Tempimo pratimai. Paprasta, bet veiksminga!
Kasdien atliekami tempimo pratimai – puikus būdas neišliejant nė lašelio prakaito jaustis sveikai ir atrodyti gracingai.
Tempimo pratimai gerina audinių ir odos elastingumą (nuo 30 metų amžiaus jis ima mažėti), sąnarių lankstumą, mankština raiščius, sausgysles, atpalaiduoja nervų sistemą, mažina raumenų įtampą, nuovargį, įvairius skausmus, gerina kraujotaką ir koordinaciją. Taip pat skatina medžiagų apykaitą – vidaus organai gauna daugiau deguonies ir greičiau dega riebalai. Be to, kasdien darydama tempimo pratimus, sumažinsite traumų, tokių kaip raumens pertempimas, tikimybę. Ypač veiksmingi jogos pratimai, nes jie paremti tempimo principu. Nesušylant ir neprakaituojant organizmas taip pat degina kalorijas.
Kaip mankštintis
Mankštintis reikėtų kasdien. Idealu rytą ir vakare atlikti bent tempimo bei atpalaiduojamuosius pratimus. Juos darykite lėtai, neskubėdama, be staigių judesių. Būtinai taisyklingai kvėpuokite. Lengvai, skaičiuodama iki 8, per nosį įkvėpkite (pilvas turi išsipūsti it balionas, pajuskite, kaip oro prisipildo ne tik pilvas, krūtinė, bet ir raktikaulių sritis) ir lėtai per nosį iškvėpkite taip, kad pilvas įdubtų ir prisispaustų kuo arčiau nugaros.
Mankštą pradėkite nuo kvėpavimo, apšilimo ir lengvesnių tempimo pratimų (pavyzdžiui, „Saulės pasveikinimo“ ir kt.). Galite įsigyti knygą, vaizdadiskį, pratimų rasite ir internete. Svarbu ne kuo daugiau kartų atlikti pratimą, o kuo ilgiau išbūti vienoje pozoje.
Siūlome išbandyti keletą tempimo pratimų
Nuo įtampos
Atsigulkite ant nugaros, iškvėpkite. Įkvėpdama sulenkite kelius, apkabinkite juos rankomis ir stenkitės priglausti prie krūtinės. Galvą pakelkite kakta stengdamasi pasiekti kelius. Sulaikykite kvėpavimą maždaug trims sekundėms, atsipalaiduokite ir iškvėpkite. Pratimą kartokite 3–8 kartus.
Teikiantis energijos
Atsiremkite rankomis į grindis, paeikite į priekį taip, kad atstumas tarp kojų ir rankų būtų maždaug 1,5 metro. Palenkite smakrą prie krūtinės, iškvėpkite. Įkvėpdama lėtai leiskite klubus žemyn nesulenkdama rankų. Nugara išlenkta. Žiūrėkite į viršų. Sulaikykite kvėpavimą tris sekundes. Iškvėpdama lėtai grįžkite į pradinę padėtį ir išbūkite dar tiek pat. Pratimą kartokite 4–6 kartus.
Nuo galvos skausmo
Atsistokite keturpėsčia. Įkvėpdama išrieskite nugarą ir pažiūrėkite į viršų, kad pajustumėte, kaip įsitempia visi nugaros raumenys. Sulaikykite kvėpavimą 3 sekundes. Iškvėpdama susikūprinkite, t. y. išrieskite nugarą į viršų, pilvas turi būti įtrauktas. Smakrą prispauskite kuo arčiau savęs ir sulaikykite kvėpavimą tris sekundes. Pratimą kartokite 5–6 kartus.
Stiprinantis nugaros raumenis
Atsistokite keturpėsčia. Įkvėpdama pakelkite kairę koją ir ištieskite į priekį dešinę ranką. Ranka ir koja turi būti lygiagrečios grindims, akys nukreiptos į ištiestą ranką. Sulaikykite kvėpavimą ir pabūkite tokioje padėtyje tris sekundes. Iškvėpdama lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Tą patį pakartokite kita ranka ir koja, iš viso pratimą atlikite 6–12 kartų. Ypač tinka tiems, kurie dirba sėdimąjį darbą.
Didinantis seksualumą
Atsisėskite ant grindų, nugara tiesi. Kelius sulenkite, pėdas suglauskite ir suimkite rankomis. Įkvėpkite, o iškvėpdama pamažu lenkitės į priekį, tarsi stengdamasi galva paliesti kojų pirštus. Tokioje padėtyje išbūkite tris sekundes. Grįžkite į pradinę padėtį, atsipalaiduokite. Pratimą kartokite 3–6 kartus.