Teismas atvertė N.Bunkės ir E.Eidėjaus bylą: ar garsi pora turės sumokėti 10 tūkst. eurų

Margarita Remeikienė ir Vygandas Kavaliauskas į teismą padavė Nataliją Bunkę ir Edgarą Eidėjų / I.Gelūno ir BNS foto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienį Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose buvo atversta Natalijos Bunkės ir jos vyro Edgaro Eidėjaus byla. Porai pareikštos pretenzijos dėl garbės ir orumo įžeidimo bei šmeižto. Ieškovai iš garsios poros siekia prisiteisti 10 tūkst. eurų.

Konfliktas kilo 2020 m. kovo mėnesį, po to, kai Margarita Remeikienė ir Vygandas Kavaliauskas įvažiavo automobiliu į N.Bunkės ir E.Eidėjaus kiemą atbulomis, kaip patys sako, norėdami apsisukti.

Natalija ir Edgaras pamanę, kad svetimi žmonės galbūt planuoja vagystę, pradėjo savo automobiliu atklydėlius vytis, pasiviję filmavo, išvadino vagimis ir paviešino medžiagą socialiniame tinkle bei laidose.

Ketvirtadienį teismo posėdyje pasirodė tik ieškovai – Margarita Remeikienė ir Vygandas Kavaliauskas. Jie į teismą kreipėsi dėl pažeistų teisių pripažinimo, įpareigojimo paneigti informaciją ir neturtinės žalos – 10 tūkst. eurų – atlyginimo.

Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus į posėdį neatvyko. Kaip Žmonės.lt teigė Natalija, situacija jai yra aiški, o keista tik viena – kodėl ieškovai keičia parodymus ir šiandien kalba kitaip, nei ikiteisminio tyrimo metu.

„Iš pradžių jie teigė, kad tiesiog važinėjosi: iš Šakių keliavo į Kauną, ten pavalgė, kai, pabrėšiu, kavinės buvo uždarytos dėl karantino. Tada  važiavo iki Trakų, ten pasivaikščiojo ir nuvyko į Rudaminą bei užsuko į mūsų gyvenvietę. Vis tik norint atvažiuoti į mūsų sodus reikia daryti nemažą lanką“, – pasakojo N.Bunkė.

Atlikėja ir verslininkė pridūrė, vienoje iš apkalbų platformų mačiusi įrašą, kad ieškovė nori apžiūrėti jos namą, tačiau tai, anot pačios N.Bunkės, – ne įrodymas.

Portalas Žmonės.lt susisiekė ir su Natalijos Bunkės advokatu Teisučiu Jasiulioniu. Jis patikino, kad byloje nėra jokių faktinių įrodymų, kurie leistų teigti, jog buvo pažeista ieškovų garbė ir orumas.

„Būtent dėl to tiek Natalija, tiek Edgaras su pareikštu ieškiniu nesutinka, – portalui Žmonės.lt sakė T.Jasiulionis ir pateikė savo argumentus. – Pirmiausia, atsakovai  turėjo teisę atitinkamai reaguoti į asmenis (M.Remeikienė ir V.Kavaliauskas – red. past.), kurie pasirodė jų gyvenamojoje aplinkoje ir elgėsi įtartinai.

Antras aspektas yra tai, kad ieškovai byloje nepateikė jokių įrodymų, kad jie patyrė kažkokius išgyvenimus. Priešingai, yra pateikti susirašinėjimai, kuriuose ieškovė naudoja teigiamus jaustukus, o jie įrodo jos pakilią nuotaiką.

Susirašinėjime nėra matyti, kad dėl visos situacijos ji stipriai išgyventų. Taip pat byloje nėra nė vieno įrodymo, kad ieškovai prarado darbo pajamas, sutriko jų socialinis gyvenimas ar teko lankytis pas specialistus.“

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt advokatas T.Jasiulionis pridūrė: „Viskas yra grindžiama tik ieškovų deklaratyviais pasakymais, tą mes ir akcentavome teisėjai. Tikimės, kad į tai bus atsižvelgiama.“

Ieškovų Margaritos Remeikienės ir Vygando Kavaliausko advokatė Rasa Vaičekauskytė situaciją, pateiktą skundą ir atsakovų argumentus apibūdina kiek kitaip.

Margarita Remeikienė ir Vygandas Kavaliauskas / I.Gelūno nuotr.

„Pagrindinė atsakovų (N.Bukės ir E.Eidėjaus – red. past.) gynybinė pozicija paremta argumentu, kad tuo metu, kai 2020 m. kovą įvyko konfliktas buvo karantinas, nors iš tikro jokių ribojimų tarp savivaldybių nebuvo. Dar teigiama, kad ieškovai keičia parodymus, tačiau byloje yra pateikti rašytiniai įrodymai dėl tuometinės situacijos ir to, kaip ir kur užsakovai buvo išvadinti. Yra ir dar vienas argumentas, kuriuo N.Bunkė ir E.Eidėjus bando gintis: jie neva stengėsi šviesti visuomenę ir informuoti, kad rajone galimai sukinėjasi vagys. Tikslių jų motyvų nežinau, tačiau jų gynybinė pozicija labai įdomi“, – Žmonės.lt vardijo R.Vaičekauskytė.

Ji paaiškino, kad M.Remeikienės ir V.Kavaliausko garbė, orumas ir teisė į atvaizdą pažeisti dėl jų veidų ir vardų viešinimo socialiniame tinkle „Instagram“ bei žiniasklaidoje. 

Ketvirtadienį vykusiame teismo posėdyje buvo pasakytos baigiamosios kalbos ir dar šį mėnesį laukiama sprendimo. R.Vaičekauskytė tikina, kad bylos baigtį numatyti sunku. „Ieškovai, aišku, tikisi sau palankaus sprendimo, atsakovai – ieškinio atmetimo, tačiau dabar spėlioti dėl nuosprendžio neverta“, – tikino advokatė.

Fotogalerija:

Natalijos Bunkės byla teisme (16 nuotr.)
+10

Kaip Žmonės.lt jau rašė, ieškovai Margarita Remeikienė ir Vygandas Kavaliauskas į teismą kreipėsi dėl „pažeistų teisių pripažinimo, įpareigojimo paneigti informaciją ir neturtinės žalos atlyginimo.“ Ieškovų atstovė, teisininkė, Lietuvos advokatūros bendruomenės narė Rasa Vaičekauskytė 15min papasakojo situaciją, dėl kurios N.Bunkė buvo paduota į teismą.

Advokatė teigė, kad konfliktas kilo 2020 m. kovo mėnesį, po to, kai M.Remeikienė ir V.Kavaliauskas, važiavę apžiūrėti netoliese esančio sklypo pirkimui, įvažiavo į N.Bunkės ir E.Eidėjaus kiemą atbulomis norėdami apsisukti.

Įtarė – gal čia vagys?

Anot advokatės R.Vaičekauskytės, bylos atsakovams – N.Bunkei ir E.Eidėjui – pasirodė, jog M.Remeikienė ir V.Kavaliauskas, įvažavę į kiemą tokiu būdu siekė apžiūrėti namų turtą galimai vagystei. 

„Situacija yra nepaprastai paprasta, iš teisinės pusės vis dėlto, mano klientams – nemaloni. Praeitų metų kovo mėnesį atsakovai (N.Bunkė ir E.Eidėjus – red. past.) per socialinį tinklą „Instagram“ iškoneveikė mano klientus, išvadindami vagimis ir visokiais kitokiais negražiais žodžiais.

Kaip suprantu, jiems pasirodė, kad kažkas nori pavogti kažką iš jų kiemo ir pradėjo mano klientus savo automobiliu tiesiog vytis ir blokuoti jiems kelią prie šviesoforo, vos netempti jų iš automobilio. Jie taip pat pradėjo filmuoti ir fotografuoti.

Natalija Bunkė šią informaciją kartojo per ne vieną laidą, kurioje filmavosi, rodė nuotraukas, iš kurių buvo galima atpažinti abu mano klientus. Šia informacija dalijosi ir Edgaras Eidėjus“, – 15min teigė Rasa Vaičekauskytė.

Anot advokatės, M.Remeikienė ir V.Kavaliauskas niekada nesiruošė vogti iš atlikėjos ir jos vyro: „Mano klientė jaučia dvasinius išgyvenimus, nes yra per visą Lietuvą išvadinta vagimi.“

Į policiją buvo kreipusis ir pati atlikėja

Susisiekus su N.Bunke, 15min ji pasakojo, kad jos namų kieme norėję apsisukti žmonės jį taip pat ir fotografavo. Pasirodo, pareiškimą pareigūnams dėl nutikusios situacijos jau anksčiau buvo parašiusi ir pati atlikėja, tačiau jis, kaip teigiama, buvo atmestas.

„Dabar šie žmonės privataus kaltinimo tvarka siekia prisiteisti 10 tūkst. eurų. Kai baigsis teismas, aš pati prašysiu, kad mano advokato išlaidos, kurios yra kosminės, būtų apmokėtos“, – sakė N.Bunkė.

Skaitykite daugiau