklaustų apie moterų meistriškumą lovoje, nurodė, kad geriausios meilužės yra blondinės, 12 proc. sakė, kad lovoje geriausios yra juodaplaukės ir tik 9 proc. geriausiomis meilužėmis įvardijo raudonplaukes.

Princesė Diana Australijoje (1988 m.)
Princesė Diana Australijoje (1988 m.) / „Scanpix“ nuotr.

• Dar vienas tyrimas atskleidžia, kad blondinės per metus uždirba daugiau nei brunetės, ir ta suma siekia 600 svarų sterlingų (apie 840 eurų). Palyginti 2010-aisiais metais publikuotame tyrime blondinės į namus parneša 23,150 per metus ar 1,408 svarų per mėnesį, brunetės 22,586, o raudonplaukės 22,327. 

• Jeigu jau prakalbome apie pinigus… 2008-aisiais metais vykusiame tyrime buvo aiškinamasi, ar fiziniai duomenys gali padėti surinkti daugiau pinigų. Pasirodo, blondinės ir šiuo atveju laimi, kadangi jos surinko kur kas daugiau (nuo 71,6 iki 76 proc.) lėšų nei brunetės. Tačiau neskubėkite džiaugtis – sėkmė šviesiaplaukėms šypsojosi kur kas labiau baltaodžių namuose, o štai kitos rasės žmonės buvo palankesni brunetėms. Tyrėjai mano, kad rasė, visgi neatlieka  lemiamo vaidmens, kadangi esmė krypsta į lėšas aukojančio žmogaus charakteristiką. 

• Rašoma, kad pirmosios priemonės, skirtos plaukų šviesinimui, buvo pristatytos 1876 metais parodoje Paryžiuje. 

Princesė Diana Australijoje (1988 m.)
Princesė Diana Australijoje (1988 m.) / „Scanpix“ nuotr.

• Juokeliai apie blondines gyvuoja daugiau kaip 250 metų. Juos įkvėpė ne itin išmintinga kurtizanė Catherine Rosalie Gerard Duthe. Tačiau ar kalta tik ji? Juk šiuolaikinė žiniasklaida ir filmai mums bruka kvailos blondinės įvaizdį, kuri nesugeba nieko daugiau, kaip tik papūsti lūpas ir atrodyti gražiai arba kvailai. O juk mokslininkai tikina, kad plaukų spalva nėra niekaip susijusi su intelektu. 

• Pirmieji šviesiaplaukiai Europoje pasirodė prieš 11 tūkst. metų.

• Europoje gyvena daugiausia natūralių šviesiaplaukių.

• Tyrimai atskleidžia, kad vyrams patrauklesnės moterys – blondinės. Blondinams vyrams pasisekė mažiau. Teigiama, kad 31 proc. moterų pirmenybę teikia tamsiaplaukiams ir tik 11 proc. – šviesiaplaukiams. 

• Pasirodo, šviesiaplaukės turi vidutiniškai 150 tūkst. plaukų, o tamsiaplaukės – tik apie 90 tūkst. Nieko nepadarysi – faktas yra faktas.

• Didžiausias dažytų blondinių skaičius telkiasi Dalase, Teksase. Pasirodo, ten nuperkama išties nemažai plaukų dažų.

• Blondinų vyrų barzdos auga kur kas greičiau nei tamsiaplaukių. 

Taip pat skaitykite: Iš vyrų lūpų paleistos frazės, kurių nenorėtų girdėti nė viena moteris

• Natūralūs šviesūs plaukai kainuoja išties nemažai – 1 kilogramas atsieina ne vieną šimtą eurų.

• Tikinama, kad pirmoji moteris, kuris nusišviesino plaukus dirbtiniu būdu (naudodama peroksidą), buvo Napoleono III žmona Eugenie de Montijo. 

• Šiuo metu daugiausia natūralių blondinų gyvena Norvegijoje ir kitose Skandinavijos šalyse. 

• Greičiausiai teko girdėti grupę „Blondie“, ar ne? Tačiau kuo čia dėta „Angel and the Snake“? Pasirodo, toks buvo pirminis grupės pavadinimas, tačiau dėl vyrų dėmesio ir nuolatinio vadinimo blondine, lyderė Debbie Harris jį pakeitė ir sulaukė didžiulės sėkmės. Beje, ji net nėra natūrali blondinė. 

Taigi, būkite pasveikintos, šviesiaplaukės!