Tatuiruočių apžavai: kas madingiausia šiais metais?

Gatvės stilius: minimalistinė tatuiruotė / Vida Press nuotr.
Gatvės stilius: minimalistinė tatuiruotė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kai kurios tatuiruotės išties stebina: kaip ant žmogaus odos įmanoma padaryti tokius sudėtingus, išraiškingus, meniškus piešinius? Ne tik kažkur, bet ir Lietuvoje yra tikrų šio amato meistrų. Ir prisiekusių tokios kūno piešybos gerbėjų. Tatuiruočių pasaulyje irgi keičiasi mados. Štai kokioms kryptims jos juda šiemet.

Kažkada tatuiruotėmis žavėjosi kaliniai ir jūrininkai, bet pastaraisiais dešimtmečiais jomis ėmė puoštis madas diktuojantys ir garsūs žmonės – nuo dizainerių, aktorių, manekenių iki politikų, verslo atstovų.

Kažin ar tatuiruotės būtų tapusios „trendy“, jei pasaulyje nebūtų atsiradę tokių meistrų kaip Nikko Hurtado, Bang Bang (Keith’as McCurdy), Yogi (Johnas Barrettas): jiems žmogaus oda – tobula drobė, o piešiniai ant jos – šiuolaikinio meno žanras.

„Kai galvoju apie tatuiruotę, galvoju apie kūno judėjimą, apie tai, kaip ji atrodys iš toli ir arti, kaip susigyvens su žmogumi... Norint sukurti ką nors gero, reikia turėti omeny daug ką, nes susipina tiek įvairių dalykų, – privalu viską įvertinti. Tatuiruotė – tai didelis didelis iššūkis“, – sako Bang Bang, kuriam savo kūną patikėjo Rihanna, Katy Perry, Miley Cyrus, Selena Gomez, Rita Ora, Cara Delevingne.

Minimalizmas. Tatuiruotės neprivalo būti didelės ir sudėtingos. Mažas, subtilias geometrinių figūrų, gyvūnų, augalų, žodžių tatuiruotes labai pamėgo garsenybės. Žmogui, kuris pirmą kartą nori pasidaryti tatuiruotę, minimalistinė ypač tinka.

Ištisinė linija. Tai minimalistinės tatuiruotės atmaina. Ji reikalauja ypatingo meistriškumo, didelio preciziškumo, nes piešinys ant odos atrodo atliktas „vienu šūviu“.

Kubizmas. Inspiruotas Pablo Picasso ir kitų kubistų darbų: gyvūnai ir augalai piešiami įvairių spalvų blokais.

Geometrija. Šis stilius suteikia tatuiruočių piešėjams neribotą kūrybos laisvę, piešiniai gali būti ir visai maži, ir dengiantys didelius odos plotus.

Dviguba ekspozicija. Idėją pasufleravo fotografijos technika, kai vienoje nuotraukoje matomos dvi ir jos sukuria ypatingą atmosferą, paralelinę erdvę. Išgauti tokį rezultatą adata ir dažais – meistrystės viršūnė.

Stilių maišymas. Nepaprastai realistiškas, fotografiją primenantis piešinys derinamas su klasikiniu tatuiruotės piešiniu.

Optinė iliuzija. Žiūrint į tokią tatuiruotę atrodo, kad ji ne nupiešta, o uždėta ant odos, juda ir yra trijų dimensijų.

Urbanistinis vaizdas. Labai išpopuliarėjo tatuiruotės, vaizduojančios architektūros objektus.